Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

deska5

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez deska5

  1. Dziękuję za odpowiedzi. Jeśli chodzi o wodę użytkową, to czy zasobnik na wodę jest wymagany? Myślałem, że działa to tak, że woda jest ogrzewana "na bieżąco"
  2. Dzień dobry, tak jak w temacie: czy są instalacje/piece/standardy, które pozwalają jednym kotłem gazowym ogrzać podłogówkę + grzejniki + ogrzewanie wody? Dom 130m2, 3 poziomy, 1 garaż (tylko grzejniki) 2) Salon, gabinet łazienka - podłogówka 3) kilka pokoi + łazienka - grzejniki. Z tego co wiem, to podłogówka i grzejniki mają zupełnie inne temperatury, a jednak jakoś to u ludzi działa. W jaki sposób jest to zrealizowane? Przecież piec wytwarza na wyjściu jedną temperaturę, o ile dobrze to rozumiem. No i gdzie w tym wszstkim ogrzewanie wody? (2 łazienki + kuchnia). Pozdrawiam!
  3. Szczerze mówiąc nie chodzi o ambicje, tylko o to czy nie będzie za zimno w domu, w sensie nie będzie ciepło uciekało przez tak cienką ścianę
  4. Ok, okazuje się, że użyty styropian bedzie miał lambdę 0.035 lub 0.038 co daje U na poziomie 0.2103 czyli jak na dziś OK, ale od stycznia 2021 to już będzie poniżej normy. Pytanie tylko jakie są średnie różnice czy przy ogrzewaniu gazowym, zakładając standardowe temperatury miesięczne. Zna ktoś może takie "kalkulatory" swoją drogą?
  5. Dziękuję za odpowiedź. Słyszałem, że styropian styropianowi nierówny, podobno grafitowy jest OK, ale wydaje mi się, że odpowiedź na to pytanie może być zaszyta w parametrach technicznych. Sama grubość ścian nośnych też mi się wydaje dziwnie mała, ale z drugiej strony ponoć na ciepło wpływa znacznie bardziej ocieplenie, no i oczywiście jakość wykonania. Co do ścianek działowych to właśnie trochę tez mi się cienkie wydają, byłoby dobrze aby mieć też w miarę ciche pomieszczenia - możesz podpowiedzieć jakie "inne rzeczy" masz na myśli?
  6. Dzień dobry, mam kilka pytan odnośnie projektu domu szeregowego (kupno od dewelopera, zewnętrzny/pierwszy szeregowiec ) : - Czy ściany zewnętrzne z Porothermu 19 (szlifowany) i styropian 15 cm to dobra opcją pod względem ciepła / wytrzymałości? - Jakie są standardy dotyczące ścian w tego typu domach? - Czy ściana wewnętrzna na 8 cm grubości z pustaka gipsowego to dobry pomysł pod względem wytrzymałości/akustyki? - Czy dylatacja pomiędzy budynkami 2 cm jest OK (ze styropianem), i czy akstycznie jest ok, jeśli chodzi o sąsiadów? Być może macie jakieś doświadczenia o szeregówkach, chętnie posłucham jesli ma ktoś coś do powiedzenia. Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...