Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wojtek1995

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Wojtek1995's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Wojtek1995

    Płyty PIR

    Jest deskowanie, membrana, łaty, kontrłaty i blacha na rąbek. Rozważam jeszcze opcje 10cm wełny ze szczeliną 2-3cm, wełna URSA 0,31 oraz pod krokwiami z 4cm PIR lub ISOBOOSTER. Co polecacie bardziej ?
  2. Wojtek1995

    Płyty PIR

    Witam. Podłącze się pod post, mam poddasze takie na 170cm i zależy mi żeby go nie obniżać (w sensie 170cm do początku krokwi). Planuje włożyć międzykrokwiowo 12cm płyty pir bo tyle mam tam miejsca i jakieś 4cm podkrokwiowo. Czy kładąć PIR międzykrokwiowo (tak wiem mostki itp ale chce tylko żeby to poddasze pełniło funkce strychu) mogę dosunąć płyty bezpośrednio do deskowania z OSB ? PIR będzie obustronnie izlolowany aluminium a na stykach z krokwiami dotryśnięta pianka i całość zabezpieczona na stykach taśmą alu. Ktoś pomoże i doradzi ?
  3. Witam. Podłącze się pod post, mam poddasze takie na 170cm i zależy mi żeby go nie obniżać (w sensie 170cm do początku krokwi). Planuje włożyć międzykrokwiowo 12cm płyty pir bo tyle mam tam miejsca i jakieś 4cm podkrokwiowo. Czy kładąć PIR międzykrokwiowo (tak wiem mostki itp ale chce tylko żeby to poddasze pełniło funkce strychu) mogę dosunąć płyty bezpośrednio do deskowania z OSB ? PIR będzie obustronnie izlolowany aluminium a na stykach z krokwiami dotryśnięta pianka i całość zabezpieczona na stykach taśmą alu. Ktoś pomoże i doradzi ?
  4. Również planuje dać tak jak kolega międzykrokwiowo. Tylko że u mnie pomiędzy krokwie 12cm+od strony strychu 4cm. Pomiędzy jakiekolwiek szczeliny planuje wcisnąć piankę niskoprężną i zabezpieczyć to taśmą. Czy w przypadku płyt pir konieczna jest szczelina wektylacyjna ? CZy mogę docisnąć ją między krokwiami do płyt OSB i dać na to drugą warstwę płyt a wszystko zabezpieczyć od środka folią paroizolacyjną ?
  5. Ale skoro jest to materiał nie przepuszczający wilgoci i dodatkowo od wewnątrz zabezpieczony paroizolacją to też może zgnić deskowanie ? Na deskowaniu mam położoną membrane, łaty, kontrłaty i blach na rąbek więc jakaś wentylacja jest.
  6. Witam. Potrzebuje porady odnośnie schodów strychowych. Posiadam w korytarzu otwórz 120cm między wiązarami, szerokość korytarza to około 1m. Poszukuje schodów drewnianych jednak zależy mi na wymiarze ich rozkładania. 1. Czy jest możliwość że zmniejsze otwór poprzez porzeczki przykręcone do wiązarów do 1x0.7m i założe takie schody ? Biorę to pod uwagę bo takie schody łamane są na 4 elementy a nie na 3. 2. Czy polecacie może bardziej schody typu harmonijka ? Jednak pod względem stabilności i ceny skłaniałbym się do drewnianych. Dzięki
  7. Czyli bez problemu do deskowania mogę to przycisnąć bez żadnej szczeliny wentylacyjnej ? No dla mnie lepiej zrobić teraz dobrze dopóki robie wnętrze niż potem dokładać ocieplenia. 15cm PIR o lambdzie 0,023 to wg mnie dobra warstwa ale zawsze wole podpytać.
  8. Stosował ktoś może takie rozwiązanie ? Dodam tylko że wierzba będzie sucha gdyż dach jest już gotowy a ocieplenie zacznę dopiero na wiosne.
  9. Witam. Posiadam poddasze o wysokości 165cm i chciałbym aby było użytkowe jako schowek, ewentualnie sporadyczne miejsce żeby kogoś przekimać. Chciałbym je ocieplić płytami PIR ponieważ zależy mi na wysokości. 1) Czy mogę dać 12cm między krokwie oraz 3cm podkrokwiowo i do tego przykręcić płyty osb ? 2) Czy stosując płyty nalezy zostawić szczeline czy mogę je docisnąć do pełnego odeskowania ? Od wewnątrz i tak chce dać folie paroizolacyjną dla dodatkowej izolacji. Natomiast miejsca między płytą pir a krokwiami uzupełnić pianką niskoprężną. Pozdrawiam
  10. Właśnie zacząłem ostatnio brać pod uwagę Platinum 0.032. Gdzie się da postaram się wcisnąć 20cm, jeśli nie to minimum 15cm na całości bo muszę zostawić szczelinę wentylacyjną. Pod uwagę biorę jeszcze pianę PUR ale nie ukrywam że w tej kwestii nie mam jakiejkolwiek wiedzy.
  11. Wojtek1995

