Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

damian93r

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

damian93r's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Ja ogrzewania podłogowego nie będę miał więc ostatecznie stanęło na: 1. Szlifowanie OSB 2. Masa szczepna lub grunt 3. Hydroizolacja + taśmy w narożniki 4. Wylewka 5. Hydroizolacja + taśmy (dwie warstwy) 6. Płytki Ogólnie zauważyłem że opinii jak to zrobić prawidłowo jest wiele i niektóre "gryzą" się ze sobą więc robię tak jak myślę że będzie dobrze.
  2. Witam, Jestem w trakcie wykańczania domu szkieletowego. Domek z poddaszem użytkowym, a na poddaszu łazienka. Strop z jednej płyty OSB 22mm. I tu pytanie o wykończenie tejże łazienki. W niej ma być wanna wolnostojąca oraz prysznic. W prysznicu chcemy zrobić odpływ liniowy. Na ściany wiadomo - hydroizolacja w płynie, a co z podłogą? Czy konieczne jest wykonywanie wylewki? Jeśli tak to na jaką grubość?. Polecacie jakieś dobrej jakości produkty?
  3. Planuje wraz z żoną wziąć kredyt na budowę domu. Niestety prawdopodobnie nie uda się ze względu na zbyt niską zdolność kredytową Zastanawiamy się nad trzecim współkredyobiorcą, ale nie chcemy go tez wpakowywać w kredyt na 30 lat. Czy istnieje możliwość aby po jakimś czasie (2-3 latach) takiego żyranta „wypisać” z kredytu? Oczywiście o ile nasze zarobki się poprawią i bank uzna że stać nas na niego we dwójke
  4. A jak się ma do tego ustawa z dnia 16 kwietnia 2020? Mówi ona: w art. 15zzs: a) po ust. 2 dodaje się ust. 2a w brzmieniu: „2a. Wstrzymanie rozpoczęcia i zawieszenie biegu terminów, o których mowa w ust. 1, nie dotyczy terminów: 1) opiniowania i uzgadniania projektu studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, projektu planu miejscowego oraz projektu uchwały ustalającej zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabaryty, standardy jakościowe oraz rodzaje materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane, przez organy, o których mowa odpowiednio w art. 11 pkt 5, art. 17 pkt 6, art. 37b ust. 2 pkt 3–7 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym; 2) opiniowania projektu gminnego programu rewitalizacji przez organy, o których mowa w art. 17 ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2018 r. poz. 1398 oraz z 2019 r. poz. 730, 1696 i 2020); 3) o których mowa w art. 11 pkt 1, art. 17 pkt 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym; 4) wydania decyzji, o których mowa w art. 59 ust. 1–2a ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym; Punkt 4 odnośni się właśnie do wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Czy przypadkiem bieg tych postępowań nie jest już „odmrożony”?
  5. Witam, Może ktoś miał podobny problem i będzie w stanie pomóc. Otóż dostałem decyzje o warunkach zabudowy dla mojej działki. Dokument otrzymałem na początku marca. Jak wiadomo aby warunki były ostateczne nikt z sąsiadujących właścicieli nieruchomości nie może wnieść sprzeciwu przez 14 dni od daty otrzymania pisma. I tu jest problem. Okazało się że warunki nie mogą być uznane za ostateczne ponieważ rząd w „Tarczy 2.0” wprowadził zapis o zawieszeniu biegu postępowań administracyjnych. Rozmawiałem z urzędem miasta i Pani powiedziała że zabrakło mi 2 dni aby warunki zabudowy się uprawomocniły. Jedynym rozwiązaniem jest uzyskanie podpisu sąsiadów że nikt nie wnosi sprzeciwu, inaczej trzeba będzie czekać aż rząd zniesie ograniczenia. Kłopot w tym że jeden z sąsiadów mieszka za granicą i nie ma z nim żadnego kontaktu. Co można zrobić w tej sytuacji? Czy można jakoś wymusić na urzędzie „podbicie” warunków? Proszę o pomoc bo jestem w kropce.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...