Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Noname28

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Noname28

  1. Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Rozumiem, że obniżenie napięcia na optymalizatorze nie powoduje "mniejszej produkcji" przez panel?
  2. Witam, po przeczytaniu waszych wypowiedzi w tym wątku mam pytanie związane z sytuacją jak panele dają dużo więcej niż 750 V dla Falownika Solaredge? Np: z 24 paneli 20 z nich będzie w pełni oświetlonych na optymalizatorach P404? Teoretycznie 20 x 80V =1600V, jak zadziała wtedy taki system z trójfazowym SE7K? Bedzie działał optymalnie czy coś obcinał? Proszę o wasze opinie i sugestie? Pozdrawiam, Nowicjusz na tym forum
  3. Cześć, z tego co się orientowałem 25l powinno starczyć na cały 1 rok. Koszt około 300 zł netto
  4. Dzięki. Czy jest jeszcze jakiś SBR z koagulantem oprócz Wobet?
  5. Czy ktoś wie jaki jest bufor w oczyszczalni SBR ZBS-6C? Zakładając, że są 4 cykle oczyszczania w ciągu doby po 6h każdy ile maksymalnie podczas 1 cyklu oczyszczalnia może przyjąć nowych ścieków ? Jeżeli mamy 1,5m3 zbiornik, w którym już jest osad np: z ostatnich 4 miesięcy to ile miejsca pozostaje na dopływ nowych ścieków do momentu przelewu awaryjnego? Czy ktoś wie?
  6. Cześć wszystkim, dziękuję za informacje, faktycznie nawiązałem kontakt z wobet i jest takie rozwiązanie. W kontekscie tego co napisał "czyste środowisko:: "... Jedna uwaga na koniec – stosowanie koagulantu przy oczyszczalniach przepływowych jest niezmiernie trudne z technologicznego puntu widzenia, a już tych przydomowych w szczególności. Producent nie ma najmniejszego wpływu na ilość i skład przepływających ścieków i bazuje wyłącznie na założeniach. Zbyt duża dawka pixu jest czystą stratą pieniędzy i w dodatku działa negatywnie na osad czynny (PIX ma odczyn pH około 1). W tym zakresie oczyszczalnie z dawkowaniem (SBRy) maja o wiele prostsze zadanie. " taka pompka koagualntu sterowana czasowo w tym SBR "załatwi sprawę"? W eko-bioch też jest czasowe sterowanie koagulantem i odradzaliście? To jak to jest naprawdę?
  7. Witam ponownie, co to znaczy że oczyszczalnia będzie wchodziłą w tryb awaryjny pracy? Możecie to trochę rozwinąć, aby "zwykły zjadacz chleba" zrozumiał o co chodzi i jakie są tego konsekwencje? Pozdrawiam
  8. Czy są użytkownicy takiej oczyszczalni eko-bio? Nikt jej nie używa?
  9. Dziękuję bardzo za wasze opinie. Czy wobet hydret ma coś dla aglomeracji 100 000 RLM? Być może udało by się wygospodarować trochę więcej miejsca, aby zmieściła się ta ZBS 6C z pompą, ale znowu Beyor twierdzi że jest ona za mała dla mojej rodziny? Ja z doświadczenia wiem, że produkuję około 600 litrów wszystkiego na dobę, to wychodzi 18m3 miesięcznie => tyle najczęsciej zużywam wody w ostatnich kilku latach, jeszcze się nie zdarzyło zuzyć więcej niż 21m3 w miesiącu => co daje średnio 700 litrów na dobę? W tej chwili mam szambo 12m3, które mógłbym wykorzystać jako przelew awaryjny na wypadek awarii pompy (tylko musiałbym je jakoś oczyścić?). A ta oczyszczalnia Metria SBR 4-6? Co o niej sądzicie? Jak wygląda bufor u niej w stosunku do ZBS 6c?
  10. Dziękuję za kolejną opinię czyste srodowisko Czyli to jest jednak przepływówka, nie byłem do końca pewien. Czy mógłbyś polecić jakieś sprawdzone rozwiązanie w zamian, aby taka oczyszczalnia spełniała warunki dla aglomeracji 100 000 RLM?
  11. Dziękuję WojtekINST za odpowiedź. Czy możesz podać jakąś "działającą alternatywę" Twoim zdaniem? Czy są użytkownicy takiej oczyszczalni na tym forum? Może ktoś się wypowiedzieć jako uzytkownik? Czy osoby znające technologię oczyszczania mogliby zająć stanowisko jak ta oczyszczalnia działa albo jak "nie działa lub nie ma prawa działać"? Traktujemy to wszystko jako prywatne opinie, mam nadzieję, że wszyscy mogą się swobodnie wypowiadać w tym temacie bez narażania się na cokolwiek?
  12. Dziękuję WojtekINST za odpowiedź. Czy możesz podać jakąś "działającą alternatywę" Twoim zdaniem? Czy są użytkownicy takiej oczyszczalni na tym forum? Może ktoś się wypowiedzieć jako uzytkownik? Czy osoby znające technologię oczyszczania mogliby zająć stanowisko jak ta oczyszczalnia działa albo jak "nie działa lub nie ma prawa działać"? Traktujemy to wszystko jako prywatne opinie, mam nadzieję, że wszyscy mogą się swobodnie wypowiadać w tym temacie bez narażania się na cokolwiek?
  13. Dziękuję WojtekINST za odpowiedź i podjęcie tematu. Czy możesz podpowiedzieć "co jest realnego" do zrobienia w tych warunkach? Pozdrawiam.
  14. Witam ponownie, czy ktoś jeszcze zagląda do tego wątku? W dobrym miejscu zadałem swoje pytania? Proszę o podpowiedzi
  15. Dodaję jeszcze linki do strony www: http://www.eko-bio.com.pl/wp-content/uploads/2018/07/EKO-BIOCh-wr.1b.pdf https://oczyszczalnia.net/oczyszczalnia-eko-bioch/
  16. Witam, jestem wstępnie zainteresowany tym produktem (ekobioch 2500 dla 6 osób, 2 dorosłych + 4 dzieci w wieku szkolnym), proszę o analizę działania tej oczyszczalni ludzi znających się na technologii oraz z doświadczeniem? Czy to jest właściwy wybór dla nominalnego przepływu 600 litrów na dzień? Mówimy o aglomeracji powyżej 100 000 RLM. 1.Jakie są jej mocne/słabe strony? 2. Czy to jest oczyszczalnia przepływowa, SBR czy też jakaś inna kombinacja? Jak poradzi sobie z nadmiarem, jaki ma bufor bezpieczeństwa? 3. Co sądzicie o zastosowanych tam urządzeniach (dmuchawy, dyfuzory itp.)? 4. Nie ma tam żadnego sterownika z tego co widzę? Jak to działa w ogóle? 5. Jak oceniacie jakość zbiornika i to z czego jest zbudowany? 6. Jak długo ta oczyszczalnia działa na rynku? 7. Czy jest ktoś, kto z niej korzysta i mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami? Będę wdzięczny za pomoc w jej ocenie i wskazanie ewentualnie alternatywy?
  17. Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum i chciałem poprosić o pomoc w wyborze oczyszczalni biologicznej. Trochę czytałem w necie na ten temat i mam pewne przemyślenia - tak czy inaczej przejdę do sedna. Mieszkam w domu ze szczelnym szambem betonowym - chciałbym zrezygnować z szamba i zacząć korzystać z oczyszczalni biologicznej lub biologiczno-chemicznej Założenia do oczyszczalni: 1. Największe ograniczenie => wymiar wykopu to max 150 cm x 250 cm (dlatego np mój wstępny wybór ZBS 6C KP z pompą odpada bo ma wymiary 1,2m x 2,8 m) 2. Rodzina 2+4, 2 dorosłych, 4 dzieci w wieku od 9 do 17 lat => średnie miesięczne zużycie wody to ok. 18m3, gdzie najminiej to było ok 14m3, a najwięcej to 21m3 3. Muszę wodę oczyszczoną z oczyszczalni "wyprowadzić" około 1 metra powyżej wylotu z oczyszczalni i nie mam miejsca na dodatkowy zbiornik/przepompownię - stąd oczyszczalnia powinna mieć na wyposażeniu pompę odpływu oczyszczonego ścieku. 4. Rura odprowadzająca ścieki z domu (odkopałem ją) => od górnej powierzchni rury 160 do poziomu 0 jest 80 cm, wodę muszę wyprowadzić na powierzchnię i "wylewać na trawnik" w 1-szym kroku, dopóki nie zrealizuję odpływu lub studni chłonnej z prawdziwego zdarzenia (mam glinę i skały na działce), ale jestem na górce, woda spływa i nie stoi. Mam drenaż wokół fundamentów domu zrobiony i nigdy w studzienkach nie stała żadna woda. Proszę o wasze sugestie, ja znalazłem: 1. EKO-BIOCH 2500 - wersja oczyszczalni EKO-BIO wzbogacona o dozownik środka chemicznego PIX-112 (nie wiem czy warto dopłacać?) http://www.eko-bio.com.pl/wp-content/uploads/2018/07/EKO-BIOCh-wr.1b.pdf 2. Metria SBR 4-6 => ma wymiary 1,2m x 2,4m , tutaj problemem jest brak pompy odprowadzającej wodę => czy mogę sobie kupić pompę i ją po prostu z tej komory wypompować? Co polecacie i jak się do tego zabrać? http://www.ekobiobud.pl/sklep/oczyszczalnie/mechaniczno-biologiczne/pd/metria_sbr_4-6_rlm 3. Macie jakieś inne propozycje? Widziałem bardzo merytoryczne i eksperckie opinie m.in. czystesrodowisko, ArturStadnik oraz inżH2O - pomożecie w wyborze? Oczywiście interesuje mnie jak najlepszy stosunek cena-jakość, nie chciałbym przekroczyć o ile to możliwe 10 000 zł z montażem? Pozdrawiam wszystkich i czekam z niecierpliwością na wasze posty
×
×
  • Dodaj nową pozycję...