Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Konrad162

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Konrad162

  1. Hej, mam standardowo wykonany dach - dachówka betonowa, łatwy kontr-łaty membrana, krokwie między nimi wełna. Z rożnych powodów stoję przed dylematem powolnego rozebrania wykończeń kartonowo gipsowych pokój po pokoju na spokojnie. Wiem też że na naszym osiedlu grasuje / grasowała kuna. Ponieważ jest to bliźniak nie mam szans na zabezpieczeni budynku pastuchem dookoła. Sąsiad się nie zgadza. Skolei od innego sąsiada dowiedziałem się że zabezpieczył się przykręcając jakoś pod membraną miedzy krokwie płytę OSB dedykowaną do dachów. czyli wnioskuję z tego że ma tak dachówka betonowa, łaty, kontr-łaty, krokwie, między krokwiami płyty OSB i ocieplenie wełną. Pytanie czy to ma prawo działać, czy jeśli między płytami OSB zostawię z 10-20mm przerwy będzie dość miejsca by wełna oddychała? Trochę obawiam się zawilgocenia wełny i zawilgocenia krokwi w najgorszym przypadku Bardzo proszę o pomoc.
  2. Witam, zadzwoniłem dziś do firmy która zajmuje się wymianą okien. Pan poinformował mnie że nowe okna będą mniejsze o około 3cm bo musi być luz żeby nowe weszło. Pytanie czy to prawda? Nie ma innego sposobu? Nie bardzo rozumiem tę teorię, przecież po wyjęciu starych zostanie dziura plus luz który posłużył do ich włożenia. To po co kolejny luz? Pozdrawiam, Konrad.
  3. Ok, czyli plan jest taki: 1. Wezwać fachowca żeby to przejrzał, zakonserwował ponaprawiał. 2. Może też zbada możliwość dołożenia okuć? 3. na lato po odkuwać jak się da dookoła zabezpieczyć, jak tylko możliwe od środka - pianka. plus może nałożyć tynk na bazie areożeli? 4. na lato rozebrać deski od strony tarasu i zbadać sytuację od spodu. Moje jeszcze jedno pytanie czy jest sens to ratować? Czy może lepiej wymienić na nowe, np. już 3 szybowe? Jaki może być koszt materiał plus wymiana? Szerokość wnęki 2.5m, wysokość do kasety rolety zewnętrznej 2.3m. Jeśli tak czy montaż nowego da się zrobić bez niszczenia wewnętrznej podłogi (coś jak deska barlinecka)?
  4. Czy jakbym się tam dostał / podkuł od zewnątrz (pod profil) - to mogę to jakoś skutecznie uszczelnić od spodu? od wewnątrz leży parkiet czy inna deska i tu już z tej strony tego nie ruszę - chyba? A od zewnątrz mam deski tarasowe które już raz po coś tam odkręcałem, więc teoretycznie jest to możliwe.
  5. Cześć, potrzebuję Waszej porady. Mam drzwi tarasowe trzyskrzydłowe z 1 ruchomym słupkiem. Ostatnio dorwałem kamerę termowizyjną bo podłoga przy tych drzwiach jest dużo zimniejsza od podłogi reszty pomieszczenia. O ile rozumiem że te zimne pola pod oknem to prawdopodbnie zużyte, zabrudzone, zapiaszone postarzałe uszczelki. O tyle najbardziej ciekawią mnie miejsca w rogach okna, na łączeniu okna z murem: Są tam pękniecia, szczeliny. Czym to połatać, uszczelmnić skutecznie itd? Okna mają swoje lata - pewnie z 15. Czy da się coś z tym zrobić?
  6. Sąsiadów znam cisza i spokój. Był już spec ocenił stan na bardzo dobry, jedyne na co zwrócił uwagę to te 5cm styropianu. Stan gotowy do zamieszkania bez remontów. Dojazd do miasta super, generalnie w mieście autobus niedaleko. Co do kosztów ogrzewania generalnie jest to porównywalny z moim obecnym mieszkaniem 60m2 w spółdzielni. Kocioł kondesacyjny + kaloryfery i podłogówka (łazienki, kuchnia i korytarze = tam gdzie kafelki) Układ jest super, parter + zagospodarowane poddasze (sypialnie i łazienka) widok nie ma inne domy. Wiem że dostanę za i przeciw ale chciałem po prostu poznać inne punkty widzenia. Z tą budową to niestety nie będę miał czasu tego kontrolować, więc ewentualnie rozważałem budowę z prefabrykatów.
