Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GraczNr1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez GraczNr1

  1. Dziękuje za pomysły, tak jak pisaliście zaślepie ją płytą plastkiową. Mam akurat kawałek plastikowej płyty modelarskiej -- łatwo się ją docina. Dopasuje do wymiarów puszki i nawierce otwory na śrubki. Płyta zasłoni gniazdko, więc nie bedzie się kurzyć, a szafka zasłoni płytę, więc płytye też nie będzie widać.
  2. Mam zainstalowaną w ścianie puszkę elektryczną na trzy kontakty. Zmieniły sie plany i puszka nie będzie używana bo zasłoni ją szafa. Chciałbym tę puszkę jakoś zaślepić żeby nie zbierał się tam kurz. Niestety na tak dużą puszkę nie ma gotowych zaślepek. Czy jest jakaś lepsza od piankowania opcja aby ją zaślepić?
  3. W łazience mam przygotowany jeden róg (dwie ściany) na prysznic. Niestety na tych ścianach idą rurki z wodą do max wysokość 12cm. Tak więc nie mogę wstawić tam zwykłego brodzika akrylowego bo one mają często boczne ścianki i z powodu rur nie dosunę go do ściany. Przyszło mi do głowy, że mógłbym tam postawić bordzik konglomeratowy jednak na jakimś podwyższeniu, które podniosło by brodzik ponad rury. Nie wiem natomiast z czego wykonać takie podwyższenie i jak je wypoziomować. Myślałem o tym aby położyć parę cegieł z gazobetonu. Pozostaje problem wypoziomowania. Sprzedawca zasugerował mi sztywną piankę. Jednak nie jestem pewny czy to dobre rozwiązanie bo sam brodzik 100x100 waży pewnie z 70kg. Do tego kąpiąca się osoba lub dwie ważą kolejne 150kg. Mam wątpliwości czy taka pianka nie ulegnie deformacji. Proszę o jakieś rady w wykonaniu takiego brodzika.
  4. Wkucie w podłogę pozwoliło by mi postawić taki brodzik jak chcę. Obawiam się jednak tego, że jak wkuje w podłogę to odpływ od wanny nie będzie miał spadu i woda będzie tam stać -- pozatym rury będą niżej niż wyprowadzenie z pionu, które jest na wysokości 6cm. Patrzyłem też na te brodziki bez rantów -- te które oglądałem w sklepie były na czterech nóżkach i miały uginające się i trzeszczące dno. Co mnie strasznie do nich zraziło, więc planowałem zamontować taki brodzik na styropianowej podstawie (brodzik). Więc w tym momencie takie opcje: 1. Brodzik na styropianowej podstawie + rury w podłodze -- boje się o brak spadku 2. Brodzik bez rantów na nóżkach i rury na ścianie -- te brodz 3. Brodzik na styropianowej podstawie (taki) bez rantów i styropian wycięty pod rury biegnące na ścianie. W tym przypadku nie wiem czy nie osłabi to brodzika na tyle, że będzie się łamał.
  5. Do pralki trzeba doprowadzić rurę doprowadzającą do niej wodę oraz rurę odpływową. Źródło wody jak i jej ujście znajdują się w pionie, w miejscu zaznaczonym na rysunku. Jeżeli poprowadzę rury po ścianie to nie dosunę do nich brodzika, a to spowoduje, że nie będe mógł założyć kabiny. Zastanawiałem się, jak mogę doprowadzić te rury do pralki.
  6. Mam do remontu łazienkę w bloku, którą rozplanowałem w następujący sposób: Do pralki trzeba doprowadzić rurę doprowadzającą do niej wodę oraz rurę odpływową (zielona i niebieska). Źródło wody jak i jej ujście znajdują się w pionie, w miejscu zaznaczonym na rysunku. Jeżeli poprowadzę rury po ścianie to nie dosunę do nich brodzika bo one najczęściej zintegrowane są z obudową. Jak nie dosunę brodzika do ściany to nie będę mógł założyć kabiny, która musi przylegać do ściany. Nie wiem, więc jak mam doprowadzić rury do pralki. Proszę o jakąś pomoc znalezienia wyjścia z tej sytuacji.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...