Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

artur15110

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez artur15110

  1. Rozrysowałem układ 15 cm i 10 cm od ścian zewnętrznych. Czy w taki sposób to ma być rozmieszczone? Czy nie będzie odczuwalna inna temperatura w różnej części pokoju? Na stronie EKOHEAT projekt podłogówki kosztuje 720zł. Warto czy nie ?
  2. Dzięki za zainteresowanie i cenne rady.. Zwiększyłem ilość obwodów do 5 na poddaszu. Parter Policze po pracy dzis. Zastosowanie układu rurek 10cm i 15cm ( 50/50 1 obieg ) wydaje sie optymalnym rozwiązaniem. Poddasze policzyłem długości pętli. przy rozstawie 10cm. Łazienka - 75m sypialnia duża - 1(obieg) - 111 m 2(obieg) - 100 m sypialna mała 1- 101,2 m sypialnia mała 2-102,9 m Czy to nie są za długie obiegi? Grzejniki w łazience planuje połączyć w taki sposób jak na zdjęciu.
  3. Czyli tak parter ilość obwodów 5 bez zmian zostaje. Poddasze policzyłem długości pętli. Łazienka - 75m rozstaw co 10 cm i co 20 cm w pralni. sypialnia duza - 95.5m rozstaw co 15 cm sypialna mała 1- 65m rozstaw co 15 cm sypialnia mała 2- 77m rozstaw co 15 cm Jeśli na poddaszu mam zmniejszyć rozstaw rurek do 10 cm to w małych sypialniach wyjdzie około 90m 1 pętla. w dużej sypialni przy 10 cm zastosować 2 obiegi. Czy jest obiegi powinny mieć ta sama długość czy nie jest to ważne? W obydwu łazienkach maja być grzejniki drabinkowe. Jak to połączyć z podłogówka ??
  4. Witam. Planuje w domu zrobić ogrzewanie podłogowe i zastanawiam się w ilu obwodach zrobić. Zrobiłem projekt parter 5 obwodów i piętro 4. Kuchnia salon i pokoje rurki co 15cm Łazienki rurki co 10cm Kotłownia i garderoba co 20cm lub 30cm. Czy na parterze mogę to jakoś zmniejszyć na 4 obwodowy. Co o tym myślicie i pomóżcie zaprojektować mi to jak najlepiej. Załączam tez 2 zdjęcia projektu domu.
  5. Co do ocieplenia to chciałbym jeszcze dołożyć kilka cm wełny i styropianu. Pelet wybrany był na etapie projektowania, a teraz myślę na innymi źródłami pokrywającymi zapotrzebowanie z źródeł odnawialnych. Co masz na myśli mówiąc Czy chodzi o maty/kable grzewcze/ ogrzewanie nadmuchowe? Liczyłem tez koszt mat/Kabli grzewczych to wyszło około 6000zł Położenie w własnym zakresie Jeśli zdecyduje sie na PC lub ogrzewanie elektryczne jestem w stanie zainwestować w FV. Wycenę robiłem to 7.7Kw koszt 33550zł. Grzanie w taniej taryfie opłacało by się tylko przy dużym Buforze z kilkoma grzałkami, który w dzień oddawał by ciepła wodę do podłogówki.
  6. Witam. Chciałbym się poradzić jakie ogrzewanie uważacie za najbardziej wygodne i oszczędne. Dom w trakcie budowy, etap - stan zerowy. Ocieplenie podłogi 20cm styropian. Ocieplenie ścian 20cm. styropian grafitowy. Dach 30cm wełna. Okna 3 szybowe. Wentylacja mechaniczna. Link z zapotrzebowaniem na ciepło: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/6yaj Wybieram pomiędzy: - kocioł na pellet (10-12kw) + bufor ciepła + grzejniki - pompa ciepła (9kw) LG + podlogówka - bufor ciepła z grzałkami 1000 L (8kw) + podlogówka Jeśli ktoś posiada doświadczenie z którymś, z tych systemów, to proszę o rady. Interesują mnie również koszta montażu i użytkowania. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...