Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

osmii

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    17
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez osmii

  1. Witajcie. Czy miał może ktoś z forumowiczów doczynienia ze styropianem producenta Arsanit ? Opinii w internecie jak na lekarstwo jedni chwalą i piszą, że wszystko w jak najlepszym porządku, drudzy minusują ze względu na krzywe płyty. Chodzi mi konkretnie o "Thermo Fasada Extra EPS 70" współczynnik przenikania ciepła 0.038. Doszukałem się wyników badań przeprowadzanych przez "GUNB" w 2020r. na tym właśnie styropianie i wszystkie badania przeszedł pozytywnie. Bardzo proszę o Wasze opinie
  2. Piasek do 1.4m jest przepuszczalny. Jeżeli chodzi o działkę to jest lekki spadek w kierunku tyłu. Ogólnie teren płaski. Poziom działki to 272.8, a stan 0 budynku będzie na 273.25. więc patrząc po budowie płyty jej posadowienie zaczyna się od 272.75 . Sama płyta wystaje ponad teren. Zamiar był, żeby trochę uciec od wody. Mam zamiar potem obsypać dookoła fundament ziemią.
  3. Na chwilę obecną też nie ma, również się zastanawiam nad jego zrobieniem. Problem polega na tym, że wodę mogę odprowadzić tylko do zbiornika.
  4. Budowa ma miejsce w województwie śląskim, gdzie strefa przemarzania wynosi 1.2m. Jeszcze dochodzi do tego poziom wód gruntowych, który jest wysoki, w okresie jesiennym woda pojawia się 50cm pod płytą, więc gdzieś na poziomie grubego kamienia. Podbudowa jest zrobiona metr dalej jak kończy się płyta fundamentowa.
  5. Witajcie. Szukam porady, odnośnie tego czy robić w koło płyty fundamentowej opaskę przeciw wysadzinową. Jestem właśnie po zalaniu płyty betonem. Zanim zacząłem cokolwiek kopać, na działce w miejscu pod fundament zostały wykonane odwierty, a więc na górze jest 30cm hummusu, potem mamy piasek do głębokości pomiędzy 1.4m -1.7m, dalej jest już glina. Podbudowa pod płytę fundamentową została wykonana następująco: Ściągnięty został hummus oraz 30cm piasku, w miejsce piasku został wsypany gruby kamień (31.5mm-63mm) ok. 30cm, a na kamień poszedł piasek z wykopy 30cm. Proszę doradzcie Mi czy przy takich warunkach glebowych opaska przeciw wysadzinowa, która wykonuje się z XPS-a jest potrzebna. Jeżeli chodzi o płytę, została również na bokach obłożona xpsem. Pozdrawiam serdecznie.
  6. Witam Wszystkich Serdecznie. Poszukuję firmy budowlanej do postawienia domu, chodzi o SSO + dach, projekt domu to "Dom w Jabłonkach 6" z archonu. Termin rozpoczęcia prac to kwiecień - czerwiec 2021r. Bardzo proszę o namiary na firmy budowlane z okolic, które chętnie polecacie. Pozdrawiam serdecznie.
  7. Wracając do tematu, czyli jak wybiorę ziemię 30 cm i w to miejsce dam pospolke plus dodatkowo 30cm i na to izolacja, chudziak i plyta,to powinno wystarczyc? I wtedy dziwgne dzialke ziemią o jakies 30-40 cm, to poziom wody z 40-60cm bedzie na 70-100cm, czy to bedzie wystarczajaco? Jaki moze byc szacunkowy koszt takiego dzialania? Plyta 8x13=104m2
  8. Zwierzaczysko, czyli to co wybrales pod plyte, to nadsypales plus jeszcze 40cm wyzej, i na to dopiero plyta?, Ile Cię wyniosl taki fundament? Razem z pospółka?
  9. No licze 40-50cm razem z chudziakiem i styropianem pod plyta koncowa, roznie robia. Czyli rozumiem, ze w tym wypadku jednak pospolka powinna byc troche wiecej nasypana, przykladowo 40cm pospolki plus plyta, i jak bede sypal ziemie na dzialke zeby ja tez dzwignac to zostawic wystajacej plyty ze 30cm ponad ziemie? To teraz pytanie czy te 60-70cm od wody gruntowej jest bezpieczne? Czy jest to zdecydowanie za malo?
  10. biorąc pod uwagę, ze ściągając wierzchnią warstwę ziemi 30 cm i potem w to miejsce wsypie tłuczeń lub pospółkę, tak jak radzisz i na to zrobimy płytę fundamentową to czy to wystarczy aby płyta fundamentowa była oddalona o 40 cm od wody gruntowej?. bo jeżeli chodzi o działkę to chciałbym ją dźwignąć do poziomu płyty, wiec z tych 40 cm zrobi się około 80-90 cm, ponieważ płyta ma ok 40-50 cm, tu już wygląda lepiej, ale czy wystarczająco? oczywiście będę chciał też zrobić jakiś drenaż w koło domu.
  11. sprawdził zagęszczenie sondą to do 3 metrów było dobrze zagęszczone
