
virtual
Użytkownicy-
Liczba zawartości
82 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez virtual
-
Cześć, Idąc za zleceniami zarówno z forum (np. tutaj https://forum.murator.pl/topic/229700-kostka-brukowa-bez-mostka/?do=findComment&comment=9130554 by @fighter1983), jak i z filmików na youtube, ociepliłem poszerzenia okien balkonowych i drzwi wejściowych xps'em ścinając go pod kątem 45 stopni. Na to przyszła jeszcze obróbka blacharska. Jak to zrozumiałem i jak wygląda w tej chwili - można spojrzeć w załączniku. Teraz zacząłem temat położenia kostki brukowej. Gadam z brukarzem, a on na to, że nie da rady. Kostkę to może i zetnie jak będzie mała (a nie jakieś duże płyty), ale nie chce ryzykować, bo jak tak będzie ścięta, to na tym ostrym/cienkim końcu, jak ktoś nadepnie, to on boi się, że się połamie na tej krawędzi ta kostka. Czy ktoś z Was ma tak położoną w ten sposób kostkę i miał z tym problemem po jakimś czasie? Dodać brukarzowi odwagi? Czy zmienić brukarza?
-
I jeszcze inne pytanie: Gdzieś kiedyś na forum ktoś dość jasno tłumaczył algorytm kiedy włączana jest sprężarka - pamiętam, że była mowa o zapamiętaniu jednej temperatury i czekaniu na to aż o 3 st. będzie niższa inna temperatura, ale nie mogę znaleźć tego posta. Czy ktoś mógłby przypomnieć ten wpis lub tę zasadę działania?
- 20 531 odpowiedzi
-
- aquarea
- czujnik pokojowy panasonic
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Próbuję stworzyć konto w AQUAREA Service Cloud. Niby wszystko idzie ok, ale nie mogę się zalogować. Jestem w stanie zmienić hasło (opcja 'Jeśli nie pamiętasz hasła, kliknij tutaj') - i to działa. Ale nie mogę się zalogować - 'Autoryzacja użytkownika nie powiodła się. Sprawdź ID i hasło. (3001-0002)' Możecie dziś się zalogować? Miał ktoś taki problem?
- 20 531 odpowiedzi
-
- aquarea
- czujnik pokojowy panasonic
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Drzwi firmy wikęd
virtual odpowiedział Bistro → na topic → Okna, okna dachowe, drzwi, bramy garażowe
Pytanko - jakiej klasy zabezpieczeń (A/B/C) standardowo są montowane wkładki Wilka w drzwiach Wikęd? Lub pytanie alternatywne - jak rozpoznać jakiej klasy mam zamontowaną wkładkę? Mam drzwi następujące: - OPTIMUM THERMO - OPTIMUM - PREMIUM- 1 857 odpowiedzi
-
- drzwi
- drzwi wejściowe
-
(i 7 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Czy jest ktoś na forum kto ma ocieplenie z wełny - kołki głębiej z zaślepkami 2cm i: - ma efekt biedronki - nie ma efektu biedronki? Lub montował takie ocieplenie i skończyło się efektem biedronki?
- 3 odpowiedzi
-
- biedronka
- ocieplenie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dzięki. A z jakiego powodu właśnie to rozwiązanie zabezpieczy mnie przed "biedronką"? A co z opcją 1) czyli zaślepkami. Dlaczego one miałyby powodować "biedronkę"? Wydaje się to dość podobna struktura przegrody co w przypadku kołków Fishera.
- 3 odpowiedzi
-
- biedronka
- ocieplenie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wykończenie ściany przy górze schodów i najwyższego stopnia schodów
virtual odpowiedział virtual → na topic → Podłogi, schody, taras
Jakaś podpowiedź? Czy może pytanie jest niezrozumiałe?- 1 odpowiedź
-
- schody
- wykończenie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Malowanie drzwiczek wyczystki komina
virtual odpowiedział virtual → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Dzięki za podpowiedzi. -
Czytam wątki na forum w temacie efektu biedronki, ale nadal mam mętlik: Jak uniknąć efektu biedronki przy ociepleniu wełną? Będę miał ocieplenie wełną gr. 15cm. 1) Wełna jednogęstościowa (np. Rockwool Frontrock Plus) + kołki z trzpieniem metalowym w wyfrezowanym otworze + zaślepki o głębokości około 2cm zaślepka 2) Wełna jednogęstościowa + kołki w stylu ECO DRIVE W + zaślepki tak na oko płytsze (ale może to złudzenie) - coś jak to: 3) Wełna jednogęstościowa + kołki Eco-Twist Fischer reklamowane na forum przez fighter1983 4) Wełna z twardszą warstwą zewnętrzną i któreś z tych kołków powyżej. 5) coś innego? Które z powyższych rozwiązań nie dadzą efektu biedronki? Jakie są różnice pomiędzy zwykłym kołkiem a takim ECO DRIVE W? Ten Eco Drive W sam frezuje i nic więcej (czyli szybszy montaż)?
