Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jack12368

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Jack12368's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jeszcze jedna sprawa o której nie pisałem- w kotłowni mam bufor ciepła- nie wiem czy to istotne, czy on coś w ogole daje, bo zabiera na pewno miejsca. Wiem ze zdania na temat zasadności i sensowności tych buforów przy kotle gazowym są podzielone, czy jest to raczej placebo czy lek na cało zło nie wiem, hydraulika to nie moje hobby.
  2. Skoro jesteś zdania ze mam za niskie rachunki w stosunku do mojego kotła i swoich obliczeń no to nie ma bata, muszą mi po prostu przysłać za niskie rachunki, te fizyczne która mam czarno na białym, może mi po prostu odliczają kilkadziesiąt m3 gazu co rachunek bo rodzina wielodzietna albo przyjdzie dopłacić za jakiś czas, nie wiem az, na tyle na kotłach i matematyce się nie znam,nie mam innego wytłumaczenia no chyba ze podałem złą moc minimalna kotła, jutro wszystko się wyjaśni.
  3. Jutro sprawdzę osobiście jaki to jest model kotła tzn jaka moc minimalna ale mi świta 5,2- 20 coś chyba 26. Jak wprowadziłem w błąd to do błędu się przyznam
  4. No to ja Ci odpowiem ostatni raz- widocznie gazownia cześć by sponsoruje
  5. Taa, na początku piszesz bym podał Tobie zużycie gazu, spalanie, Podałem- nie wierzysz Chce Tobie przy najbliższej możliwej okazji przestawić rachunki organoleptycznie- nagle się wymijasz ze moje rachunki czyli spalanie gazu w ogóle cię nie interesują. No to jak to jest ? Kocioł ma 6 lat i wydaje mi się ze jest to wersja od 5,2 kw ale nie daje na to gwarancji, nie ma w tym momencie jak tego sprawdzić, może jutro. A nigdzie nie pisałem ze kocioł startuje mi 5 razy tylko 7 i podejrzewam ze 2 złączenia będą na Cwu. Takie mam rachunki za gaz przy mojej instalacji i moim grzaniu i nic na to nie poradzę, mam na to niezbite dowody. Poza tym to nie ten temat.
  6. Poza tym kto daje ci prawo do łączenia mnie z inna osoba ? Nie jesteś właścicielem tego forum, daj się innym wypowiedzieć, mistrzu matematyki
  7. Skąd masz te obliczenia człowieku ?! W jakiś sposób posiadłeś ta wiedzę ,,od podszewki” ? Jesteś instalatorem ? To jakaś Twoja radosna twórczość? Dokładnie jak podałeś- teraz dobowo wychodzi mi 3m3 gazu Guzik mnie obchodzi ze wierzysz w moje rachunki czy nie, takie mi przesyła PGNiG, płace, może mi cześć sponsorują. Najpierw wytykasz mi dziurawy dom, potem zarzucasz kłamstwo? A spieprzaj dziadu !
  8. Ale o co chodzi kolego ? Coś nie tak napisałem ? Skoro nie wierzysz w moje zużycie gazu to daj znać na priva, jeśli będziesz w okolicach Trojmiasta- zapraszam na kawę, przedstawię Tobie rachunki za gaz, tylko żebyś czasami nie musiał czegoś potem publiczne, ale anonimowo ,,odszczekiwać” na forum. Powracają z tematów budowlanych i kto ma lepiej dom docieplony, kto ma więcej startów palnika kto mniej, widzę ze jest tu obecny i aktywny Pan Konsultant Viessmanna- jakie są plusy a minusy w ogrzewaniu tzw ,,oknami”, jaki jest tego sens zwłaszcza przy ogrzewaniu płaszczyznowym ?
  9. Jestem ciekawy tych Waszych ,,okienek” Nie mówię ze jest to głupie, ale jakie jest tego zastosowanie taktyczne? Może się to trochę kojarzyć z paleniem w piecu Naszymi Narodowymi źródłami ciepła;) Gdzie teraz człowiek nie spojrzy to lansuje się ciagle grzanie z mała mocą
  10. Ściany zewnętrzne trójwarstwowe- wykończenie klinkierem, Wszędzie okna trójszybowe, strych solidnie docieplony piana. W przez te bodajże 6 lat były pare ,,ostrzejszych” zim z minus 20 włącznie, przynamniej u mnie- w takiej konfiguracji, przy takiej zimie kocioł pożerał nie więcej jak 5 m3 dobowo. W tym roku za okres listopad- grudzień kocioł zużył dokładnie 187?m3 gazu, ze aż śmieje się z szwagra który podobnej wielkości dom opala pelletem płacąc więcej. Także mam ,,niezle” sito A jak to jest u Ciebie ?
  11. Witam Wszystkich. Podzielę się jakimś swoim doświadczeniem z tym kotłem tj model o mocy od 5,2kw Ogrzewam nie więcej jak 200m2: parter sama podłogówka, poddasze grzejniki 8 szt. Kotłownia zbudowana wg schematu Viessmana tzn sprzęgło, dwa divicony, jeden z mieszaczem, drugi bez, pełna automatyka Viessmana, żadnych kompromisów ani dziadowania. Cała instalacja zbudowana wg projektu, przepływy w pętlach ustawione raz, od 1.2 do 1,8 l/min, nastawy wstępne na grzejnikach tez tylko raz zadane, żadnego potem kombinowania, zmieniania. Krzywe grzewcze: podlogowka: 0,4-2k, temperatura żadna 21, grzejniki: 0,8, temp zadana 20 stopni, w zasadzie od początku bez zmian, nigdzie nie przegrzewa. Oba obiegi grzewcze posiadają vitotrole 200, które są chyba zbędne. Pan Instalator tak zaproponował ich kodowanie- obu, w taki sposób temperatura pomieszczenia nie ma żadnego w zasadzie wpływu na prace kotła w tym palnika, poza zadaniem temperatury. Oba obiegi są tylko i wyłącznie wysterowane przez czujnik pogodowy- w sezonie grzewczym pompy obiegowe pracują cały czas, zarówno dla obiegu grzejnikowego jak i podłogówki. Kocioł działa 24h na dobę: dla grzejników na noc robię redukcje temperatury na 18 stopni(ale pompa i tak cały czas działa, tłoczy wodę w grzejniki), podłogowka wiadomo, tez ,,pracuje” 24h na dobę ale zrezygnowałem dla niej z trybu nocnego- ,,rozciągnąłem” godziny pracy na maks, bodajże 00-24. Dla CWU i cyrkulacji mam dwa okienka, 2h rano i 4h wieczorem, jest to nawet za dużo W taką pogodę jak teraz dobowo palnik załącza się 7 razy, w tym co najmniej w 2 razy dla CWU I cyrkulacji. Spalanie gazu wychodzi bardzo Ok. W domu jest komfortowo- ciepło, ale bez przegrzewania. Ja już Ok 6 lat stosuje takie ciagle grzanie i Jestem ciekawy tych ,,okienek grzania”, czym ich zastosowanie jest podyktowane, może warto tego spróbować.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...