  12. badanie było robione ręcznie, a płytko, ponieważ było ciężko się głębiej wwiercić, ale ma mi gościu podjechać jeszcze maszyną z samochodem, ale dopiero koło czwartku, ponieważ ma w naprawie maszynę.
  13. Witam. Mam zapytanie do bardziej doświadczonych użytkowników, a może ktoś już był w takiej sytuacji. Robiłem dzisiaj odwierty na działce, którą jesteśmy zainteresowani z Żoną, na działce są delikatne nierówności. były 3 odwierty: 1 odwiert, pierwsze 30 cm ziemia, a potem do 2m piasek (dobrze zagęszczony, grunt nośny) woda gruntowa na poziomie 40cm 2 odwiert, pierwsze 30 cm ziemia, a potem do 2m piasek (dobrze zagęszczony, grunt nośny) woda gruntowa na poziomie 50cm 3 odwiert, pierwsze 30 cm ziemia, a potem do 2m piasek (dobrze zagęszczony, grunt nośny) woda gruntowa na poziomie 60cm co sądzicie o wybudowaniu domu na takim gruncie? Bardzo proszę o opinie. Moja myśl jest taka, żeby usadowić dom na płycie fundamentowej, a więc zebrać wierzchnią warstwę ziemi pod fundament (30 cm), następnie nawieźć piasku ok 20cm, następnie go zagęścić i na tym zrobić płytę fundamentową, a pozostały teren działki dźwignąć do wysokości płyty fundamentowej ziemią, która została wybrana spod fundamentu i resztę dokupić. Czy takie działanie będzie wystarczające ? pozdrawiam osmi.
  14. A powiedz z mi co za firma robila Ci ta plyte? Zadzwonie i dopytam. U mnie jest problem ten, ze trzeba wymienic 70cm gruntu i wyniesc dom wyzej, druga sprawa plyta powinna byc grubosci 25-30cm ze wzgledu na podmokly teren
  15. Hej, Dzwoniłem do sasiada zeby dowiedziec sie o cene plyty. Sasiad za plyte zaplacil ok 65tys zl., ale bez piasku, potrzebowal ok 250ton. I zadzwonilem jeszcze do firmy ktora sie zajmuje stawianiem plyt fundamentowych, gosc mi powiedzial ze koszt takiej plyty nie powinien przekroczyc 550zl za m2, wiec tez wychodzi gdzies 65tys zl, ale podal mi cene juz z kruszywem, mowil wlasnie o pospolce, jest troszke drozsza, ale duzo lepsza jezeli chodzi o wilgoc. Robi wszystko od a do z przy plycie. Wymiana gruntu, kruszywo, zageszczenie i potem plyta ok 60cm grubosci. Zastanawiam sie jeszcze gdyby ewentualnie dzwigac ta dzialke, to co sadzicie o tym gruzie, a potem troche ziemi na wierzch?
  16. Założyłem, ze taka powinna byc, bo sąsiad obok, który się buduję postawił właśnie taką płytę. Teren jest okresowo podmokly i nie chciałbym problemów w późniejszym czasie.
  17. Witajcie. Jestem tu nowy i szukam porady i pomocy, a mianowicie jesteśmy zainteresowani z Żoną jedną z działek, która jest wystawiona w przetargu z urzędu miasta. Działka ma powierzchnię 1050 m. wymiar 22.5 na 46 m, usytuowana jest na terenach okresowo podmokłych, położona jest przy drodze asfaltowej, która jest ok 50-60 cm wyżej od działki. Byłem dzisiaj na działce z geologiem, robiliśmy odwierty, aby sprawdzić z czym mamy do czynienia, a wiec na poziomie 0-40 cm jest czarna ziemia, między 40 cm - 60 cm pojawiła się woda i piasek wymieszany z gliną między 60 cm -70 cm jest glina plastyczna między 70 cm - 250 cm jest glina twarda w ocenie geologa, można stawiać płytę fundamentową, ale trzeba wymienić 70 cm gruntu (do twardej gliny) pod płytę, chciałbym się dowiedzieć ile mniej więcej mogę zapłacić za wymianę tego gruntu (najlepiej piasek), płyta o wymiarach 11 m na 11 m i te 70 cm głębokośći, dodatkowo chciałbym wynieść dom ponad poziom drogi tak więc trzeba zrobić dodatkowo ok 50cm nasypu, więc wychodzi około 120 cm zagęszczonego piasku. Dodam jeszcze, że na działce obok, sąsiad, który się buduje dźwignął całą działkę o jakieś 60 cm wyżej, tak że moja działka jest teraz niżej (w trakcie kopania pod fundament, w wykopie pokazała mu się woda i musieli używać pomp do wypompowania wody). Ja również planuje całą działkę podnieść do góry o te 50-60 cm, ponieważ na działce w niższych partiach stoi woda, a także aby wyrównać nasze poziomy, dlatego tez chciałbym wiedzieć z jakimi dodatkowymi kosztami musiałbym się liczyć. Myślałem, żeby zebrać z działki wierzchnią warstwę ziemi, po czym dźwignąć działkę gruzem o te 50 cm i na wierzch rozsypać tą zgarniętą ziemię (jakies 30 cm) co myślicie o takim rozwiązaniu? No i jeszcze chciałbym wiedzieć ile może kosztować płyta fundamentowa 11 m na 11 m o grubości 30cm,. Bardzo proszę o poradę. Pozdrawiam osmii
×
×
  • Dodaj nową pozycję...