Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kamil22

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    opolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Kamil22's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Hej. Dzięki za odpowiedz, tak tez słyszałem z tym pelletem ze jest duża rozbieżność jeśli chodzi o zużycie i jakość. Mój wybór już padł na PC tylko teraz dobry dobór PC PW.
  2. Rekuperacja Byłem również u znajomego w okresie letnim, który budował się 2 lata temu (120m2) ma reku (chwali sobie, jego żona nie) i w środku było (jak dla mnie) nie przyjemnie, jakby duszno. Jego żona otworzyła na chwile okno tarasowe i od razu poczułem tą świeżość. Pewnie zaraz ktoś napisze ze reku źle wykonane czy coś tam, ja nie uważam ze jest to technologia bez której się nie da żyć i komfort mieszkania spada. Ktoś kto buduje koło dużego miasta gdzie powietrze jest jak mgła(w przenośni ) robi reku i wcale się nie dziwie, tez bym zrobił w takiej sytuacji. Będę mieszkał na wsi, dalej od dużych miast i smogu czy smrodu u nas nie ma. Żona uwielbia wietrzyć a inna sprawa to taka ze nie mam ochoty po Ewentualnym wykonaniu Reku dochodzić się ze jest coś nie tak, a wyceny reku są również różne ze względu na to jaki jest kształt i ułożenie budynku, ten co zrobił za np. 10tys. ma dom 110m2 i kwadratowy, a inny za np. 25tys. bo dom w ułożeniu L i 170m2, z automatu idzie więcej materiału i innych rzeczy. od 3 niezależnych osób dostałem oferty na co najmniej 20tys zł. I mówili jest możliwość zrobienia taniej ale bez gwarancji zadowolenia. Wiec te 20tys poświęcę np. na 20lat większej opłaty za prąd bo żona wietrzy. Wiec uważam że wszystko zależy od tego co kto potrzebuje i jakie ma możliwości( w tym finansowe), nie jestem osobą typu robię wszystko co nowe bo fajne i ktoś tez to ma, to i ja muszę, tylko robię to co uważam w mojej sytuacji za odpowiednie, napewno nie będę żałował mojego wyboru co do reku, bo po prostu nie będę rozmyślał jak by to było gdybym miał. Co nie zmienia faktu, ze dziękuje za wszystkie sugestie i opinie względem Rekuperacji.
  3. Witam. Chciałbym rozłożyć to na dwa posty jeden PC a drugi to Reku . Dostałem ofertę na PC Panasonic T-CAP 9kW KIT-WXC09H3E5 Moc grzewcza pompy przy temp. zewnętrznej -7°C = 9kW (+3kW grzałki) CWU 200l 29700zl Brutto z Montażem i Mitsubishi Power Inverter 7,5kW PUHZ-SW75VAA EHSD-YM9C Moc grzewcza przy temp zewnętrznej -7°C = 6,3kW (+9kW grzałki) CWU 200l 31700zl brutto z Montażem. Wiec jestem jak by nie patrzeć już 5-7tys do przodu porównując z PC firmy Stiebel mniej więcej o tych samych parametrach.
  4. No a mógłbyś napisać dokładnie od kogo z śląskiego? Jaka masz pompę i ile cie ona mniej więcej wyniosła?
  5. Witam. Dziś dostałem jeszcze dane dotyczące energetyki mojego Domu. EP (zapotrzebowanie na energię pierwotną) - 86,5 kWh/m2 rok EUco+w (zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji) - 26,4 kWh/m2 rok EUcwu (zapotrzebowanie na energię użytkową do przygotowania wody użytkowej - 20,5 kWh/m2 rok EU (zapotrzebowanie na całkowitą energię użytkową) - 46,9 kWh/m2 rok EK (zapotrzebowanie na energię końcową) - 65,72 kWh/m2 rok. Można po tych danych powiedzieć jaka moc PPC musi mieć ?
  6. Witam. Dziś dostałem jeszcze dane dotyczące energetyki mojego Domu. EP (zapotrzebowanie na energię pierwotną) - 86,5 kWh/m2 rok EUco+w (zapotrzebowanie na energię użytkową do ogrzewania i wentylacji) - 26,4 kWh/m2 rok EUcwu (zapotrzebowanie na energię użytkową do przygotowania wody użytkowej - 20,5 kWh/m2 rok EU (zapotrzebowanie na całkowitą energię użytkową) - 46,9 kWh/m2 rok EK (zapotrzebowanie na energię końcową) - 65,72 kWh/m2 rok. Można po tych danych powiedzieć jaka moc PPC musi być ?
