Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GregiWKS

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O GregiWKS

  • Urodziny 22.08.1981

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Kod pocztowy
    50-515
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

GregiWKS's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Pytanie 1. czy sterownik ZBS da się zainstalować w domku czy musi być w ich dedykowanej skrzynce? Pytanie 2. jaka jest długość przewodów od skrzynki do docelowych urządzeń przy zbiorniku? Pytanie 3. jaki system rozsączania proponujecie dla ZBS-6 przy gruntach sypkich tj. pospółka gliniasta do -0,3 do - 0,7, piasek średni + żwir od -0,7 do -1,0, pospółka od -1,0 do -1,6, piasek średni od -1,6 do -2,7 ( zwierciadło wody ) i warunkach jak niżej: - kanaliza od domku wychodzi na głębokości -0,85m ( w stosunku do "0" czyli poziomu podłogi ), wynikowo w stosunku do poziomu terenu -0,65m. - zakładając spadek 2% na odcinku ok 19 m przy różnicy wysokości działki podobnie jak spadek, mam wlot do ZBSa na poziomie ok -1,03 m czyli musze zastosować przedłużki do włazów, - wylot jest o jakieś 15 cm niżej czyli u mnie będzie to poziom ok -1,2 m w stosunku do terenu, - zwierciadło wody gruntowej mam na -2,7 >> różnica od wylotu to ok 1,5 m czyli wszystko na styk? Zakładając że rozsączanie będzie drenażem na rurach 110 ze spadkiem 2% to nie mam szans żeby się zmieścić w 1,5m czyli musze zamontować zestaw z pompą?
  2. Dziękuje wszystkim za opinie. W takim razie aktualizuję dane wejściowe: oczyszczone ścieki będą rozsączane skrzynkami lub drenażem bez połączenia ze zbiornikiem na deszczówkę. Pojemność zbiornika po szybkim przeliczeniu ilości opadów na rok we wrocku oraz analizie powierzchni ogrodu do podlewania wychodzi mi ok 5,5m3, z zapasem zakładam 6-7m3 + studnia chłonna z przelewu awaryjnego. Młynek odpada skoro jest z nim tyle problemów. Teraz sama oczyszczalnia: jaka jest przewaga ( oprócz ceny ) ZBS-6C nad BioF 6? WH wydaje się być bardziej skomplikowany i wymagający więcej działań ze strony użytkownika? Stopień oczyszczenia ścieków podobny, oba teoretycznie z bezwonna pracą, zużycie energii na tym samym poziomie, dla obu producenci deklarują że są mało wrażliwe na przerwy w dostawie "pożywki", oba w miarę odporne na chemie domową... Technologia oczywiście inna, pytanie który bardziej funkcjonalny w sensie użytkowym i serwisowym? HW to jednak elektrozawory, sterownik, etc...na logikę wydaje się że więcej podzespołów awaryjnych... Proszę o radę.
  3. Zapomniałem dodać jeszcze jedną istotną kwestię... w domku planowane jest użycie młynka do zlewozmywaka.
  4. Witam wszystkich. Podobnie jak większość forumowiczów, mam problem z doborem oczyszczalni dla swoich kryteriów. Prośba o pomoc / opinie na bazie poniższych danych wejściowych: - RLM 2+2, - poziom wlotu ok 1m ppt, - zwierciadło wody gruntowej -2,8m, - grunt rodzimy: piaski drobne, pospółka, piaski gliniaste, - dodatkowe kryteria: bezwonna praca, wysoki stopień oczyszczenia ścieków z uwagi na wykorzystanie wody do podlewania ogrodu, bezobsługowa praca, - budżet 12-14k, - odległość oczyszczalni od domku:16m, - oczyszczone ścieki planowane do odprowadzenia do 10m3 zbiornika na deszczówkę z przelewem awaryjnym do studni chłonnej z powierzchnią czynną ok 4m2, Do tej pory pod analizę wziąłem: 1) Feliksnavis FEL-6 , podaje link bo nie widziałem wcześniej na forum tego produktu: https://www.zielone-oczyszczalnie.pl/produkt/feliksnavis-fel-6/ 2) Kingspan BioFicient 6, 3) ZBS -6C WH. Będę wdzięczny za wszelkie opinie i sugestie. Dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...