Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przemoc1719517081

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

przemoc1719517081's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

  • Dedicated Rare
  • First Post Rare
  • Reacting Well Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Hej, Temat co prawda dotyczy izolacji, ale mamy podobną sytuację i może ktoś będzie w stanie pomóc. Dom murowany z silikatów, dach z wiązarów prefabrykowanych, bez deskowania, bez okapowy, została zrobiona siatka przeciw zwierzątkom poziomo - między górną częścią wieńca a wiązarem od zewnętrznej strony. Ilustracja poniżej, proporcje nie są do końca zachowane bo nadmuch wełny od wewnątrz będzie na całej wysokości wieńca i części muru. Czym najlepiej ocieplić górną część wieńca - zaznaczone na czerwono poniżej? to miejsce też ma bezpośredni styk z drewnem wiązarów. Czy element izolacyjny może dochodzić aż do membrany czy powinno zachować się odstęp. Z góry dziękuję.
  2. Hej, Dzięki za odpowiedź. O doprowadzeniu powietrza pomyślałem dopiero po wylaniu płyty fundamentowej i nie chciałem już kuć 🫤 Akurat będziemy mieli kominek typu koza, jest w nim regulacja dopływu powietrza. Teraz tak myślę, że nie bardzo będę miał miejsce na dodatkową przepustnice wewnątrz. Koza będzie stała przy ścianie zewnętrznej gdzie jest dolot powietrza. Chyba że zamontuję ją od strony zewnętrznej domu? Zweryfikuje jeszcze z producentem czy zalecają dodatkowy mechanizm regulujący.
  3. Hej, Jestem na etapie planowania elewacji zewnętrznej i mogę jeszcze zmienić sposób doprowadzenia powietrza do kominka z zewnątrz. Kominek będzie używany sporadycznie. Jak najlepiej to rozwiązać w naszej sytuacji? Kanał powietrzny jest już doprowadzony pod wylewką, a na zewnątrz rura wychodzi dokładnie w miejscu, gdzie miałoby się znajdować przejście na taras główny o szerokości około 1 metra. Czerwona linia – wysokość, na której planowane jest „przejście tarasowe”. Pomarańczowa linia – wysokość, na której będzie taras główny (ta sama wysokość co przejście). Zielona linia – docelowy poziom gruntu. Czy lepiej: 1 - Pociągnąć kanał prostokątny w górę po murze i wyprowadzić go ok. 50 cm wyżej? 2- Zastosować kolanko w dół, aby poprowadzić kanał pod ziemią i wyprowadzić dolot gdzieś w ogrodzie? Szukam rozwiązania, które będzie najbardziej praktyczne i nie będzie powodowało wychładzania domu.
  4. Cześć, Nasz dom jest budowany na płycie fundamentowej. Z zewnątrz jest zaizolowany XPS 20 cm i dodatkowo folią budowlaną PE (między gruntem a XPS oraz między XPS a płytą). Czy warto zrobić jeszcze hydroizolację pierwszego bloczka, który jest stawiany na płycie fundamentowej masą typu KMB? Wody gruntowe są na około 1,5-2 metry, a warstwę gruntu planuję mieć jak na zaznaczonym obrazku - czyli do miejsca gdzie kończy się płyta . Ocieplenie ścian będzie z wełny mineralnej.
  5. Hej, Już kiedyś otrzymałem pomoc w sprawie projektu (ogromne dzięki Elfir!), niestety w międzyczasie (zanim wziąłem się za realizację), został wprowadzony nowy MPZP, w którym miasto będzie poszerzać ulicę kosztem mojej działki. W związku z tym, nie mogłem zrealizować poprzednich założeń i chciałbym prosić Was, doświadczonych osób, o ocenę mojej wizji projektu i wskazanie ewentualnych elementów do poprawy. Będę udawał się do projektanta w celu stworzenia indywidualnego projektu, ale chciałbym mieć już zarys zanim do niego zgłoszę się. Działka po zmianach MPZP będzie miała około 850 metrów. Szerokość około 38 metrów, długość 22,5 metry. Za działką jest las, dlatego chcieliśmy mieć też taras od tej strony i widok z salonu. Musimy jeszcze uzyskać zgodę na przysunięcie się do wschodniej granicy (lasu), ale powinno udać się. Wjazd jest od strony zachodniej, docelowo ma być szeroka ulica (klasy L), dlatego nie chciałem umieszczać od tej strony sypialni. Od strony północnej i południowej są działki sąsiednie, pod budowę jednorodzinną. Szukamy projektu w miarę prostego, energooszczędnego, 130-140 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Założenia - rodzina 2+2 - pomieszczenia: salon z jadalnią i kuchnią, 2 ogólne łazienki + ewentualnie pralnia, garderoba, 3 sypialnie + gabinet/pokój gościnny, garaż dwustanowiskowy - dom parterowy (to konieczność, ze względu na chorobę córki, ma problemy z poruszaniem się) - dach czterospadowy, ponieważ w przyszłości chciałbym wykorzystać południową część na ewentualne panele fotowoltaiczne - dom na płycie fundamentowej, garaż z graciarnią dostawiony obok - nieogrzewany - ogrzewanie gazowe, 100% podłogowe + klimatyzator split na salon z jadalnią - wentylacja mechaniczna z rekuperacją W załączniku mój koncept, mocno bazowany na projekcie Hawana + widziałem kiedyś podobny pomysł na forum (chyba też od Elfir , ale nie mogłem go już odnaleźć. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko jest idealne, ale może ktoś jeszcze znajdzie jakiś problem/rozwiązanie projektu. Na minus, to co zauważam: - wejście jest trochę przez część sypialnianą, ale nie mogę wymyśleć innej koncepcji aby zachować przejście z garażu i kotłowni, do wiatrołapu - dwie łazienki bez okna. Nie mogłem znaleźć innej koncepcji - łazienki oddalone od siebie i jedna dalej od kotłowni gdzie będzie bojler, w związku z tym "gorsza" cyrkulacja ciepłej wody - drzwi z łazienki wprost na kuchnię, nie wiem czy to będzie bardzo duży problem. - nie mam jeszcze koncepcji z dachem nad garażem, jeśli chciałbym mieć nad domem dach czterospadowy
  6. Hej, Elfir, jestem mega wdzięczny, poprawki wprowadzają dla mnie idealne rozwiązanie przy okazji zminimalizuję powierzchnię korytarzy i dodatkowo nie trzeba będzie przechodzić przez salon z kuchnią wchodząc do domu. Mam jeszcze pytania 1 - na grafice (w załączniku strzałka 1) - "uskok" ściany jest zamierzony? chętnie dowiem się więcej na ten temat. Starałem się celować w jak najprostszą bryłę, ale może jest więcej plusów takiego rozwiązania. 2 - strzałka 2 - czy otwieranie drzwi w tą stronę według Ciebie będzie korzystniejsze? 3 - według Ciebie jaka jest optymalna szerokość korytarzy?
  7. Hej, To mój pierwszy post, ale przeglądam forum od jakiegoś czasu. Będę korzystał z projektu indywidualnego, ale zanim spotkam się z architektem chciałem przygotować wstępny projekt. Jesteśmy małżeństwem z dwójką dzieci (chłopczyk i dziewczynka). Nie mam doświadczenia w budownictwie, chciałbym aby projekt był dla nas idealny. Liczę, że forumowicze wskażą mi gdzie popełniłem błąd w założeniach lub wskażą mi projekty/inspiracje którymi mógłbym posiłkować się. Wypisałem kilka rzeczy, które były założeniem przy projekcie. Założenia - Zależy nam, aby dom był energooszczędny (chciałbym celować w zapotrzebowanie około 30-35 kWh/m2/rok) - parterowy bez użytkowego poddasza (już na tym etapie myślałem o stropie drewnianym) - dach czterospadowy (jedna część dachu przygotowana pod panele fotowoltaiczne w przyszłości) - wymiary- dom około 130-140 m2 powierzchni użytkowej + garaż dwustanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym. W domu miałby znaleźć się: Salon z kuchnią, 2 łazienki, 3 sypialnie, gabinet, pralnia i garderoba. - Przejście z garażu do wiatrołapu - dom na płycie fundamentowej - wentylacja mechaniczna z rekuperacją - typ ogrzewania - jeśli uda nam się zejść do zapotrzebowania około 30 kwh/m2/ rok to chciałbym kable grzejne w wylewce + panele fotowoltaiczne + 2 klimatyzatory typu split (bardziej do chłodzenia w okresie letnim). Jeśli nie to prawdopodobnie pompa ciepła i ogrzewanie wodne podłogowe. - dodatkowo rozważam również kozę w salonie, ale jeszcze nie wiem gdzie miałaby znajdować się Co mamy? Działkę o wielkości 1000 m2 z wjazdem od zachodu Wjazd od zachodu dyskwalifikuje wiele gotowych projektów, stąd też decyzja o projekcie indywidualnym. Nie znalazłem tego idealnego. Wstępny projekt Szukając wśród gotowych projektów trafiłem na projekt z51 z pracowni z500. Nie spełniał wszystkich moich oczekiwać i naniosłem swoje poprawki do Kazaplanu W załączniku projekt. Bardzo prosiłbym o podzielenie się sugestiami co do zamysłu projektu. Przy okazji chciałbym podziękować @Elfir i @Kaizen, czerpię dużo czytając wasze posty, a moja koncepcja zmieniła mi się diametralnie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...