  7. Cześć, chciałem się zapytać co byście poradzili. Z obecnej lokalizacji muszę się wynieść bo jest za ciasno i może coś poradzicie. Do wyboru: 1. Szeregowiec w mieście 140m2 + Garaż + spory ogródek jak na szeregowcem chyba ok. 200m2 - do pracy 4km 2. Budowa własnego za miastem w odległości 10km od miasta - do pracy 15km Szeregowiec jest z 2000-2005 za jakieś 670 tys. Własna budowa? Działka darmo, ale drogę dojazdową trzeba zrobić, przyłącza itp. bo to pole. Całą budowę będę musiał zlecić jakiejś firmie bo nie mam na to kompletnie czasu. Najlepiej jakby też załatwili formalności Kupno działki w mieście odpada bo to cena ~120 tysięcy. Ciekawostka szeregowiec ma 5cm styropianu - co jak na dom wolno stojący i obecne standardy jest mało, ale tu dwie ściany są grzane przez sąsiadów. Powiedzcie, co o tym myślicie.
  8. Mam prentensje do Was, że Waszych negatywnych komentarzy nie ma pod tymi artykułami. Muratorowi jeszcze można powiedzieć że zapłacono za artykuł i tyle. Natomiast Wy widząc według Was zły artykuł ze sztuki w której jesteście espertami postanowiliście nie zrobić nic i siedzieć cicho. Good for you.
  9. No to to jest zagrożenie w skali świata, dlaczego jeszcze ta wełna jest sprzedawana? Dlaczego nikt nie pisze alarmujących artykułów o substancjach jakie się wydzielają? Są na to jakieś badania? Trzeba ludzi ostrzec... Mało tego przy spalaniu takich substancji powinien być jakiś zapach lub chociażby dym... A tu nie ma nic, ani artykułów ani sesnacji dymowo zapachowych. Nie jestem rozgoryczony zakupem bo jeśli ktoś kupuje dom i myśli że nie trzeba będzie włożyć ani złotówki no to się myli. Rozgoryczony jestem Waszą jakością odpowiedzi i tezami niepotwierdzonymi jakimiś chociażby artykułami. Stwierdzenie że coś trzeba wymienić, kropka. Jest dość słabym stwierdzeniem... Tak samo mi mówili "eksperci" że dachówka ceramiczna się już nie nadaje. Że ogrzewanie podłogowe nie może być w tym samym obwodzie co kaloryfery, bo muszę koniecznie kupić rodzielacz, bufor, sprzęgło czy inny szmelc. Teraz Ci sami "eksperci" mówią że wełna na ocieplenie dachu jest be i koniecznie musi być piana. Inni eksperci mówią że piana nie, bo krokwie zgniją i że w ogóle apokalipsa bo ktoś ogień pod pianę podłożył i czarny dym i że tylko wełna... Mam wymieniać dalej? I to wszystko co wymieniłem powyżej można wsadzić między bajki do póki nie będzie za tym jakiś argumentów artykułów i wiedzy szerzej dostępnej niż 2 czy 3 gości na forum.
  10. Azbezst jest szkodliwy szczególnie przy cięciu. A taki leżący sobie na dachu jakoś nie szczególnie się pyli. I na szkodliwość azbestu są badania, jest wiedza ogólno dostępna - o szkodliwości wełny nie mogę nic znaleźć tylko Wasze posty. No właśnie nie i nadal ich nie uzyskałem. Jedyne co tu czytam to że całosć jest źle i trzeba wszystko wymienić. Super tyle że to nie jest opcja - chociażby ze względów finansowych. No właśnie NIE. Szukam odpowiedzi, przejrzałem to forum i jeszcze parę lat temu ludzie, którzy tutaj teraz piszą że się nie nadaje kominek do użytku, pisali żeby ludzie szli w wełnę z ekranem aluminiowym. I doradzali to innym. Równie dobrze mogli po prostu zmienić firmę dla której pracują i teraz polecają inny produkt... Nie przytoczyliście żadnego linka żadnych badań które potwierdzają Waszą teorię. A przyznasz że na podstawie 2 czy 3 teorii niepopartych czymś konkretniejszym niż post na forum, ciężko jest podjąc decyzję o inwestycji pewnie 15 czy 20 tysięcy. To jednak mogę zostawić? Nie rozumiem....
  11. Rozmiem że ta wełna jest taka zła bo może pylić? Trudno mi sobie teraz uzasadnić inwestycję w przebudowanie całego kominka bo nagle wełna jest zła i muszą być np. płyty szamotowe... Co innego jakby ta wełna mi się sypała tam w środku i całosć się rozlatywała, ale zobaczcie na zdjęcia oprócz jednego miejsca wygląda to przyzwoicie, nie ma żadnego odkrytego miejsca / gołej wełny itd. Powiedzenie komuś do takiego tematu jak tu zapytałem że to koniecznie trzeba przebudować, czy że kominek nie nadaje się do użytku, bez podania argumentów jest mizerną pomocą. A na pytania jakie zadałem nadal nie uzyskałem odpowiedzi..... PS. po tym jak tam mniej więcej posprzątałem, dziś już nie śmierdzi...