- 3 odpowiedzi
-
- biedronka
- ocieplenie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zdjąłem szalunek po zrobieniu wylewki na piętrze i to co widzę na ścianie i ostatnim schodzie to takie warstwy: - wylewka - folia - ściana/schody betonowe Jak to się wykańcza? Mam zamiar położyć drewniane stopnice i pomalować podstopnice. Ale chyba nie powinienem szpachlować tego połączenia wylewki ze schodami i wylewki ze ścianą, bo przecież wylewka jest "pływająca" i pracuje (ogrzewanie podłogowe, pod wylewką styropian - za wyjątkiem 10cm od krawędzi w miejscu na mocowanie balustrady), więc wydaje mi się, że mogłoby skończyć się to pęknięciami.
- 1 odpowiedź
-
- schody
- wykończenie
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
W salonie wyczystkę mam od strony salonu właśnie W systemie kominowym (Presto) dołączona była taka stalowa ocynkowana. Kiepsko to wygląda. Co zrobić? 1. Pomalować.na kolor ściany (biały) - zastanawiam się na ile ładnie to jestem w stanie zrobić, na ile farba się będzie trzymać (odpowiednia do ocynku) 2. Szukać innych białych drzwiczek - trudno mi znaleźć odpowiedni rozmiar i żeby były tak dobrze izolowane jak te systemowe. Ktoś próbował którąś z tych opcji?
-
Wentylacja grawitacyjna - kominki o średnicy 12cm
virtual odpowiedział virtual → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
A to wiem, że najlepiej. Ale nie wiem jaka jest różnica. Jak duży ma to wpływ na wydajność wentylacji.- 7 odpowiedzi
-
- kominek wentylacyjny
- można
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wentylacja grawitacyjna - kominki o średnicy 12cm
virtual odpowiedział virtual → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
Dzięki za linki. Czy ktoś się orientuje czy taka wymiana kominka wymaga dużo pracy - czy trzeba zdemontować dachówkę od którejś z krawędzi dachu czy jak się wymienia taką jedną dachówkę? I jeszcze drugie pytanie - jak duże znaczenie ma czy zastosuję do wentylacji graw. rury spiro elastyczne czy bardziej gładkie?- 7 odpowiedzi
-
- kominek wentylacyjny
- można
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Wentylacja grawitacyjna - kominki o średnicy 12cm
virtual odpowiedział virtual → na topic → Wentylacja, klimatyzacja, rekuperacja
giman: "Takie przekroje"? Masz na myśli zarówno 12cm jak i 15cm?? Użyłeś wyrażenia "w ogóle". Czy masz na myśli to, że nie będzie w takim przewodzie ciągu kominowego? Czy też że będzie za słaby? W zasadzie spodziewałem się takiego komentarza, ale nie o to miałem zamiar zapytać. Kombinuję raczej w ten sposób. Zrobię przewody 15cm póki co, a jak faktycznie okaże się, że ciąg jest niewystarczający, to wówczas zainwestuję w inne kominki. I stąd moje pytanie: czy jak póki co zrobię przewód 15cm, a kominek zostawię 12cm to jakoś nie zaszkodzę. Czy po prostu będzie ten przewód odpowiednikiem takiego 12cm. Co jest nie tak w branży jeśli producenci dachówek sprzedają kominki 12cm jako wentylacyjne (bo inny produkt sprzedają jako kominki do odpowietrzenia kanalizacji)?- 7 odpowiedzi
-
- kominek wentylacyjny
- można
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Na dachu mam kominki wentylacyjne, które od wewnątrz mają średnicę rury koło 12cm (kominek Roben Monza plus) Do niego jest podłączona elastyczna rura przyłączeniowa z tworzywa - średnica też około 12 cm. Jeśli robię kanały wentylacyjne - czy ma sens robić kanały 15cm jak ten kominek ma 12 cm? Jaki będzie skutek jak kanał będzie miał 15cm a kominek 12cm?
