Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

virtual

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    82
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

virtual's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Cześć, Idąc za zleceniami zarówno z forum (np. tutaj https://forum.murator.pl/topic/229700-kostka-brukowa-bez-mostka/?do=findComment&comment=9130554 by @fighter1983), jak i z filmików na youtube, ociepliłem poszerzenia okien balkonowych i drzwi wejściowych xps'em ścinając go pod kątem 45 stopni. Na to przyszła jeszcze obróbka blacharska. Jak to zrozumiałem i jak wygląda w tej chwili - można spojrzeć w załączniku. Teraz zacząłem temat położenia kostki brukowej. Gadam z brukarzem, a on na to, że nie da rady. Kostkę to może i zetnie jak będzie mała (a nie jakieś duże płyty), ale nie chce ryzykować, bo jak tak będzie ścięta, to na tym ostrym/cienkim końcu, jak ktoś nadepnie, to on boi się, że się połamie na tej krawędzi ta kostka. Czy ktoś z Was ma tak położoną w ten sposób kostkę i miał z tym problemem po jakimś czasie? Dodać brukarzowi odwagi? Czy zmienić brukarza?
  2. virtual

    Panasonic Aquarea

    I jeszcze inne pytanie: Gdzieś kiedyś na forum ktoś dość jasno tłumaczył algorytm kiedy włączana jest sprężarka - pamiętam, że była mowa o zapamiętaniu jednej temperatury i czekaniu na to aż o 3 st. będzie niższa inna temperatura, ale nie mogę znaleźć tego posta. Czy ktoś mógłby przypomnieć ten wpis lub tę zasadę działania?
  3. virtual

    Panasonic Aquarea

    Próbuję stworzyć konto w AQUAREA Service Cloud. Niby wszystko idzie ok, ale nie mogę się zalogować. Jestem w stanie zmienić hasło (opcja 'Jeśli nie pamiętasz hasła, kliknij tutaj') - i to działa. Ale nie mogę się zalogować - 'Autoryzacja użytkownika nie powiodła się. Sprawdź ID i hasło. (3001-0002)' Możecie dziś się zalogować? Miał ktoś taki problem?
  4. Pytanko - jakiej klasy zabezpieczeń (A/B/C) standardowo są montowane wkładki Wilka w drzwiach Wikęd? Lub pytanie alternatywne - jak rozpoznać jakiej klasy mam zamontowaną wkładkę? Mam drzwi następujące: - OPTIMUM THERMO - OPTIMUM - PREMIUM
  5. Czy jest ktoś na forum kto ma ocieplenie z wełny - kołki głębiej z zaślepkami 2cm i: - ma efekt biedronki - nie ma efektu biedronki? Lub montował takie ocieplenie i skończyło się efektem biedronki?
  6. Dzięki. A z jakiego powodu właśnie to rozwiązanie zabezpieczy mnie przed "biedronką"? A co z opcją 1) czyli zaślepkami. Dlaczego one miałyby powodować "biedronkę"? Wydaje się to dość podobna struktura przegrody co w przypadku kołków Fishera.
  7. Jakaś podpowiedź? Czy może pytanie jest niezrozumiałe?
  8. Czytam wątki na forum w temacie efektu biedronki, ale nadal mam mętlik: Jak uniknąć efektu biedronki przy ociepleniu wełną? Będę miał ocieplenie wełną gr. 15cm. 1) Wełna jednogęstościowa (np. Rockwool Frontrock Plus) + kołki z trzpieniem metalowym w wyfrezowanym otworze + zaślepki o głębokości około 2cm zaślepka 2) Wełna jednogęstościowa + kołki w stylu ECO DRIVE W + zaślepki tak na oko płytsze (ale może to złudzenie) - coś jak to: 3) Wełna jednogęstościowa + kołki Eco-Twist Fischer reklamowane na forum przez fighter1983 4) Wełna z twardszą warstwą zewnętrzną i któreś z tych kołków powyżej. 5) coś innego? Które z powyższych rozwiązań nie dadzą efektu biedronki? Jakie są różnice pomiędzy zwykłym kołkiem a takim ECO DRIVE W? Ten Eco Drive W sam frezuje i nic więcej (czyli szybszy montaż)?
  9. Zdjąłem szalunek po zrobieniu wylewki na piętrze i to co widzę na ścianie i ostatnim schodzie to takie warstwy: - wylewka - folia - ściana/schody betonowe Jak to się wykańcza? Mam zamiar położyć drewniane stopnice i pomalować podstopnice. Ale chyba nie powinienem szpachlować tego połączenia wylewki ze schodami i wylewki ze ścianą, bo przecież wylewka jest "pływająca" i pracuje (ogrzewanie podłogowe, pod wylewką styropian - za wyjątkiem 10cm od krawędzi w miejscu na mocowanie balustrady), więc wydaje mi się, że mogłoby skończyć się to pęknięciami.
  10. W salonie wyczystkę mam od strony salonu właśnie W systemie kominowym (Presto) dołączona była taka stalowa ocynkowana. Kiepsko to wygląda. Co zrobić? 1. Pomalować.na kolor ściany (biały) - zastanawiam się na ile ładnie to jestem w stanie zrobić, na ile farba się będzie trzymać (odpowiednia do ocynku) 2. Szukać innych białych drzwiczek - trudno mi znaleźć odpowiedni rozmiar i żeby były tak dobrze izolowane jak te systemowe. Ktoś próbował którąś z tych opcji?
  11. A to wiem, że najlepiej. Ale nie wiem jaka jest różnica. Jak duży ma to wpływ na wydajność wentylacji.
  12. Dzięki za linki. Czy ktoś się orientuje czy taka wymiana kominka wymaga dużo pracy - czy trzeba zdemontować dachówkę od którejś z krawędzi dachu czy jak się wymienia taką jedną dachówkę? I jeszcze drugie pytanie - jak duże znaczenie ma czy zastosuję do wentylacji graw. rury spiro elastyczne czy bardziej gładkie?
  13. giman: "Takie przekroje"? Masz na myśli zarówno 12cm jak i 15cm?? Użyłeś wyrażenia "w ogóle". Czy masz na myśli to, że nie będzie w takim przewodzie ciągu kominowego? Czy też że będzie za słaby? W zasadzie spodziewałem się takiego komentarza, ale nie o to miałem zamiar zapytać. Kombinuję raczej w ten sposób. Zrobię przewody 15cm póki co, a jak faktycznie okaże się, że ciąg jest niewystarczający, to wówczas zainwestuję w inne kominki. I stąd moje pytanie: czy jak póki co zrobię przewód 15cm, a kominek zostawię 12cm to jakoś nie zaszkodzę. Czy po prostu będzie ten przewód odpowiednikiem takiego 12cm. Co jest nie tak w branży jeśli producenci dachówek sprzedają kominki 12cm jako wentylacyjne (bo inny produkt sprzedają jako kominki do odpowietrzenia kanalizacji)?
  14. Na dachu mam kominki wentylacyjne, które od wewnątrz mają średnicę rury koło 12cm (kominek Roben Monza plus) Do niego jest podłączona elastyczna rura przyłączeniowa z tworzywa - średnica też około 12 cm. Jeśli robię kanały wentylacyjne - czy ma sens robić kanały 15cm jak ten kominek ma 12 cm? Jaki będzie skutek jak kanał będzie miał 15cm a kominek 12cm?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...