  7. Woj. Opolskie. Postaram sie jeszcze poszukac, chyba ze ktos by Polecal kogos w tym regionie to chetnie. Mam jeszcze pytanie, mam do mojego Projektu cos takiego jak "projekt ogrzewania pompa ciepla" i do tego takie dane: szczelnosc powietrzna oslony budynku n50=1,5 1h straty ciepla 12 910W. Podana jest pompa ciepla gruntowa Stiebel WPF 16 o mocy grzewczej 16,9kW. Mozecie mi cos powiedziec na ten temat ? Czy na podstawie tego mozna cos wyliczyc i czemu pompa o tak duzej mocy ?
  8. Glownie chodzi mi koszt inwestycji i boje sie tego ze jest to urzadenie ktore wymaga czestej ingerencji technicznej i jak sie cos zepsuje to wtedy ani nie bede mial WG ani WM. Druga sprawa to jesli uwazasz ze za 45tys. zrobie to i to, zrobil bym to chetnie, ale to teraz nie wiem czy osoby do ktorych dawalem wyceny urwali sie z choinki albo te pompy Stiebel sa tak drogie. Widocznie u mnie w regionie musi byc serwis tych pomp skory 4 hydraulikow robi wycene tylko na tych pompach. Dlatego to forum i podziekowania za kazda opinie
  9. Wlasnie myslalem ze tam gdzie kominek, majac komin dwuwentylacyjny wentylacja bedzie przebiegala przez niego z otwieraniem okien. a z drugiego komina mozna rezygnowac na rzecz pompy ciepla powietrznej. Koszt reku jest dla mnie duzy, plus cena pradu ktora trzeba doliczyc i koszty serwisu, brak pradu=brak reku, choc zawsze mozna otworzyc okna.
  10. Dziekuje za Twoja odpowiedz, jesli chodzi o reku, to tak jak mowilem nie zdecydujemy sie na to pomimo tego ze sa dobre opinie tego rozwiazania, nawet jesli kosztem tego ogrzewanie wyjdzie nieco drozej w ciagu roku ze wzgledu na wietrzenie. Kominek byl i jest takim malym spelnieniem ktore zawsze chcielismy miec w domu, nawet jak w ciagu roku bedzie w nim palone tlko pare razy. A wiec drugi komin musi byc tak czy tak.
  11. Witam. Mam pytanie do osob prywatnych, posiadajacych PPC lub Pellet. Wiem tez ze Tematy byly poruszane i duzo czytalem, ale mam wrazenie ze duzo postow to tylko reklama produktu, wiec prosze o szczera porade a nie spekulacje. Bede budowal dom bez piwnic, Parter+poddasze uzytkowe, pow. uzytkowa 172m², pow. podlog 194m² bez garazu(30m²), Podlogowka 100%, budowany na kleju Porotherm 25cm + 20cm styropian. Wentylacja grawitacyjna. W projekcie domu jest rowniez kominek ktory chce i drugi komin ewentualnie na paliwa stale. Podawane wartosci dla mojego budynku to: Wskaźnik Euco = 26,4 kWh/m2 rok Wskaźnik Ep = 86,5 kWh/m2 rok. Dostalem wycene calkowita na instalacje grzewcza i kanalizacyjno wodna na Pompe Powietrzna i wyszlo 75-81tys.zl wszystko na gotowo, w zaleznosci jaka PPC wybiore. Sama pompa z montazem wychodzi 45tys., Stiebel Eltron HPA-O 10 C Premium 9,54kW, lub Stiebel Eltron WPL 18E A, 38tys. Nie reklamuje produktu, poprostu dostalem na to wycene. Jest to najtansza wycena z 4 ktore robilem. Jesli chodzi o wentylacje Mechaniczna z Reku, to nie chcemy jej z Zona. Wiem ze opinie sa rozne i duzo osob chwali sobie to rozwiazanie ale my tego nie chcemy, wiec prosze nie piszcie zeby sie zastanowic lub ze jest to blad. Moje Pytania do was drodzy uzytkownicy Pomp Powietrznych lub Pelletu: 1. Czy zastanawiali byscie sie w ogole nad Pelletem?(gazu nie ma u nas)ekogroszek raczej odpada. 2. Mowiono mi ze koszt roczny PPC ogrzewanie + CWU na moje m² to 3000-3500zl, jest to realistyczne? Ile moglby wyniesc koszt roczny pelletu? 3. Jesli bedzie PPC to czy moge zrezygnowac calkowicie z drugiego komina? Wentylacja grawitacyjna bedzie szla wtedy przez kominek czy sie myle? 4. Czy waszym zdaniem wycena na PPC jest droga czy przecietna ? Przepraszam za byc moze banalne pytania, ale nie zajmuje sie Budowlanka i szukam porad osob Uzytkujacych takie rozwiazania. Z gory dziekuje i pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...