Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arcuss89

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Izolacje

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gliwice
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

arcuss89's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Jaki dobry podkład polecacie? Ekopłyta plus podkład 3mm z poliuretanu? Po wykonaniu zaprawy zagruntuję ją Cekolem DL-80. Nie wiem jednak czym do końca zagruntować podłogę przed wyrównywaniem. Na podłodze jest jakiś klej po płytach PCV, nie jest to raczej subit. Użyć grunt szczepny? Nie wybierałem jeszcze paneli.
  2. Nierówności do 1-1,5cm. Zastanawiam się czy zaprawa będzie się trzymać tam gdzie będzie cieńsza niż 3mm.
  3. Przed położeniem nowych paneli chciałbym wyrównać krzywą posadzkę cementową. Myślę o użyciu zaprawy wyrównującej Cekol Zw-04. Czy to dobry wybór?
  4. O łomie nie pomyślałem. Panele mają ok. 20 lat i grubość 15mm.
  5. Mam problem z usunięciem starych paneli łączonych na pióro-wpust. Połączone panele bardzo mocno się trzymają ze sobą. Pomyślałem żeby je przeciąć, ale nie wiem co najlepiej się do tego nadaje: szlifierka kątowa, szlifierka wielofunkcyjna czy pilarka do drewna. Jak usuwaliście stare panele? Może znacie inny sposób niż cięcie?
  6. Remontuję podłogę w pokoju, chciałbym skuć starą wylewkę, prawdopodobnie cementową. Czy jest to możliwe do wykonania za pomocą dłuta/przecinaka i młotka kamieniarskiego?
  7. arcuss89

    Mata Semag FD-1

    Stosował ktoś z was matę dźwiękoizolacyjną Semag FD-1/EPDM? Jest ona skuteczna? Chciałbym ją zastosować pod panelami w celu wytłumienia dźwięków pochodzących od sąsiada z dołu, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Kupiłem 1m2 maty do testów, rozłożyłem go na podłodze, przytkałem ucho do maty i niestety słyszałem dalej dźwięki z dołu. Stąd moje wątpliwości. Czekam na wasze opinie.
  8. Użyję wełny skalnej, na niej dwóch warstw płyty OSB. Czy muszę zachować odstęp dylatacyjny między płytami OSB, które nie mają systemu pióro-wpust? Czy musi być wykonany brzegowy pas usztywniający (płyta pilśniowa i OSB)? Czy ten pas usztywniający nie spowoduje, że będę słyszał sąsiada z dołu? Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat mojego pomysłu z użyciem bloczków silikatowych do odizolowania ściany działowej od stropu?
  9. Mam problem z hałasem docierającym od sąsiada z dołu. Słychać zarówno dźwięki powietrzne (rozmowy, muzyka) jak i uderzeniowe (tupanie, zabawę dzieci). Słychać je wyraźnie w podłodze i ścianach działowych wewnątrz mieszkania. Rozmowę sąsiada słyszę na poziomie ok. 30-40dB. Strop jest wykonany z płyty żerańskiej, ściany działowe z cegły dziurawki. Prosiłbym o zweryfikowanie czy opisany przeze mnie sposób wykonania izolacji w pokojach byłby skuteczny i wyjaśnienie kilku wątpliwości. 1. Izolacja podłogi: - na brzegu ściany ułożenie taśmy brzegowej 1-2 cm z pianki polietylenowej lub z gumy EPDM - położenie dwóch warstw gumy EPDM lub wełny skalnej twardej - położenie dwóch warstw płyt OSB 15mm odpowiednio przesuniętych względem siebie - położenie podkładu pod panele i ułożenie samych paneli. Moje wątpliwości: - jakiej taśmy brzegowej użyć - który materiał izolacyjny będzie lepszy - czy użyta wełna skalna nie zapadłaby się pod wpływem ciężaru lub zniszczyła po upływie czasu - czy między płytami OSB należy zachować dylatację - niektóre źródła mówią o dylatacji 3 mm przy zwykłych płytach lub braku dylatacji przy płytach pióro-wpust 2. Izolacja ścian działowych. Tą izolację chciałbym wykonać w nietypowy sposób. Chciałbym usunąć cegły przylegające bezpośrednio do stropu, a w ich miejsce wmurować bloczki silikatowe pełne (jedną poziomą warstwę). Oczywiście wykonywałbym to stopniowo, żeby ściana się nie zawaliła. Nie wiem jak skuteczne byłoby to rozwiązanie. Sama ściana działowa ma słabą izolacyjność.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...