Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

fanpodlog

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O fanpodlog

  • Urodziny 04.05.1955

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    00-950
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

fanpodlog's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Na pierwszym zdjęciu ewidentnie przypalone klepki. Buk ma też to do siebie że jest twardy, więc duże prawdopodobieństwo że jak wycyklinujesz to nie będzie śladu.
  2. Jeśli zmienisz zdanie odnośnie "nie Twojego gustu" to podpisuje się pod przedmówcą. Deski to deski, możesz zrobić tak że będzie to Twój gust. Ale jeśli nie to tylko podwójnie kręcona płyta OSB.
  3. Sprawdź jak wygląda poziom desek, jeśli rzucisz łatę i będzie poziom, to najlepszym rozwiązaniem aby związać i wzmocnić podłogę, to montaż dwóch płyt osb na mijankę. Tam gdzie masz nierówności , zeszlifuj deski, a jak przykręcisz płytę OSB jedną i drugą powinno być solidnie i równo. Ale tak jak już wspomniałem, najpierw sprawdź jak wygląda poziom desek, garby nie powinny Cię interesować.
  4. Na ogrzewanie podłogowe polecane są podłogi warstwowe. Jeśli masz duże pomieszczenia to polecam deskę, jeśli niewielkie to po prostu parkiet warstwowy. Deski które mamy w ofercie mają 4mm warstwy wierzchniej więc nie tyle co kot na płakał jak ktoś tu napisał. Tak można podłogę cyklinować. Tak nie jest to droga impreza, porównując ceny dobrych solidnych paneli minimum AC5 ale zdecydowanie lepiej AC6 lub po prostu LVT. Deska warstwówka od 14 do 20cm szerokości mix długości 400-2200mm możesz kupić już od 130zł. I nie wymaga ona cyklinowania, tylko montaż i masz podłogę dębową. Podbudowa jest z olchy. http://wypozyczcykliniarke.pl/wypozyczalnia-cykliniarek-w-warszawie/deski-debowe-trojwarstwowe/
  5. Jak porządnie go odrestaurujesz to zacznie Ci się podobać Parkiet dębowy układany w jodełkę to klasyka która zawsze będzie piękna. A jak już chcesz demontować parkiet, to oczywiście że jest sens robić przekładkę, bo masz wysezonowany materiał, a takiego teraz nie dostaniesz. Spójrz jak można zrobić przekładkę i wycyklinować stary parkiet, na którymś ze zdjęć w slajdach będzie. http://wypozyczcykliniarke.pl/
  6. Jeśli podłoga była przekładana to jest szansa że była klejona już na klej a nie na lepik bo w latach 90tych już na lepik nikt nie robił. Drewno to drewno, tyle Ci powiem. Chcesz spróbować sam wycyklinować podłogę? Uderz do wypożyczalni . Koszty renowacji wyjdą Ci za 40-50m2 z chemią jakieś 1200-1350zł czyli 40% ceny fachowca z tą samą chemią. http://wypozyczcykliniarke.pl
  7. W zależności od tego w jakim stanie jest parkiet czy deska, należy wspomóc się wiedzą fachowca z wypożyczalni. Do bardzo zniszczonych podłóg czyli starych parkietów, desek bitych na gwoździe pomalowanych farbami olejnymi polecałbym tradycyjną cykliniarkę taśmową plus rantówkę do wyszlifowania boków. Zakończyć cyklinowanie na papierze 120 a później polerka i siatka 120-150. Jeśli są to podłogi w miarę nowe to sprawdzi się cykliniarka planetarna 3 lub 4 talerzowa. Krążki na rzepy, w większości przypadków wystarczy zacząć od gradacji 40 później 80 i 120. Pełna oferta : http://wypozyczcykliniarke.pl
  8. Kolego, jest to po prostu niedoszlifowana szpachla ! Cykliniarz nie doszlifował szpachli, położył podkład, podkład odparował, wszedł na podłogę nałożył lakier. Jak jest mokre, nie widać, jak lakier zaczyna dosychać albo już doschnie wtedy wszystko wychodzi. Trochę się dziwię, bo przy nakładaniu podkładu, widać gdzie została nie zdjęta szpachla. Więc albo nie zwrócił uwagi albo pomyślał, eee tam chemikiem robię to porozpuszcza powyżera, będzie ok. I kolejna sprawa, cykliniarka biła mu na bębnie bo widać falę delikatną..
  9. Kolejna podłoga tyle że muszę poszperać w zdjęciach bo część potraciłem, tutaj był wciskany sikaflex . Więc jak się chce to naprawdę można taką podłogę odrestaurować.
  10. Dokładnie, może być pod spodem lipa. Ale nie przesądzając i zakładając że jest ok. Jeśli naprawdę chcesz żeby ładnie wyglądała to po pierwsze: - zamiast to szpachlować, w szczeliny wklejasz listewki z tego samego materiału, chyba że chcesz uzyskać kontrast to wklejasz z innego gatunku drewna, kupienie tego nie stanowi obecnie problemu - tam gdzie listewki nie wchodzą, używasz pilarki z regulacją głębokości, nacinasz i wklejasz listewkę - kolejna sprawa to prace przed rozpoczęciem samego cyklinowania, nie wiem w jakim stanie są deski, a wiem że potrafią być bardzo krzywe, więc zanim się zabierzesz za cyklinowanie albo komuś zlecisz to czeka Cię dobijanie gwoździ. - jak gwoździe będą już dobite, to można odpalać cykliniarkę i jedziemy Z resztą zobacz na zdjęcia na blogu, gdzie szczegółowo jest to opisane W tym akurat przypadku, szczeliny między deskami były nacinane aby były w miarę równe.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...