- 7 odpowiedzi
-
- kominek wentylacyjny
- można
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
No to ja zdaje się użyłem niewłaściwego słownictwa. Chciałem napisać: temperatura zasilania i powrotu. A napisałem: temperatura wejścia i powrotu. Tymczasem MiG25 użył: temp wejścia (do pompy) = temp powrotu temp wyjścia (z pompy) = temp zasilania Czy dobrze rozumiem MiG25, że w takim znaczeniu użyłeś tych wyrażeń? Opis MiG25 brzmi dla mnie sensownie i wydaje mi się, że pasuje do tego co napisałem (pod warunkiem podmienienia mojego "wejścia" na "zasilania"). Czyli jeśli miałbym poprawić moją wypowiedź brzmiałaby tak: Zauważyłem taką sytuację: zadałem temperaturę zasilania 25 stopni (podczas wychładzania), w przeciągu paru chwil pompa zeszła do tej temperatury. Po paru dniach (bo wcześniej nie mogłem dotrzeć na budowę), zobaczyłem, że temperatura zasilania jest 20 stopni (temperatura zadana nadal 25*), a pompa nie grzeje. Zdziwienie nr 1. Trochę dziś eksperymentowałem. Wyłączyłem połowę pętli. Zadałem temperaturę zasilania 30 stopni i dość szybko została osiągnięta. Natomiast po jakimś czasie znów pompa przestała grzać, temperatura zasilania zeszła do 25 stopni, a pompa nie odpalała. Zdziwienie nr 2. (...) Jak patrzyłem na temperatury to temperatura powrotu również wynosiła 25 stopni. Czy brzmi to nadal sensownie zgodnie z opisem MiG25?
- 20 531 odpowiedzi
-
- aquarea
- czujnik pokojowy panasonic
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jestem w trakcie wygrzewania wylewki (ręcznie). Panasonic HP 9kW seria H. Podczas wygrzewania pompa jest sterowana wg temperatury wody. Proces idzie długo (już 26 dni) i jak przez kilka dni przy zadanych 40* na wejściu maksymalnie udało się osiągnąć 36*, to stwierdziłem, że odpuszczam i rozpocznę wychładzanie. Wrócę do wygrzewania jak będą upały. Zauważyłem taką sytuację: zadałem temperaturę 25 stopni (podczas wychładzania), w przeciągu paru chwil pompa zeszła do tej temperatury. Po paru dniach (bo wcześniej nie mogłem dotrzeć na budowę), zobaczyłem, że temperatura na wejściu jest 20 stopni (zadana nadal 25*), a pompa nie grzeje. Zdziwienie nr 1. Trochę dziś eksperymentowałem. Wyłączyłem połowę pętli. Zadałem temperaturę 30 stopni i dość szybko została osiągnięta. Natomiast po jakimś czasie znów pompa przestała grzać, temperatura wejścia zeszła do 25 stopni, a pompa nie odpalała. Zdziwienie nr 2. Dlaczego tak się dzieje, że mimo temperatury niższej niż zadana pompa nie grzeje? EDIT: Właśnie mnie oświeciło lekko. Jak patrzyłem na temperatury to temperatura powrotu również wynosiła 25 stopni. Czy to właśnie jest powód, dla którego pompa nie grzała - że przy delcie 5 nie było powodu by podnosić temperaturę wejścia, bo zaraz by musiała się pompa wyłączać?
- 20 531 odpowiedzi
-
- aquarea
- czujnik pokojowy panasonic
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dziękuję za odpowiedzi.
- 5 odpowiedzi
-
- kratka kanalizacyjna
- odpływ liniowy
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Dzięki za opinię. Właśnie tego się obawiam. Czy używałeś taki syfon i stąd masz takie doświadczenie z tego rodzaju syfonem? U mnie jest taka niby "Kotłownia", bo bez kotła Maszynownia/pomieszczenie gospodarcze. W każdym razie jest tam pralka i zbiornik CWU. I podłogówka jest. No w prysznicu bezbrodzikowym mam te rurki podłogówki pewnie z 30cm od planowanego odpływu.
