
filipotto
Użytkownicy-
Liczba zawartości
9 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
filipotto's Achievements
WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)
10
Reputacja
-
Dzień dobry Chcemy wymienić gazowy podgrzewacz przepływowy wody użytkowej w mieszkaniu w bloku (jednofunkcyjny, ogrzewanie jest miejskie). Problem z jakim się mierzymy to niskie ciśnienie wody - pewnie przez wysokie piętro i stare zakamienione piony (blok z 1964). Obecnie mamy Junkers sprzed 10 lat i w użytkowaniu powoduje on pewne niedogodności, takie jak: - grzeje zbyt mocno i woda parzy. A gdy chcę domieszać zimnej na baterii, to podgrzewacz gaśnie. - albo gaśnie, gdy ktoś z domowników w WC obok spłucze wodę. Próbowaliśmy już wszystkich możliwych nastaw na panelu sterowania (to zaledwie 2 pokrętła). Czy ktoś z Was potrafiłby doradzić jakiś model podgrzewacza, który ma szeroki zakres regulacji temperatury oraz załącza się już przy niskim przepływie wody? Będę wdzięczny za każdą pomoc. Pozdrawiam Filip
-
- ciepła woda
- gazowy
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Remont w bloku z 1964 - trzcina/słoma w podłodze!
filipotto odpowiedział filipotto → na topic → Przebudowy i remonty
Trafna uwaga, dzięki!- 2 odpowiedzi
-
- podłoga blok wylewka
- słoma
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Cześć Podłoga pod parkietem i płytkami ma u mnie dość dziwną budowę. Patrząc od góry jest warstwa betonu, następnie jakby papy, a pod nią warstwa trzciny czy słomy i dopiero właściwa konstrukcja podłogi. Blok jest z cegły, wybudowany w 1964. Teraz przy okazji generalnego remontu mieszkania zastanawiamy się czym to wszystko zastąpić. Czy wylewka betonowa wystarczy? Czy może jednak ta trzcina pełniła jakieś funkcje izolacyjne/akustyczne i należy położyć cienką warstwę styropianu/wełny. Jakie warstwy położyć? [ATTACH=CONFIG]466708[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]466709[/ATTACH] Będę bardzo wdzięczny za porady. Pozdrawiam!
- 2 odpowiedzi
-
- podłoga blok wylewka
- słoma
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Cześć. Poproszę Was o pomoc w sprawie opisanej poniżej. - zadanie: powiesić huśtawkę pomiędzy dwoma sosnami (odległość niecałe 3m) - mój pomysł: zakupić impregnowany kołek/słupek/pal 3m o średnicy 10cm z pobliskiego tartaku i dwie obejmy z oczkami do zawieszenia huśtawki - problem: mocowanie do drzew. Nie chciałbym używać żadnych obejm, by nie hamować wzrostu drzew na całym obwodzie. Czy sensowne jest przybicie dużym gwoździem? Boję się czy to wystarczająco mocne połączenie oraz czy kołek nie pęknie na pół w trakcie wbijania gwoździa. No i co na to drzewa? Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi.
-
Nazwy producenta zaworu nie jestem pewien. Był dostarczony przez instalatora. Ja kupowałem tylko głowicę (Danfoss RTW RA). Ale zawór wygląda tak:
-
Dzień dobry. Poszukuję porady w sprawie hałasujących grzejników w bloku. Blok jest z lat 60-tych, ogrzewanie z cieplika miejskiego, mieszkanie znajduje się na 5 - ostatnim piętrze. W łazience (nowy grzejnik drabinkowy) i jednej sypialni (stary żeliwny grzejnik żeberkowy) problem nie występuje. W drugiej sypialni występuje w niewielkim stopniu (tu również jest stary grzejnik z kilkoma żebrami). Najbardziej dokuczliwy jest hałas w salonie, gdzie przed sezonem grzewczym wymieniłem stary grzejnik żeberkowy na nowy (PURMO Ramo Compact). Teraz z grzejnika tego dochodzą nieprzyjemne dźwięki - buczenie. Ale tylko gdy głowica termostatyczna jest ustawiona w przedziale 0 do ok 3,5. Gdy otworzy się ją bardziej nieprzyjemny dźwięk cichnie. Podejrzewam, że może być to efekt drgań z jakieś pompy w piwnicy, ale to tylko moje przypuszczenie. Odpowietrzanie grzejnika nic nie dało. Czy opis mojej sytuacji wskazuje na jakiś konkretny powód hałasu? Czy znacie może sposób (urządzenia, kompensatory), które mogłyby wyeliminować problem? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Filip
-
Dzień dobry Szanowni Forumowicze Tym razem poszukuję porady w doborze urządzeń do sterowania oświetleniem w dwuczęściowym korytarzu. Obecnie na jednym końcu korytarza jest pierwszy włącznik schodowy podwójny, a na drugim końcu drugi taki sam. Pomiędzy jest 6 żarówek GU10 Led 6W podzielonych na dwa segmenty. Wszystko działa prawidłowo, można włączać i wyłączać każdy segment niezależnie z dowolnego krańca korytarza. Chciałbym jednak dodać funkcję ściemniania i nie wiem, czy jest to możliwe bez zmian większych niż wyjęcie i włożenie jakichś urządzeń do tych dwóch puszek od włączników. Proszę więc o pomoc w odpowiedzi na poniższe pytania: 1) Czy istnieją podwójne włączniki schodowe ze ściemniaczem? 2) Jeżeli nie, to czy mogę zrezygnować z podziału na dwie sekcje i użyć pojedynczego włącznika schodowego ze ściemniaczem bez ingerencji w przewody? Tzn. czy obecny układ uda się prawidłowo wpiąć w pojedynczy włącznik? 3) Jakich urządzeń, akcesoriów powinienem użyć? Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam!
