Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zipq

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O zipq

  • Urodziny 23.06.1988

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

zipq's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. dziękuje za propozycje. Teraz skupiłem się na mocy minimalnej - udało mi się znaleźć VICTRIX 20 X TT 2 ErP który startuje od 3kw. Obecnie rozważam propozycje Vaillant VC 146/5-5 vs VICTRIX 20 X TT 2 ErP różnica cenowa pomiędzy zestawami sterownik, zasobnik oraz kocioł to 1000 pln - myślicie że warto dopłacać do bardziej markowego urządzenia?
  2. Witam, W czerwcu planuje montaż kotła do nowego domu 150m2 do ogrzania. Dom jednorodzinny jednopiętrowy z poddaszem nieogrzewanym. Z strony ciepło właściwe wyszło mi, że potrzebuje kocioł o mocy 11kW (6,7kW – maksymalna potrzebna moc grzewcza, 4 kw zasobnik CWU) Z ważnych informacji chciałbym dodać, że mamy zrobioną na całości podłogówkę(cześć mieszkalna) + dwa grzejniki łazienkowe(jeden wpięty w obieg razem z podłogówka a 2 na oddzielnym obiegu) oraz w planach kiedyś dołączyć dwa grzejniki do garażu(rury już wypuszczone). Na górze mam rozdzielacz z 8 petlami, dół zaś rozdzielacz z 5 pętlami. Łącznie ułożone 750 m rur. Najdłuższa pętla ma około 110m. W okolicy 20 km mam serwis Immergasa, Vaillant, Junkers-Bosch, Termet oraz Dedietrich. Mogę przeznaczyć na kocioł + zasobnik + sterownik w okolicy 10k ale chetnie skusze sie na jakieś rozwiązanie za 6-7k. Mój hydraulik poleca IMMERGAS VICTRIX EXA 24 X 1 ERP. I tu nasuwa się mi pytanie do was koledzy i koleżanki, jaki kocioł gazowy polecicie. Czy polecany przez hydraulik będzie bezawaryjny, czy z Immergasa można wybrać jeszcze jakiś lepszy kocioł, a może uderzyć w coś droższego ? Dziękuje wszystkich za porady
  3. Dzieki za info. A nurtuje mnie jeszcze pytanie. Gdybym tak zrobił studnie chłonna a pod nią np te 20 ton żwiru? Dobrym byłoby to rozwiązaniem? Przepraszam, za te pytanie, dla was bardzo oczywiste, dla mnie jako laika coś ważne
  4. Dziękuje za informacje. Sadzicie, że drenaż np 8m na 4m wystarczy, nr w 4 nitkach po 8 m długości a pod to np z 20 ton żwiru. Czy lepiej zrobić z tego 10/12m długości? Proszę już o ostatnią radę, po analizie forum rozważam wybór biologicznej oczyszczalni pomiędzy AT 8 firmy August, BioFicient 4 Kingspana a Wobet Hydret ZBS-4c? Zależy mi na oczyszczalni w dobrym stosunku ceny do jakości, w miarę odporną na ewentualne chusteczki lub chemie z użytku domowego. różnica pomiędzy tyli oczyszczalniami to około 2k. Zastanawiam się czy warto dopłacać do Bioficient 4.
  5. Zatem skoro nie tunele to w jaki sposób godny polecenia odprowadzić wodę? Działka jest dość nieduża 10 arów.
  6. Witam wszystkich! Tak jak i większość z forum szukam jakiejś biologicznej oczyszczali ścieków do mojego domu. Okoliczny przedstawiciele proponowali mi takie oczyszczalnie: - PRIMAtech-E SBR - Frukko 3000 tys litrów do 4 osób - Ekodren ONE2CLEAN 5 wraz z Tunele infiltracyjne GRAF - Ekodren EkoDuel wraz z Tunele infiltracyjne GRAF - Ekodren Klaro wraz z Tunele infiltracyjne GRAF Analizując forum doszedłem do wniosku że jestem całkowicie zielony w tym temacie i jeżeli mógłbym was prosić o jakąś poradę w doborze oczyszczalni, byłbym bardzo wdzięczny. Na co najbardziej zwrócić uwagę ? Poniżej kilka informacji które mogą się przydać: Zależy nam na mało obsługowej, kłopotliwej oczyszczali. Zwierciadło wody występuje na głębokości 2,8 m 0-1m piaski drobnoziarniste lekko zapylone 1-1,4 piaski drobnoziarniste 1,4,-4 piaski drobno i średnioziarniste Rodzinka 2+2, nie potrzebujemy wykorzystywać zebranej wody.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...