  12. Ok, czyli dobrze zrobiłem że wełnę z nabliższej okolicy rury wyeliminowałem. Nie dramatyzowałbym. Jak zobaczysz na zdjęcia to tylko jedna część na dole wygląda słabo, trzeba tam posprzątać. Już zrobione.
  13. To w takim razie przebudowa nie jest w żadnym przypadku uzasadniona finansowo, postaram się zrobić pożądek w tej komorze na górze. A jeszcze możliwość tego że dalszym lub bliższym czasie w ogóle zakażą palenia w kominkach szkoda kasy na przebudowę tego. Pytanie czy wogóle jest sens wykładania takiej izolacji, przy stropie i na podłodze? Bo rozmiem że taka izolacja izoluje ściany, ale czy ona musi być przy stropie, na podłodze? Po co?
  14. hmm, ok. A jakiś powód dlaczego się nie nadaje? jakieś 10 lat było dobrze, teraz się nie nadaje? Nie rozumiem. --- Dlaczego skoro się nie daje, to istnieją takie artykuły jak ten z muratora: https://muratordom.pl/instalacje/kominki/prawidlowa-izolacja-termiczna-kominka-instrukcja-krok-po-kroku-aa-vn6f-1H9h-B2b7.html
  15. Ciąg dalszy zdjęc z komory na piętrze: Widok z dolnej kratki: Na wprost dolnej krakti: Widok do góry / podłączenie do komina: Widok na podłogę / na dół: Czy ja mogę niekóre te kawałki wełny, luźne kawałki wyjąć? Czy wełna może dotykać do rury? Jak Wy to widzicie? Bardzo proszę o pomoc
  16. Bardzo proszę Was o pomoc, kupiliśmy dom, w kóreym jest kominek zbudowany z wkładem Dovre 2100. Całosć zabudowana jest płytami karton gips plus wełna z ekranem alumionowym. I o ile cześć na parterze sprawuja się całkiem dobrze, grzeje, nic nie pyli itd. To z części na piętrze śmierdzi jak przypalanym plastikiem. Czy czymś takim. Moje podejrzenie pada na wełnę która dotyka do tej rury (jak na zdjęciach - w następnym poście) ale nie jestem pewien. Rozumiem że sciany muszą być wyłożone tą wełną z ekranem, ale "podłoga" / strop też?
  17. Panowie, standard szkodnik kuna czy inna cholera izolacja zniszczona membrana też. Zastanawiam się, czy przy remoncie robić pełne deskowanie zamiast membrany, czy izolację na krokwiową? Macie inne sposoby żeby trwale zabezpieczyć dach przed tym dziadostwem? Żeby nie okazało że wyremontuję dach i za 2 lata znowu to samo
  18. Mówisz o tym wątku: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?297902-Ratunku-KUNA-!!!&highlight=Ratunku%2C+kuna%2C+pomocy%21
  19. Jak zabezpieczyłeś dach przed ponownym wtargnięciem?
  20. Cześć, kilka nocy - 4. Przez ten rok słychać było jak buszowała kuna. Dzwoniłem po różnych dekarzach i innych specach. Żeby to podjechać obejrzeć, naprawić straty i zabezpieczyć przed nowymi wizytami tego szkodnika. Generalnie jeden z nich podpowiedział, że przy wizycie kuny na pewno cały dach jest do naprawy / przełożenia bez oglądania. Czy naprawdę ta praca wiąże się z całym remontem dachu? Najchętniej sam bym wszedł zdjął parę dachówek i zajrzał tam w jakim to jest stanie ale mam trochę pietra. Nigdy nie chodziłem po dachu. Poddasze jest zamieszkałe, mały trójkąt na szczycie to strych. Ocieplenie jest między krokwiowe z wełny mineralnej. Z membraną. Czy przy ewentualnej okazji remontu całego dachu, dałoby się ocieplenie przerobić na ocieplenie na krokwiowe? Z tego co czytałem jest łatwiejsze w montażu i lepiej izoluje. Macie do polecenia jakiegoś specjalistę z okolic Łodzi i Aleksandrowa Łódzkiego, co zajmuje się takimi tematami? Bardzo proszę o pomoc i doradztwo.
  21. Hej, stoję przed wymianą kotła. Jaki wybrać? VICTRIX TERA 24 PLUS czy VICTRIX EXA 24 X 1 ERP Obecnie mam Victrix 24 X Cena nie ma większego znaczenia. Pozdrawiam, Konrad.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...