- 1 odpowiedź
-
- podwójnego
- schodowego
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Rozsądny sposób na ogrzewanie domu użytkowanego w weekendy
filipotto odpowiedział filipotto → na topic → Ogrzewanie
Bardzo dziękuję za wszystkie głosy w dyskusji. Wiem teraz o czym muszę doczytać. Co do ograniczeń z MPZP, to jest tam napisane: "ogrzewanie elektryczne lub centralne z własnych kotłowni opalanych wyłącznie gazem płynnym lub olejem opałowym". Ale w moim zaakceptowanym projekcie budowlanym mam to ujęte w ten sposób: "Projektuje się grzejniki elektryczne wiszące z wbudowanym termostatem. ... W celu okresowego wspomagania podstawowego źródła ciepła jakim są zaprojektowane grzejniki elektryczne zaprojektowano system ogrzewania powietrzem. Źródłem ciepła będzie kominek opalany drewnem."- 64 odpowiedzi
-
- domu
- ogrzewanie
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dzień dobry Poszukuję podpowiedzi w sprawie ogrzewania domu, który będę użytkował w weekendy, święta, długie weekendy, itp., ale przez cały rok. Pozwolę sobie zacząć od konkretów, a później przejść do pytań, o odpowiedź na które chciałbym Was prosić. - Dom jest wybudowany z betonu komórkowego 24cm + styropian 20cm - Okna trzyszybowe, siedmiokomorowe PVC - Parter 80m2 + poddasze użytkowe z sypialniami 40m2 - W okolicy nie ma gazu, MPZP nie pozwala spalać paliw stałych - W projekcie dom ogrzewany jest grzejnikami elektrycznymi i dodatkowo jest kominek z DGP - Według projektu zapotrzebowanie ciepła na cele ogrzewania to Qco = 9,6 kW W domu chciałbym w prosty sposób utrzymywać temp. ok. 10 stopni w tygodniu, a podnosić ją tylko na weekendy, gdy będę na miejscu. Idealne wydaje mi się więc połączenie ogrzewania elektrycznego i kominka. Ale nie chciałbym bazować na zwykłych grzejnikach konwektorowych. Do tej pory wymyśliłem dwa warianty: 1) Ogrzewanie podłogowe akumulacyjne kablami + kominek DGP aby podgrzać w weekendy. a) Tutaj chciałbym spytać o konieczną grubość wylewki. Mam do zagospodarowania 23 cm wysokości podłogi na parterze: według projektu to styropian 15cm, wylewka 6cm, wykończenie 2cm. Na stropie to styropian 5cm + wylewka 6cm + wykończenie 2cm. b) Czy kable grzejne układa się na poddaszu użytkowym, czy tam powinienem pomyśleć o jakiś grzejnikach? c) Zastanawiam się też jakie są możliwości sterowania temperaturą przy ogrzewaniu kablami grzejnymi? Ustawia się jak bardzo mają grzać podłogę w nocy, a za dnia jest zbyt ciepło lub zbyt zimno i nie ma się już na to wpływu? 2)) Ogrzewanie wodne podłogowe bazujące na zbiorniku akumulacyjnym podgrzewanym w nocnej taryfie + kominek z płaszczem wodnym podłączony do tego samego zbiornika. Pytania związane z tym rozwiązaniem to: a) czy to wykonalne? b) Jak duży musiałbym mieć zbiornik? Z chęcią poznam też inne racjonalne finansowo alternatywy, jeśli coś przychodzi Wam do głowy. Słyszałem np. o grzejnikach elektrycznych akumulacyjnych, albo o grzaniu klimatyzacją, ale zupełnie nie wiem co o tym myśleć. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
- 64 odpowiedzi
-
- domu
- ogrzewanie
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami: