
alankrk
Użytkownicy-
Liczba zawartości
10 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Województwo
małopolskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
alankrk's Achievements
-
Cześć, Ocieplam lane skosy styropianem 8+8 pod krokwie, 15 pomiędzy. W projekcie mam wpisane pomiędzy betonem, a styro paraizolacje. Czy stosowaliście paroizolację przy lanych skosach? W jaki sposób ewentualnie przytwierdzić do takiej folii styro?
-
lane skosy - niska ścianka kolankowa
alankrk odpowiedział alankrk → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
To pomieszczenie nad garażem, nad którym dach jest obniżony w stosunku do bryły głównej budynku. Ponieważ strop nad garażem w tym pomieszczeniu będzie na wysokości reszty domu tj. między parterem, a poddaszem to ścianka kolankowa wychodzi 15 cm. Może to jest problematyczne dla szalowania skosów? Tylko taki ewentualny problem przychodzi mi do głowy. -
Dzień dobry, Zwracam się z prośbą o pomoc w kwestii lanych skosów. Mianowicie, czy niska ścianka kolankowa (ok 15 cm), a taka ma być u mnie w projektowanym pomieszczeniu nad garażem nie będzie generować problemów z wykonawstwem przy lanych skosach? Nie mam jeszcze Wykonawcy, aby podpytać, a znajomy wspominał, że przy takiej niskiej ściance u niego nie dało się zrobić lanych skosów, jednak nie był wstanie wskazać co było powodem.
-
Pozytywne decyzje podłączenia mediów zezwalające na bezwarunkowe (czy może tutaj jakieś lepsze słowo?) zawarcie umowy z dostawcami w terminie do ...... . Może bardziej w ten sposób. Samo wydanie warunków przyłączenia nie równa się bezproblemowemu przyłączeniu. W gazowni na gębę np. powiedzieli, że spoko nie powinno być problemu z przyłączeniem ale trzeba będzie rozmawiać z sąsiadką bo oni nie załatwiają takich rzeczy. Co do ceny - działka w drugiej linii zabudowy paradoksalnie nie jest niższa. Ale mi bardziej podchodzi.
-
OK jeśli nie będzie takiej potrzeby. Temat powstał po to aby zabezpieczyć się na wypadek, jeśli jednak warunki przyłącza określą, że taka potrzeba istnieje i że w razie braku zgody sąsiada ja nie zostanę z działką do której nie można się przyłączyć, bądź można ale bardzo wysokim kosztem. Wydaje mi się, że mylisz się jeśli chodzi o ewentualne naruszanie działki sąsiada bez jego zgody i jego liczenia się z możliwością demontażu kostki, bądź innych zabudowanych elementów. Przykład tylko z tego forum: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?111994-brak-zgody-sasiada-na-wykonanie-przylacza-z-jego-dzia%C5%82ki
-
Czyli nie będzie wprost napisane, że aby zasilić budynek na działce należy ustanowić służebność przesyłu na działce tej i tej ? Odnośnie pasa od drogi gminnej - plan zagospodarowania przewiduje nieprzekraczalną linię zabudowy na działce 1 i 4 od drogi gminnej. Jednak ten pas będzie znajdował się na działce 1 i 4 więc mimo wszystko prawdopodobnie trzeba będzie ustanowić służebność, czy też oświadczenie od aktualnego lub nowych właścicieli tych działek dlatego raczej nie ma to wielkiego znaczenia. Przy drodze gminnej woda i gaz muszą skręcić na zachód, gdyż tak jak napisałem wyżej - na wprost pewny brak zgody sąsiadki. Wydzielona droga wewnętrzna jest wystarczająca - 5 m.
-
Czy w warunkach przyłącza gazu, prądu jest wskazana informacja, którędy poprowadzone mogą być media do działki? Jak to wygląda zazwyczaj jeżeli chodzi o przyłącz od działki sąsiadów - oświadczenia, że wyrażają zgodę na przyłącze od ich działek są dla zarządzających sieciami wystarczające, czy niezbędne jest ustanowienie służebności również na działkach sąsiadów ?
