Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ediface

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O Ediface

  • Urodziny 14.02.1974

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Częstochowa
  • Kod pocztowy
    42-200
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ediface's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Mam ścianę szczytową trójkątną postawioną z cegły silikatowej (250×120×65). Ściana u podstawy ma 11m, w najwyższym punkcie 2,5 m, grubość 12 cm, jest wzmocniona dwoma pilastrami. Czy waszym zdaniem taka ściana jest wystarczająco mocna, czy można do takiej ściany zamocować np. przyłączenie napowietrzne o długości 35 m do zasilania budynku energią elektryczną?
  2. Ediface

    Przedłużenie okapu

    Dostęp do krokwi będę miał jak usunę deskę pod rynną i obróbki blacharskie, które i tak zamierzam wymienić. Zastanawiałem się tylko czy jest uzasadnione robienie tego przedłużenia przez dokręcenie kawałków krokwi. Dach będzie przykryty tylko papą termozgrzewalną, która do szczególnie ciężkich pokryć nie należy.
  3. Ediface

    Przedłużenie okapu

    Witam, Posiadam dach dwuspadowy przykryty papą. Dach nie posiada okapu, tzn. rynna znajduje się nad niewielkim gzymsem, który wysunięty jest od lica ściany budynku około 15 cm. Zamierzam wymienić rynny na nowe i przy okazji chciałbym przedłużyć dach w taki sposób aby rynna znalazła się poza gzymsem. Wg mnie należałoby przedłużyć dach o 30 cm. Moje pytanie, czy takie przedłużenie można wykonać poprzez dokręcenie do krokwi łat, na których zostanie przybita deska i zamocowane haki wraz z rynnami? Może są inne rozwiązania aby wyprowadzić delikatny okap, tak żeby rynny były wysunięte poza gzyms?
  4. Ediface

    Remont dachu

    Witam, Planuję wykonać remont dachu, tj. położyć nową papę termozgrzewalną oraz wymienić wszystkie obróbki blacharskie oraz założyć nowe rynny. Dom z lat 70. Dach dwuspadowy około 100 m2, nachylenie ok 15%, przykryty papą. Jeden z wykonawców zaproponował położenie nowej papy termozgrzewalnej, wymianę obróbek blacharskich (ok 30 m2 blachy) oraz założenie nowych rynien z PCV. Całość robót wycenił wraz z materiałem na 9500 zł brutto (materiał ok 4500 brutto + 5000 robocizna). Chciałbym się dowiedzieć czy taka wartość robocizny to standard, czy może lepiej rozejrzeć się za inną firmą.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...