Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Slav555

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wodzisław Śląski
  • Kod pocztowy
    44-300
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Slav555's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Prześledziłem wszystkie "za i przeciw" i jednak jestem zdecydowany na wełnę, Tymbardziej, że to sobie wykonam sam a natrysk musiałaby firma.
  2. Witam, U mnie jest tak, że dolna płaszczyzna jętek jest ok. 54 cm od docelowej wysokości sufitu podwieszanego: Planuję izolację z wełny 15cm + 15 cm (szklana czy skalna jak i producent jeszcze nie wybrany). Proszę o opinię czy w moim przypadku: 1. Zrobić tak jak Pan z kanału "GipsKartonITD" który układa wełnę od razu na ruszt zamontowany na uchwytach prętowych: https://www.youtube.com/watch?v=1FVt0wVP7p8&t=1s 2, Bawić się w jakieś podwójne rusztowanie, pierwsze które trzymałoby dwie warstwy wełny (pomiędzy jętkami i poniżej druga warstwa) a poniżej tego uchwyty prętowe i drugie rusztowanie na sufit z G-K na docelowej wysokości sufitu? Poszedłbym w opcję 1, tymbardziej że płyty OSB / MFP na jętkach dopiero będę wkładał więc od góry miałbym dobre dojście żeby ładnie dokończyć. Mam jednak obawy o ciężar całej wełny bezpośrednio na rusztowaniu. Normalnie jedną warstwę wełny trzymałyby jętki. Jak jest u Was w takim przypadku?
  3. Tak myślę, że jeśli powietrza okaże się za mało to zawsze można wymienić kratkę na inną z większymi otworami.
  4. Jedna kratka jest przeznaczona do komina od kominka, druga do kotła gazowego.
  5. Mógłby się jeszcze ktoś wypowiedzieć?
  6. 1. Jednofunkcyjny kocioł gazowy, prawdopodobnie Viessman albo Buderus 2. Oczywiście gaz, tak jak wspomniałem w temacie.
  7. Za tymi kratkami są faktycznie te ceramiczne wkłady. Jednak kratki te mają otwory dość małe. Pytanie czy na tyle że wystarczą.
  8. Witam, Nie wiem czy murarze spieprzyli robotę czy jednak nie mam się zbytnio o co obawiać. Na zakończeniu komina nie zostawili takiego "kołnierza" (przepraszam za brak fachowej terminologii), spod którego powietrze byłyby zaciągane do kotła gazowego. Komin to gotowiec z firmy Jawar, model K fi 80. Tu zdjęcie tego co powinno być, widać przerwę ok. 2 cm powiędzy kołnierzem a płytą komina: A tu jak jest u mnie: Dlatego pytanie czy jest to u mnie niepoprawnie ale jednak da się to naprawić? Czy powietrze do zasilenia kotła gazowego byłoby zaciągane z tych kratek i mam się nie obawiać?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...