Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mordorek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mordorek's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzień dobry, szukam osoby, która mogłaby wykonać bufor dla mojego systemu ogrzewania. Czy znajdzie się taka osoba na forum, lub może ktoś polecic taka osobę, która mu taki wykonała?
  2. Moje miesięczne zużycie na potrzeby domowe to około 400-450 kWH. Pierwotnie zakładałem instalacje na pokrycie tego zapotrzebowania, ale najbardziej zalezy mi na tym, aby koszty jakie moge ponieść, wydatkować na zmianę ogrzewania. . Instalacja o mocy 10 kW może mogłaby pozwolić mi osiągnąć moje cele z ewentualnym dogrzewaniem się kominkiem w newralgicznych momentach. Ile mógłbym wyprodukować kWh przy takiej instalacji? Przy jakiś minimalnych i maksymalnych możliwościach, na podstawie szacunków z jakieś średniej z kilku lat. Czy posiadasz takie dane ?
  3. PV 10 kWp by wystarczyło nad produkować potrzeby, na cały rok? Ja myślałem o 15 kWp, takie tez wyliczenie dostałem na stronie ciepło właściwe. Mam sąsiada, który pracuje w Tauronie i powiedział, ze mają duży problem, ze zmiennym napięciem, które wprowadza do sieci własnie OZE z prywatnych instalacji. Czytałem tez o przypadku, w którym ZE przez jakis okres pobierał dodatkowa opłatę za tą niedogodnośc. Jestem tez za tym rozwiązaniem, ale niepewność przyszłych przepisów trochę mnie powstrzymuje przed ostateczna decyzja idącą w tym kierunku.
  4. Dzień dobry, posiadam dom, którego parametry zapotrzebowania na moc grzewczą wklejam poniżej. Obecnie dom jest ogrzewany kominkiem z płaszczem wodnym oraz propanem z Gaspolu . Najbardziej wykorzystywanym żródłem ciepła jest kominek, z pieca gazowego korzystamy incydentalnie ze względu na wysokie koszta. Szukam jakiejś alternatywy do tego sytemu, która pozwoli cieszyć się ciepłem przez 24h, czego niestety nie daje kominek, który zasila instalację w układzie zamkniętym przez wymiennik, w jakiej pracuje piec gazowy. Rozważam różne możliwości i na każda jestem otwarty, szukając rozwiązania, które zapewni mi całodobowy komfort cieplny, przy najniższych możliwych kosztach inwestycyjnych i później miesięcznych w perspektywie 10 lat. Co rozważam: - bufor ciepła, który będę zasilała przez kominek 24kw - bufor ciepła + grzałka z tańszą taryfą + kominek - bufor ciepła + grzałka + panele fotowoltaiczne + kominek(jako ewentualny dodatek) - kocioł na ekogroszek, to rozwiazanie biore pod uwagę, tylko dlatego, że wychodzi w 10-letnim szacunku jako najtańsze, choć ingerencja w zmianę instalacji średnio mi sie podoba - kocioł na olej opałowy, jako wygodne źródło, tańsze od obecnego gazu, ale w dalszej perspektywie moze być to wejście z deszczu pod rynnę - gaz ziemny jest w perspektywie 2-3 lat Z góry dziękuję za wszelkie opinie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...