- 5 odpowiedzi
-
- kratka kanalizacyjna
- odpływ liniowy
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Rozglądam się za kratką odpływową do kotłowni i za odpływem liniowym do prysznica bez brodzika. Czytam i słyszę, że przy podłogówce woda z syfonów szybko odparowuje. Widzę też, że niektóre produkty mają "suchy syfon" - coś w rodzaju klapki, która otwiera się jak płynie woda, a zamyka jak wody nie ma (i wówczas nie przepuszcza zapachów). Pytania: 1. Do użytkowników - czy taki suchy syfon rzeczywiście jest skuteczny jeśli chodzi o powstrzymywanie zapachów z kanalizacji? 2. Widzę, że są dwa rodzaje rozwiązań: A) syfon mokry, a za nim syfon suchy (o ile dobrze interpretuję) B) sam syfon suchy (klapka otwierająca się pod ciężarem wody), przykład tutaj: https://a.allegroimg.com/s720/114dbb/392cde4f4716aa199ba51de6a762/Kratka-sciekowa-BOCZNA-INOX-SUCHY-SYFON-Kod-produktu-X2A Byłbym wdzięczny za opinie na temat tych rozwiązań, w szczególności tej opcji B, bo wydaje się prostsza.
- 5 odpowiedzi
-
- kratka kanalizacyjna
- odpływ liniowy
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
giman No fakt. kaizen Fair point. Chyba założyłem, że każdy z gwarantów będzie optował za swoim programem wygrzewania, nie interesując się innymi opcjami. Poza tym, jakoś tak cenię sobie zebranie opinii wśród ludu budującego, zanim zapytam wykonawcy, aby móc z czymś skonfrontować jego teorie. Taka m.in. chyba wartość FM.
- 395 odpowiedzi
-
Hm. Dzięki za opinie. kaizen pytasz o zasady - miałem na myśli reguły postępowania opisane w różnych artykułach, które czytałem, np. pierwszy z brzegu: https://instalreporter.pl/ogolna/o-koniecznosci-wygrzewania-budynkow-z-ogrzewaniem-podlogowym/ Ja prędzej bym szukał "zasad", którymi chciałbym podążać u producenta wylewki, niż u producenta parkietu. Zakładam, że temu pierwszemu zależy na osuszeniu wylewki w odpowiednim tempie, a temu drugiemu tylko na osuszeniu. Ale nie wiem, bo się nie znam i to tylko moje domyślanie się.
- 395 odpowiedzi
-
Pytanie - jeśli w domu częściowo będzie wylewka anhydrytowa, a częściowo cementowa, to jak przeprowadzić wygrzewanie? Wg zasad wygrzewania dla wylewki cementowej (bo powolniejsze zmiany temperatury będą bezpieczne i dla cementu i anhydrytu)?
- 395 odpowiedzi
-
Mam dwa drzewka - chyba ze zgorzelą kory. 1. Czereśnia 2. Jabłoń (dwa zdjęcia) Pytania: 1. Czy to jest zgorzel? 2. Czy w przypadku czereśni, ze względu na centralne umiejscowienie zgorzeli całe drzewko jest do wycięcia? 3. W przypadku jabłoni - przyciąć ten przewodnik i ratować drzewko? 4. Jak uniknąć zgorzeli? To już drugie i trzecie drzewko, które tak załatwiam. Dwa z nich to czereśnie, którym usunąłem przewodnik, bo chciałem nadać im taki rozległy kształt i w miejscu usunięcia przewodnika powstała zgorzel. Smaruję zawsze po cięciu zwykłą maścią ogrodniczą. Czy powinienem smarować czymś innym? Czy powinienem to smarowanie powtarzać? Będę wdzięczny za podpowiedzi.
-
"Powrót z wielkiej płyty", czyli indywidualne, parterowe 106m2
virtual odpowiedział fotohobby → na topic → Dzienniki budowy - dzień po dniu
Rozważam jak wykończyć poszerzenie od wewnątrz. Twój pomysł z XPS wygląda bardzo sensownie. Jak wykończyłeś podłogę ostatecznie przy oknie tarasowym? Płytka/panel? Czy w przypadku płytki da się ją przykleić do tego styroduru? Nie będzie odpadać? Styropian (vs styrodur) byłby za miękki zapewne dla takiego zastosowania, tak?- 1 396 odpowiedzi
-
- energooszcządnie
- parterowy
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami: