Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomekk167

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O tomekk167

  • Urodziny 08.08.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Oława
  • Kod pocztowy
    55-200
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

tomekk167's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Rozumiem i dziękuję za radę. Czy schemat jaki załączyłem odpowiada temu o czym rozmawiamy?
  2. No właśnie nie pisze w karcie produktu Termeta. Z informacji na forum wynika, że kluczowym jest ilość wody w instalacji podłogowej x 2 krotność wymiany wody w instalacji by zachować właściwą sprawność, czy dobrze rozumiem? Czy tylko w Termecie nie ma informacji co do wydajności pompy CO? Inne firmy zamieszczają taką wiadomość. Np. w "niemieckim" kotle jest informacja o 3 biegach kotła tj 400, 800 i 1200 l/h przetoczonej wody CO... Wie ktoś jak Termet pracuje?
  3. Jakiś już czas spędziłem na forum i dowiedziałem się z niego, że nie powinno się w obiegu instalować dodatkową pompę ze względu na to że te pompy nie pozostają bez wpływu na siebie tj któraś w końcu padnie. Stąd pytanie, czy pompa w kotle będzie na tyle sprawna by zabezpieczyć przepływ (co najmniej 1 - 1,5l/min na każdej pętli).
  4. Cześć wszystkim! Jestem w trakcie budowy domu w którym będzie mieszkać 6 osób (2 dzieci + 2 dziadków + 2 rodziców:)). Dom to: -prosta bryła prostokąt 10x16m parter + piętro dach dwuspadowy. -porotherm + 20cm styropian -rekuperacja 550m3 Po podłodze jest 280m2 (60m2 garaż + kotłownia; 220m2 powierzchnia użytkowa) Planowany kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny, zbiornik 160l i podłogówka na całości. Instalator wyliczył że długość instalacji podłogowej wyniesie około 1800m. Schemat który mi przedstawił jest prosty lecz logiczny tzn z pieca wychodzi zasilanie do rozdzielaczy ciepłej wody i z rozdzielaczy wraca woda "zimna" do pieca. Nadmienię, że za piecem nie ma żadnej pompy czy mieszacza! Instalator twierdzi że pompa w kotle (Termer Gold) wystarczy by przetoczyć wodę w instalacji Pytanie jakie mam do Was to: Czy taki schemat bez pompy jest poprawny? Czy pompa zamontowana w kotle podoła tak długiej instalacji podłogowej (1800m rurek w podłogówce podzielone na 17 "obwodów-pętli") czy trzeba wspomóc jej działanie dodatkową pompą? Bardzo dziękuję za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...