Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ArturMi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ArturMi's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Jak ty nic nie wiesz i nie wiesz, pompa gruntowa pobiera 1,75 kw pradu, podlogowka w systemie suchym nieakumulacyjna, bufor sluzy jako akumulacja ciepla i dodatkowo wezownica do pdgrzewania cwu + 8.5 kw PV. Acard zachowaj dla siebie
  2. Adam, dzieląc bufor na 2 strefy masz na myśli wykorzystanie zaworów 3 drogowych mieszających np. Afriso? Jeżeli tak , to tak mam zrobione, zasilanie rozdzielaczy OP jest umiejscowione w około 2/3 wysokości bufora, zasilanie bufora z PC na samej górze bufora powyżej wyjścia z wężownicy CWU. Dzięki za porady Adamie
  3. Mam bufor około 1500L z wężownica cu 18 około 25mb, docelowo miał być grzany kotłem na paliwo stałe ale koncepcja się zmieniła i będzie pompa ciepła gruntowa 8KW odwierty pionowe 2x 90mb. Zastanawiam się czy grzanie bufora do 55st C będzie wystarczające. 100% podłogówki, 2 osoby na codzień, 4 osoby w weekendy, PV 8KW. Jestem w trakcie spinania kotłowni i zastanawiam się na zostawieniu 2 krócców zasilania i powrotu na dołożenie jakiegoś kopciucha lub ewentualnie solarów lub kociołka zrobionego z grzałki. Mieszkam na kompletnym zadupiu wśród lasów. Po drugie ruch wirowy w buforze ma odbywać się w kierunku odwrotnym co do wskazówek zegara, tak?
  4. Tylko dodam od siebie ze Legionellą można zakazić sie tylko przez drogi oddechowe, wdychając rozpyloną wode - parę wodną, najczęsciej przy braniu prysznica. Objawy podobne do zapalenia pluc. Niestey nieleczona może doprowadzić do śmierci.
  5. ArturMi

    Prosba o pomoc w sprawie dachu

    Wiezbe dachowa i deskowanie sprawdzalem, wszystko bylo w porzadku. Zadnych przegnilych desek nie bylo. Solidna robota. Jedynie krycie papa, dachowki i obrobka blacharska wymagaja poprawy lub wymiany.
  6. ArturMi

    Prosba o pomoc w sprawie dachu

    No niestety zaczalem od ocieplenia dachu piana pur otwartokomorkowa bo nie przypuszczalem ze taka lipa z dachem wyjdzie. Mialem tylko uszczelnic polaczenie dachu z kominem bo w jednym miejscu kapalo - poprzedni wlasciciel mnie uprzedzil. Niestety kto nie ma w glowie to dostanie po portfelu
  7. ArturMi

    Prosba o pomoc w sprawie dachu

    Stara dachowka nie wyglada najlepiej, sa ubytki na powierzchni - nie na wszystkich ale tez jest nierowna przez co tworza sie miejsze i wieksze przeswity Przypuszczam ze ma okolo 100 lat lub wiecej. Jak napisalem w 1 poscie jest to stary poniemiecki dom. Myslalem nad BRAAS CELTYCKA DACHÓWKA CEMENTOWA bo jest wzglednie ,,tania'' okolo 2,5 za sztuke i wagowo wychodzi korzystniej od starej dachowki. Przy przekladce cos sie moze potluc i mysle ze nie ma co skrobac doopy za pare zlotych. szczegolnie ze to inwestycja na lata. Wole zrobic raz a porzadnie bo predzej czy pozniej to potrafi sie zemscic. Musze to jeszcze dokladnie przemyslec.
  8. ArturMi

    Prosba o pomoc w sprawie dachu

    Najbardziej martwi mnie zniszczona papa pod dachowkami - widac na zdjeciach. Chyba bede musial zdjac cala dachowke i kontrlaty, polozyc nowa pape tak jak powinno byc, nowe kontrlaty i na to nowa dachowka betonowa + nowe wszystkie obrobki blacharskie
  9. ArturMi

    Prosba o pomoc w sprawie dachu

    Komin zaczyna sie na kalenicy i jest dlugi na 1,5m. Obrobke komina zrobie na tasmie kominowej flex standart PB 0,2.
  10. ArturMi

    Prosba o pomoc w sprawie dachu

    dodatkowe zdjecia edit: dach dwuspadowy i jeden komin, nachylenia 40 - 45 stopni
  11. Witam, Mam prosbe o porade w sprawie dachu. Dom ponad 100 letni, pelne deskowanie dachu na tzw zakladke, na to byla polozona papa, laty, kontrlaty i stara dachowka. Dach byl robiony pare lat temu. Kupilem go 2 lata temu ale dopiero w tym roku wrocilem na stale do Polski i zabralem sie za remont. Poprzedni wlasciciel wspominal cos o lekkim przecieku przy kominie ale winil za to za krotka obrobke blacharska. Chcialem to naprawic i niestety po zdjeciu dachowek zobaczylem ze papa jest polozona z dwoch roznych rodzajow, grubsza- cienka itd. Cienka warstwa jest rozerwana w paru miejscach i obrobka blacharska komina wola o pomste do nieba. Bede musial to naprawic i ewentualnie zmienic poszycie dachu. I teraz pytanie jak to zrobic zeby bylo dobrze ale tez nie wpedzic sie w jakies wielkie koszty. Pare zdjec pogladowych:
  12. A w tej wezownicy jaka bedziesz mial wode? Ciagle swieza? To tez bedzie woda tzw kotlowa. Dodaj jakiegos inhibitora do instalacji i po problemie.
  13. Jezeli nigdzie nie masz wyciekow to cisnienie wody ucieka przez zawor bezpieczenstwa, a jak cieknie ponad rok to jest do wymiany. Do sprawdzenia jest tez naczynie wzbiorcze w kotle, pewnie nie ma powietrza juz i dlatego cisnienie sie waha i jest wyrzut przez zawor bezp. A jakim cudem masz naczynie przelewowe przy zamknietym systemie?
  14. Folie grzewcze musza byc caly czas wlaczone zebys czul cieplo, wylaczysz i jest zimno, tak jak z promiennikami na podczerwien
  15. Dzieki John, Z projektu mojej wentylacji wynika ze - Całkowity nawiew 358 [m3/h] Całkowity wywiew 358 [m3/h] Na tej podstawie dobrano rekuperator o wydatku 450 m3/h i sprężu 200 Pa Dlatego pytalem o 350m3/h bo 450 wydaje mi sie troche za duza.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...