Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

trasek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez trasek

  1. Co sądzicie o panelach Retro 25 (~31cm szeroka) lub Elegent z Balex. Może polecacie coś innego? Jak to wygląda z hałasem i wiatrem i ich falowaniem. retro25 nie ma żadnych przetłoczeń to obawiam się, że falowanie będzie wzmożone w porównaniu do tego z serii Elegant. Oczywiście mówimy tutaj o kolorze matowym (powinno to nieco zmniejszyć efekt wizualny falowania).
  2. No tak ale w tym rozwiązaniu robią się mostki termiczne, stąd pytanie czy lepsze to rozwiązanie czy jednak zwykłe rolety podtynkowe?
  3. Jeszcze jesteśmy w trakcie murowania, więc poszerzenia okien można zrobić ale martwię o mostki termiczne. Od okna (dosyć wysokie bo 2,25) do stropu jest 47cm, można powiększyć otwór o 20cm i zrobić nadproża lub nawet więcej i wtedy wzmocnienia na stropie. Co oznacza poszerzenie okienne? Nie chcę obniżać okien ale w tym wypadku najlepsze rolety podtynkowe aby mostek termiczny był wyeliminowany? Będzie ciepły montaż okien a więc nie chcemy aby poszedł on na marne. Myślałem jeszcze aby w przypadku podtynkowej cofnąć nadproże o 2cm, wtedy okno zlicować z nadrpożem i tam dać dodatkowe ocieplenie między nadprożem a roletą? Ale nie wiem czy jest sens. Generalnie ocieplenie to będzie minimum 20cm styropian, więc puszka powinna bez problemu się schować (jeżeli będzie problem to damy 22cm ocieplenie).
  4. Dzień dobry, aktualnie pracownicy murują mi ściany w domu - muszę na tym etapie dowiedzieć się co lepsze ze względów wizualnych oraz ociepleniowych. Nie jestem pewien czy rolety nadstawne nie będą zbyt dużo wpuszczać powietrza do środka (ze względu na to, że luka rolety przecież jest otwarta i powietrze musi do puszki dochodzić wraz z roletą, co zapewne przechodzi dalej do środka do domu). W przypadku rolet podtynkowych chyba mamy sprawę rozwiązaną bo jest ona montowana na ścianie a nie wewnątrz? Można chyba dodatkowo cofnąć nadproże i dodać jakąś dodatkową taśmę paraizolacyjną? Jak wy to robicie u siebie? Dodam, że w oknach stosowany będzie ciepły montaż okien.
  5. A jaki rodzaj połączeń bysćie wybrali? Smartflex czy inna firma? Jaki przekrój? 63/75/90? Czy to wszystko zależy od powierzchni? (120m^2 użytkowej powierzchni).
  6. Czy jesteś w stanie polecić firmę do wykonania projektu? Mam jedną na oku ale nie chcę promować zbytnio nikogo na forum - nie znam ich usług. Czy mogę całkowicie zamknąć anemostaty aby nie wiało mi od stropu/strychu?
  7. Dzień dobry, jestem w trakcie budowy domu parterowego, za chwilę będą stawiać mury a co za tym idzie niebawem lać strop. Zastanawiam się nad rekuperacją w przyszłości (jeżeli starczy kasy). Chciałbym przygotować pod to otwory w stropie - czy jest sens? Jeżeli tak to jak to najlepiej zrobić, jakimi kosztami w związku z zakryciem dziur muszę się liczyć (chciałbym zamontować już np. wywietrzniki aby wizualnie jako tako to wyglądało i nie ciągnęło). Dodatkowo zastanawiam się nad wykupieniem projektu rekuperacji wentylacji ciepła - tak aby mieć to zrobione zgodnie ze sztuką. Rury planuję puścić na strychu (nie będzie on praktycznie używany więc fajnie byłoby sobie puścić wszystko górą zamiast robić podwieszany sufit, a dziury wykonać w stropie). Co o tym myślicie? Dodam, że domek to parterówka, więc zostawienie i ułożenie wszystkiego nad stropem wydaje się idealnym pomysłem. Projekt to Otwarty D42 wariant 2.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...