Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marc3co

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Marek

Dane osobowe

  • Miejscowość
    okolice Płocka
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

marc3co's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Początkowo myślałem też o płytach Rockwool. Wykonawca doradza wełnę z rolki, gdyż płyty Rockwoola potrafią przy nacisku się skruszyć lub wgnieść i w ten sposób pozostaje wolna przestrzeń. Teraz jak sobie przypominam to w 2 poprzednich domach w których mieszkałem była zawsze wełna z rolki Isovera i w obu przypadkach nie ma problemów z ociepleniem (jeden dom 25 lat użytkowania, drugi 15 lat użytkowania - oba pozostały w rodzinie więc stan techniczny znany). Więc może Isover Super Mata???
  2. Zdecydowałem się na wełnę. Pozostaje teraz wybór producenta.... Jakiego doradzacie??? Z góry dzięki za podpowiedzi.
  3. Ja wywinąłem membranę na pas podrynnowy. Według mnie rozwiązanie prostsze do wykonania i bardziej logiczne. Dach z blachy na rąbek stojący montowany jesienią - na razie nie ma zacieków na pasie podrynnowym, a już kilka razy były widoczne kropelki (system działa). Membranę przykleiłem na taśmę samoprzylepną dedykowaną do tego celu przez producenta membrany, dodatkowo trzymają ją wieszaki od rynny. Owocnego wyboru.
  4. Witam Od kilku miesięcy biję się z myślami co wybrać: piana czy wełna???? Moja sytuacja: - parterówka, dach dwuspadowy (membrana, łaty, blacha na rąbek) - strych nieużytkowy - strop - będzie 2x płyta G-K montowana na stelażu i wieszakach do wiązarów Czytając forum nadal nie wiem co wybrać. Pomocy
  5. Opaska z XPS będzie. Planuje dać 8 cm.
  6. Wstępnie też myślałem, że dam 10cm XPS. Dwie osoby (konstruktor wiązarów, który specjalizuje się również w budownictwie pasywnym i kolega, który wykonał kilka budynków nieogrzewanych) zwróciły mi uwagę, żebym nic nie dawał pod spód. Tłumaczą, że ziemia zawsze będzie miała + temperaturę przy niewielkim ociepleniu budynku od zewnątrz. Nie chodzi mi o to by w garażu było + 15 stopni zimą, ale żeby przynajmniej nie trzeba było skrobać aut i żeby śnieg z nadkoli zdążył się przez noc rozpuścić.
  7. Witam Przekopywałem forum w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, więc zakładam nowy post. Proszę o radę. Buduję garaż NIEOGRZEWANY 8,5x7m (wymiar wewnętrzny) na płycie fundamentowej, ściana Silka 18 cm. Pytanie: czy pod płytę dać ocieplenie ze XPS/EPS? Jeśli tak to jaka grubość? Mam sprzeczne rady. Sam z logiki skłaniam się by nic nie dać, jakieś ciepło zawsze "bije" z gruntu, więc po co się od niego odizolowywać. Co radzicie, z góry dziękuję za podpowiedzi
  8. Witam ponownie Dzięki obecnej sytuacji epidemiologicznej wszystko trochę się opóźniło (mapa do celów projektowych - czekania blisko 4 tygodnie przez starostwo), ale teraz już będzie z górki Omówiliśmy koncepcje, potrzeby itp. z architektami i.... początkowa wizja domu pozostaje z małymi korektami. Wyszło to tak: https://imgur.com/a/bHmAnem Wiem, że projekt i niektóre rozwiązania były krytykowane. Dokładnie wszystko przemyśleliśmy, dostosowaliśmy do własnych potrzeb (aktualnych i przyszłych) oraz warunków MPZP.
  9. Witam Byłabym wdzięczny za przesłanie wzoru takiej umowy za co z góry bardzo dziękuję. Mój adres e-mail: [email protected]
  10. Ja planuję budowę w 2020 roku. Jak tylko uporam się z papierami to ruszam z budową. Planowałem ruszyć w lipcu, ale patrząc jak to teraz wszystko idzie to pewnie wrzesień-październik będzie bardziej realny. Czy będzie drożej, czy taniej to nie wiem?
  11. W budowie tańszy będzie Z7 35. I eksploatacji pewnie też, mniejsza powierzchnia (choć to nie zawsze idzie w parze).
  12. Płyta gdyż: niedaleko do działki Wisła i cieplejsza niż ławy. Silikat 18 Tak, planuję wiązary kratowe. Paliwo stałe odpada. Gazu z sieci przez najbliższe X lat nie będzie (niby są plany, ale odległe). Gaz z butli - do mnie nie przemawia, a koszt dobrego pieca i instalacji podobny + użytkowanie wychodzi podobnie jak pompa ciepła (tzn niewiele trzeba dołożyć, a szybciej i mniej problemów).
  13. Okno tylko uchylne. Zlew jeśli będzie kuchnia w L to pewnie zniknie z widoku.
  14. Przerobiłem propozycję: obrzydliwy i DarekDawid na własne potrzeby (przynajmniej tak mi się wydaje). https://imagizer.imageshack.com/v2/800x600q90/922/wj6zpc.png 1. Okno/drzwi balkonowe w pokoju zostaje na ścianie płd-wsch. 2. Pokój który powstał z 2 łazienek jest mały i może taki pozostać (goście maks 6x w roku + cała ściana książek). 3. Łazienki i ich rozmiar może jeszcze ulec zmianie. I mam jeszcze jedno pytanie: czy jeśli będę miał wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła to czy w takim przypadku potrzebuję kominy wentylacyjne?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...