    izolacja poddasza pianką

    Również planuje ocieplić poddasze pianą OK, grubość 15-20cm. Firma wyliczyła koszt około 2tys zł, pow. dachu to około35m2. Dach mam na wiązarach, pełne deskowanie, membrana i blacha na rąbek. Czy jeśli konstrukcja dokładnie przeschnie do maja i piana będzie położona bezpośrednio na odeskowanie powinny być z nią jakieś problemy ? Uważam to za lepsze rozwiązanie niż wełna ponieważ liczy sie dla mnie każdy centymetr poddasza a dodatkowo czas wykonania. Jakieś porady ? Pozdrawiam
  12. Również planuje ocieplić poddasze pianą OK, grubość 15-20cm. Firma wyliczyła koszt około 2tys zł, pow. dachu to około35m2. Dach mam na wiązarach, pełne deskowanie, membrana i blacha na rąbek. Czy jeśli konstrukcja dokładnie przeschnie do maja i piana będzie położona bezpośrednio na odeskowanie powinny być z nią jakieś problemy ? Uważam to za lepsze rozwiązanie niż wełna ponieważ liczy sie dla mnie każdy centymetr poddasza a dodatkowo czas wykonania. Jakieś porady ? Pozdrawiam
  13. Witam. Mam pytanko odnoście wiązarów. Zdjęcie identycznych z budynków obok. Chciałbym usunąć tą deskę co są dwie na dole w celu podwyższenia poddasza. Czy to jest wykonalne ? O docieplenie się nie martwie bo te 2 deski miały na celu zrobienie poddasza z 30cm wełny na podłodze. Ja planuje po bokach zostawić po 30cm, ale w środkowej części 15cm na podłodze, z tym że ściany i poddasze docieplić 20cm o lambdzie 0.032. Czy to się może udać ? Na podłodze płyta mfp. Na dachu pod odeskowaniem szczelina 3cm, membrana, wełna 20cm, folia paroizolacyjna na profilach i regipsy
  14. Wojtek1995

    Podłoga na poddaszu

    A jeśli chodzi o te belki w poprzek co dołoże na wzmocnienie to jaki sposób przykręcenia do wiązarów będzie lepszy ? Przewiercić się przez wiązar i w kantówkę ? Czy może przy użyciu łączników kątowych na mniejsze wkręty ?
  15. Wojtek1995

    Podłoga na poddaszu

    To chyba lepszym rozwiązaniem będzie 6 poprzeczek na równo z wiązarami. Wtedy wyjdzie w rozstawach co 50cm. Płyty mam już kupione ale wszystkie łączenia będą wypadać akurat na wiązarach więc wtedy tez stosować takie łączniki ? Płyta MFP jak na niej stanąłem wydaje mi się dużo sztywniejsza od OSB, planowałem OSB 22mm ale tutaj widzę że 18mm MFP jest chyba mocniejsze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...