Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Treugeber

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Treugeber's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Potwierdzam, w naszym przypadku dokładnie to samo. Co prawda w końcu stwierdził, że nie ma czasu na kolejne zlecenie i odesłał do zaprzyjaźnionego wykonawcy, ale ten z kolei złożył ofertę na wykonanie stanu surowego ponad DWUKROTNIE wyższą niż jakakolwiek oferta, którą kiedykolwiek nam złożono, więc dałem sobie spokój. Najwyraźniej ma tyle zleceń, że nie może się opędzić. A ten jego przyjaciel to najpewniej czeka tylko na kolejnego jelenia.. Z pozdrowieniem, T.
  2. Wyszło bardzo fajnie. A robiłeś instalację odgromową? Jeśli tak to czy puszczałeś ją od uziomu po elewacji na dach w tych miejscach co oznaczono w projekcie ? Jakiś peszel? Z pozdrowieniem T.
  3. Witam po przerwie, prace idą do przodu! W listopadzie udało się wymurować i zaizolować fundamenty - na ławy dysperbit i papa pod ścianki, na ściankach grunt Mapei Plastimul + ciężka izolacja Mapei dwuskładnikowa 2K + ocieplenie EPS Yetico Aqua 150 (od zewnątrz 20 cm, a od wewnątrz 15 cm). Na to Zbrojenie i znów dysperbit po całości aż do spodu ław, standardowo faseta. Ponadto, dla spokoju drenaż wokół całego budynku, obsypany kruszywem i odpowiednim piaskiem. Następnie zasypka. W związku z niwelacją terenu wyszło prawie 550 ton pospółki. Całość odpowiednio zagęszczana warstwami po 30 cm, zagęszczenie odebrane przez geologa. W dniu 12 grudnia wylano chudziak B15, a od 14 grudnia rozpoczęto murowanie ścian parteru, z silki. W ciągu tygodnia wymurowali ok. 60%. Chcieliśmy rozstawiać szalunki zaraz po Nowym Roku i szykować się do zalewania słupów, nadproży i stropu, ale trochę obawiam się pogody. Stal przygotowywana. Zobaczymy jak pójdzie. Ps. Czy ktoś może mi napisać jak w prosty sposób można dodawać tutaj zdjęcia w normalnej rozdzielczości i ilości? Obsługa tego forum jest skomplikowana, a możliwość dodawania maks 5 zdjęć o marnej rozdzielczości trochę zniechęca do udzielania się tutaj w formule ciekawie ilustrowanego dziennika budowy
  4. Faktycznie, jak jeszcze raz się przyjrzałem to przy takim układzie okien (brak podziałów) i podniesieniu ścianek dachowych (attyki) to dobre rozwiązanie i całość komponuje się. Jaki będzie kolor struktury? Będzie okładzina z kamienia na fragmencie od frontu? Pozdr. T.
  5. Dlaczego zdecydowałeś się na taką zabudowę tych słupów stalowych? Niektórzy robią panelem z PCV w kolorze stolarki...
  6. Dzięki! Kosztów staram się pilnować, dlatego sam ogarniam zakupy. Nie jest łatwo wszystko i wszystkich zgrać.. ale na to się zdecydowałem i nie ma już wyjścia Budowa choć z trudnościami, to jednak idzie. W ub. tygodniu ekipa wreszcie zrobiła szalunki i zbrojenie - na dół ław zostały dodane po 3 pręty #12. Z ław wypuszczono tzw. wąsy do których ma dojść uziom otokowy (nie zdążyli ułożyć bednarki w ławach). Łącznie do tej pory poszło ok 3 ton stali. W piątek kończone były jeszcze słupy i udało się zalać lawy - poszło ok. 43 m3 betonu b25. Dojechał też blaszak. W sobotę dojechała 1 cz. bloczków (17 palet), paleta cementu, oraz 180 kg (6 opakowań) izolacji do ław Mapei plastimul fiber. Ciężka izolacja ścian też będzie z Mapei. Przez weekend ławy i ekipa dochodzą do siebie. Mam nadzieję, że od poniedziałku ruszamy dalej.
  7. Witam wszystkich! w październiku, po tygodniowym oczekiwaniu na przybycie ekipy (tydzień obsuwy), rozpoczęła się nasza przygoda z budową Florydy 3. SSO ma zostać wybudowany do końca stycznia 2021, czyli dość optymistycznie założyliśmy ok 4 miesiące. Będziemy budować na ławach, raczej z silki kl. 15. Najpierw wkopaliśmy zbiornik na deszczówkę szczelny 12 m3. Następnie geodeta wytyczył wykop pod budynek. W toku prac ziemnych mieliśmy problem z gruntem i pogodą. Weryfikowaliśmy wcześniejszą opinię geologiczną. Okazało się, że w części działki musieliśmy wybrać nieco więcej ziemi, zrobić wymianę i stabilizację. Zagęszczanie trochę trwało, bo prace zakłócała pogoda (deszcz), która zaskoczyła słabo obsadzoną ekipę. Szczęśliwie po kilku wizytach zagęszczenie i cały wykop został odebrany przez geologa w dniu 20.10, następnie geodeta wytyczył budynek (21 i 22.10), a w ub. piątek (23.10) został wylany chudziak b10 pod ławy. W tym samym dniu rozpoczęto przygotowywanie zbrojenia i szalunków do ław, które mają zostać wylane jeszcze w październiku, o ile pogoda i tempo pracy będzie odpowiednie. Ławy zostaną poszerzone o 10 cm (80-90 i 100-110 cm). Mam nadzieję , że pogoda i chęci ekipy pozwolą na sprawne wybudowanie naszego wymarzonego domu.
