Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Falcon9

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Falcon9's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzień dobry. Skłaniam się ku wyborze blachodachowki płaskiej na swój dach. Z tego co się orientowałem to do wyboru są: Ruukki (Hygge, Frigge) Braas (Aerodek Quadra) Pruszyński (Płaska, Płaska plus) Novatik (Premium) Blachotrapez (Tysenia) Blachprofil (Izi) Znacie jakieś jeszcze inne godne uwagi? Macie może informacje w które nie warto inwestować? Bo na necie spotkałem się z opinią że z Novatikiem czy Tysenią są problemy jakościowe.
  2. Witam. Kładł ktoś blachodachowkę Braas Aerodek Quadro? Jest już trochę czasu na rynku i jestem ciekawy jak opinie? Waham się pomiędzy właśnie Braasem a Ruukki Frigge.
  3. Dzięki za radę, tak właśnie zrobię. Rozumiem że to tylko różnica w cenie materiału. Bo przecież większe koszty przy ceramice zaczynają się w innej konstrukcji więźby dachowej jak i przy robociźnie.
  4. No właśnie jaka by była różnica w cenie między ceramiką a blachodachówka? Tak razem z robocizną to pewnie około 12-15 tysięcy zapewne? QUOTE=henrykow;7988343]a czy nawet najlepsza blacha tyle wytrzyma? Z tego co się orientowałem to trzeba się nastawiać na +- 30 lat żywotności takiego rozwiązania.
  5. Dzień dobry wszystkim. W planach dom parterowy dokładniej ten projekt: https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-bazylii-2-me212361c0cd8e. Poddasze nie użytkowane (przynajmniej się to nie zmieni w kwestii najbliższych lat). Dom będzie stał w 3 strefie wiatrowej. Czy w takich przypadkach jest sens dokładać do dachówki ceramicznej czy jednak oprzeć się na blachodachówce lepszej jakości? Nie ukrywam że duże znaczenie mają koszta ( jakby to nie było kryterium to bym się nawet nie zastanawiał). Wiadomo że ceramika pod kątem wygłuszenia czy trwałości jest lepsza ale jednak czy warto dokładać kosztów jeśli na poddaszu nikt nie będzie mieszkał? Póki co to zastanawiałem się nad blachodachówka płaska ale z tego co słyszałem nie jest łatwa do położenia, i czy na taki prosty dach jak w projekcie warto zamawiać modułową czy panelową? Pozdrawiam
  6. Czyli w ogóle nikt tego nie sprawdza przed rozpoczęciem prac tzn. w księgach wieczystych) ? Pytam raz jeszcze żeby się upewnić. (tak w ogóle dzięki za odpowiedź)
  7. Mam jeszcze jedno pytanie: Mam zgodę na przejście mediów przez działkę sąsiada ale tu sprawa wygląda tak że jest to działka "rodzinna" czyli ma paru współwłaścicieli rozsianych po świecie że tak powiem. Sprawa własności formalnie jest w toku i będzie ta działka przepisana na osobę użytkownika który użytkuje tę działkę właśnie. Użytkownik napisał mi zgodę na przejście mediów bo sam będzie chciał się budować na niej w niedalekiej przyszłości. Czy przed wejściem na działkę i dokonania poprowadzenia przyłączy wystarczy mi ta zgoda użytkownika? Czy są sprawdzane księgi wieczyste? Bo ten użytkownik mówi że niemożliwością będzie uzyskać zgodę wszystkich właścicieli a na 100% wkrótce zostanie właścicielem tej działki. Zależy mi na czasie stąd pytanie.
  8. Dziękuje za szeroki odzew i dobre rady. Co do projektu domu i dokładnej jego analizy to już mamy praktycznie za sobą, gdyż przeglądamy projekty domów już od dłuższego czasu. Wybór padł na nowoczesną stodołę, indywidualny projekt wzorujący się na "gotowcu" około 110m2. Przy wniosku o warunki przyłączenia w PGE we wniosku wypełniłem: Czy jest coś co byście zmienili? W domu będą mieszkać 4 osoby, w kuchni będzie blat elektryczny, ogrzewanie gazowe. We wniosku o przyłączenie gazu jest to: Jak bardzo to co się tam podaje jest wiążące? Nie wiem jeszcze co będzie dokładnie zamontowane więc co tam wpisać, a może zostawić to puste?
  9. Dzień dobry. Witam wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post, a że jestem kompletnym laikiem w sprawach budowlanych to mam pierwsze zapytanie. Jestem w posiadaniu działki budowlanej i planuję budowę domu. I teraz pytanie: Od czego zacząć? Czy od wyboru projektu i konsultacji z architektem czy właśnie od uzbrajania działki? Jak to w końcu jest właśnie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...