-
Sąsiad od którego na rysunku naniosłem prąd ma na działce słup transformatorowy do którego napięcie doprowadzone jest w ziemi. Od niego (również w ziemi) doprowadzane jest napięcie do wszystkich pobliskich działek. Gaz i woda rozrysowane w taki sposób ponieważ na wprost wydzielanej drogi wspólnej sąsiadka ma wyłożoną działkę kostką i nie godzi się na dewastacje. Około 30 m dalej, gdzie również jest jej działka problem jest już mniejszy bo póki co nic na niej nie ma. Podsumowując - nie ma innej drogi doprowadzenia mediów. Dlatego prośba o pomysły jak się zabezpieczyć aby po zakupie jednak nikt nie robił pod górkę.
-
Główna droga gminna to ten szary pasek. Białe pole na północ od tej drogi to już inna gmina. W projekcie podziału droga wewnętrzna na współwłasność dla wszystkich dzielonych działek jak na rysunku (działki 1,2,3 po jednej stronie drogi wspólnej, działka 4 po drugiej stronie tej drogi). Na rysunku poglądowym puściłem w niej media. Prąd - linia czerwona od sąsiada ze wschodniej strony działek, a gaz i woda od sąsiadki z północy - tutaj przejście przez drogę gminną. Innej drogi doprowadzenia mediów nie ma. Główna rura gazowa u sąsiadki na północ od działek - potwierdzone w gazowni. A słup od którego można ciągnąć prąd - sąsiad od wschodu. Piszesz, że sprzedający nie będzie zachwycony wpisem do księgi wieczystej służebności ale jakie ma wyjście jeśli chce sprzedać działki 2 i 3 ? Wydaje się, że wpis wymagany będzie zarówno dla działki nr 1 (gaz i woda) jak i działki nr 4 - prąd. Czy do przyłącza takich mediów wystarczy oświadczenie sąsiadów, że wyrażają zgodę, czy też niezbędnym będzie ustanowienie na ich działkach służebności przesyłu ? Wpadłem jeszcze na pomysł aby może właściciel dzielonych działek wydzielił dodatkowy pas np. 2 m od drogi gminnej na całęj długości działki 1 i 4, włączył go do drogi wspólnej i na całości ustanowił służebność przesyłu. Jest taka opcja?
-
Dzień dobry, Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w sprawie możliwości przyłączenia mediów do działki. Jestem zainteresowany zakupem działki nr 2 z załączonego rysunku poglądowego. Działki jeszcze nie są podzielone. Jest to wstępny projekt podziału, a aktualnie działki 1,2,3,4 tworzą jedną całość. Sprzedający chce ze mną podpisać umowę przedwstępną do czasu podziału działek (ok 6 miesięcy). W jaki sposób powinienem się zabezpieczyć u notariusza, gdzie spisywana byłaby umowa przedwstępna, żebym miał pewność, że uda się doprowadzić media w sposób jak np. na załączonym rysunku poglądowym? Tj., że osoby, które zakupią działki 1,3,4 nie będą mi robić pod górkę z przyłączem mediów (droga wewnętrzna ma być na współwłasnosć). To samo z sąsiadami, którzy dysponują na swojej działce mediami. Czy sprzedający powinien np. niezwłocznie po podziale działek ustanowić służebność przesyłu mediów na działkach 1, 4 i drodze wspólnej celem możliwości podłączenia mediów do działek 2 i 3 ? Czy można u notariusza ustanowić służebność nie dla konkretnej nazwy przedsiębiorstwa, a ogólnie dla przesyłu mediów (woda, prąd, gaz, w przyszłości może kanalizacja)? Może macie Państwo jakieś doświadczenia, inne pomysły?