  8. Witam wszystkich! w październiku rozpoczęła się nasza przygoda z budową Florydy 3. SSO ma zostać wybudowany do końca stycznia 2021, czyli dość optymistycznie założyliśmy ok 4 miesiące. Będziemy budować na ławach, z silki kl. 15. Najpierw wkopaliśmy zbiornik na deszczówkę szczelny 12 m3. Następnie geodeta wytyczył wykop pod budynek. W toku prac ziemnych mieliśmy problem z gruntem i pogodą. Weryfikowaliśmy wcześniejszą opinię geologiczną. Okazało się, że w części działki musieliśmy wybrać nieco więcej ziemi, zrobić wymianę i stabilizację. Zagęszczanie trochę trwało, bo prace zakłócała pogoda (deszcz). Szczęśliwie po kilku wizytach zagęszczenie i cały wykop został odebrany przez geologa w dniu 20.10, następnie geodeta wytyczył budynek (21 i 22.10), a w ub. piątek (23.10) został wylany chudziak b10 pod ławy. W tym samym dniu rozpoczęto przygotowywanie zbrojenia i szalunków do ław, które mają zostać wylane jeszcze w październiku, o ile pogoda i tempo pracy będzie odpowiednie. Ławy zostaną poszerzone o 35 cm (do 110 cm). Mam nadzieję , że pogoda i chęci ekipy pozwolą na sprawne wybudowanie naszego wymarzonego domu. [ATTACH=CONFIG]449563[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]449564[/ATTACH]
  9. Hej, czy rozważałeś likwidację słupów stalowych w narożnikach w celu zamontowania okien ze szkleniem narożnym typu glasscorner? Czy byłoby to problematyczne w budynku Floryda 3? należałoby coś dozbroić? Przeliczać? Orientujecie się jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Z pewnością wygląda fajnie, ale chyba byłby problem z otwieraniem tego HS'a na parterze? Odpadłby problem ocieplenia tych słupów. Pozdrawiam, T.
  10. Ale super! prace idą do przodu, gratulacje! Patrząc na zdjęcie okien narożnych w salonie na parterze to ten HS wydaje się być wysoko osadzony. Podnosiłeś osadzenie okien na parterze lub zmniejszałeś ich wysokość? Wiem, że na piętrze okna mają próg i są na wysokości 10cm ponad parkiet, ale na parterze myślałem, że nie będzie takiego progu. Czy zakładasz tam jeszcze podniesienie poziomu podłogi? Kanały reku? ogrzewanie podłogowe? Myślałem że podłoga wyjdzie na równo z oknem (wys. pomieszczenia 2,90). Z pozdrowieniem, T.
  11. cześć, i jak sobie poradziłeś sobie z kwestią mocowania tych balustrad na tarasach? U mnie w adaptacji mam narysowane mocowanie balustrad szklanych schematycznie, przed korytkami, z mocowaniem do wieńca od góry, czyli przez wszystkie izolacje Więc też będę musiał to jeszcze przemyśleć, bo podobno można to jednak jakoś zamontować od czoła, na konsoletach. I najlepiej to przygotować przed elewacją. Patrząc na stan balkonów w moim obecnym domu wiem, że ważne jest, aby unikać mocowania balustrad przez warstwy od góry, a szukać zakotwiczenia w poziomie. pozdr. T.
  12. dzięki za info. Jeśli chodzi o zbiorniki to ponoć są takie przepływowe, czyli nadmiar może trafić np. do kanalizacji deszczowej albo do drugiego zbiornika rozsączającego. Odpada problem z przepełnieniem. A woda być może za jakiś czas będzie cenna, kto wie czy nie będzie problemów z podlewaniem trawy, a tak z deszczu zawsze trochę może się zebrać. Choć faktycznie z dachów spadowych chyba łatwiej się to zbiera. pozdr. T.
  13. A teraz rozumiem, dzięki, pocieszyłeś mnie
  14. faktycznie Czyli w grę wchodzi wyłożenie tarasów membraną.. choć zapewne wyjdzie drożej niż papa. Tutaj DawidGu informował, że koszt wykończenia przy zastosowaniu papy to ok. 100 k...
  15. Cześć, mam pytanie z zakresu eko - dot. odprowadzania wody deszczowej z dachu i "tarasów" Florydy. Czy przewidujesz wykorzystanie deszczówki z dachu / tarasów w ogródku? Rozważam montaż zbiornika na deszczówkę, z którego chcę czerpać wodę do podlewania trawnika, roślin ozdobnych itp., ale czytałem , że deszczówka zebrana z dachu pokrytego powłoką bitumiczną nie nadaje się do tego celu. Nie wiem, czy uda się wydzielić opad z dachu pokrytego dachówką. Alternatywą jest podłączenie się do kanalizacji deszczowej w drodze, albo zbiornik rozsączający (a więc i tak w glebę), ale chyba gromadzenie deszczówki byłoby lepszym rozwiązaniem. Jak to jest rozwiązane u Ciebie? Z pozdrowieniem, T.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...