Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

carlo497

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez carlo497

  1. Chciałbym zrobić własnymi siłami instalację alarmową głównie w celu zabezpieczenia szopki narzędziowej obok domu plus jakieś podstawowe zabezpieczenie domu. Zależy mi na przekazywanie danych do Home Assistanta i z tego powodu wybrałem rodzinę Integra od Satela. Całość zaplanowałem tak: - INTEGRA 24 plus ETHM-1 Plus, jakaś obudowa i zasilacz APS-30 z baterią 7AH na poddaszu - zejście na dół skrętką UTP do ekspandera INT-E i przejście kablem ziemnym do czujek SLIM-DUAL-LUNA i ewentualnie jeśli się da to spięcie do tego elektrozamku furtki. - w przyszłości dodanie maks dwóch czujek do ekspandera oraz czujnika zalania i dwóch czujek bezpośrednio do centrali Czy to zadziała w takiej konfiguracji? Czy zasilacz 20 metrów od ekspandera będzie bez problemu zasilał czujki, które są do niego podłączone? Czy do obsługi systemu potrzebuje manipulator z klawiaturą? Całość planuje sterować głównie z Home Assistanta (rozumiem jakie ma to konsekwencje). Czy zewnętrzny sygnalizator akustyczny mogę podłączyć do ekspandera czy musi on być podłączony bezpośrednio do centrali? Byłbym także wdzięczny gdyby ktoś miał pod ręką jakiś filmik gdzie widać jak ktoś podłącza taki system od podstaw z drobnym komentarzem, bo póki co widziałem tylko opisy pojedynczych elementów
  2. Myślałem, że w syfonie chodzi głównie o miejsce, w którym pozostanie woda tworząc przy tym izolację od powietrza. Dobra, zrobię to w takim razie porządnie. Myślę, że przy takim poziomie skomplikowania czyli po prostu połączenie pexa ze zmiękczaczem bez syfonu, który wstawiłem wyżej, to losowy pracownik sklepu budowlanego już będzie potrafił mi dobrać kilka złączek, które stworzą szczelną instalację, bo tu już operujemy cały czas w okolicach 1"
  3. O czymś takim https://archiwum.allegro.pl/oferta/kolano-pex-alupex-90-25x1-gz-gwint-zewnetrzny-i6833979097.html Użycie takiego czegoś zrobi mi naturalnie spadek. Pytanie czy to nie będzie za mało?
  4. A w takim przypadku nie wystarczyłoby zrobić spadku na samych kolankach?
  5. W razie problemów jak wyżej mógłbym też dodać sobie osobne wyjście na awaryjny odpływ ze zbiornika solanki.
  6. Myślisz, że niecały cal nie poradzi sobie z odprowadzeniem takiej ilości wody? W takim wypadku mógłbym na przykład dołożyć w górę przykładowo 50 centymetrów rury kanalizacyjnej fi40 żeby przyjąć część wody przed przepchnięciem jej przez rure. Mam miejsce na kombinacje tylko jak to ze sobą szczelnie połączyć
  7. Nie mam go jak wywalić. Muszę rzeźbić w tym co mam. Ten pex będzie używany tylko i wyłącznie do odprowadzenia popłuczyn więc nie sprawdzałem co mi montują, bo uznałem, że takie ilości wody przepchnę przez dowolną rure.
  8. Hej, doświadczenia w hydraulice nie mam, a jednocześnie chciałbym zaoszczędzić i wykonać połączenie sam, ale mam problem z doborem odpowiednich przyłączy. Chcę podłączyć sobie zmiękczacz wody i mam podejście pod kanalizację wykonaną z pexa fi20, do którego chciałbym podłączyć ten syfon https://allegro.pl/oferta/bwt-syfon-do-odprowadzania-popluczyn-od-zmiekczacz-7497142566 . No i mam zagwozdkę jak odpowiednio zrobić redukcję z kanalizacyjnego fi40 na pexa fi20. Mogę prosić o skompletowanie mi całego zestawu przejściówek aby to porządnie połączyć?
  9. Przez 3 lata nie widziałem żadnych zanieczyszczeń na polipropylenowych poza tym, że po kilku miesiącach uzytkowania były nieco ciemniejsze niż po założeniu.
  10. A co myślicie o pozbyciu się z układu filtra sedymentacyjnego i pozostawienie przed zmiękczaczem tylko węglowego BB20? Mogą być jakieś problemy? W internecie znajduje jakieś informację o tym, że sam węglowy zatrzymuje od 20um-5um, ale przy moich wkładach aquafilter nie ma żadnych takich informacji.
  11. W jaki sposób następuje ta regeneracja i jak cenowo wygląda na dzień dzisiejszy wymiana?
  12. Bardzo pasuje mi wymiarowo ECOPERLA HERO, ale zastanawiam sie jak tu wygląda sprawa ze złożem? Ono się jakoś regeneruje czy wymienia? A jeśli tak, to ile wytrzymuje taki złoże i jaki jest koszty wymiany?
  13. Cześć, szukam jakiegoś zmiękczacza. Zużycie wody mamy na poziomie niecałych 10 metrów miesięcznie. Badania wody od mpwik dostępne są tutaj w pozycji "Mokry Dwór" https://mpwik.wroc.pl/uslugi/uslugi-laboratoryjne/#tabs-4075-3-parametry-wody . Według moich badań testem kropelkowym od USTM twardość wody mam na poziomie 20-25 stopni niemieckich, a dodatkowo woda, która nie jest przefiltrowana węglem ma specyficzny zapach w momencie lania jej pod dużym ciśnieniem do zlewu albo pod prysznicem. Obecnie mam 3 filtry - jeden BB10 sznurkowy 1um, jeden BB20 węglowy oraz BB20 zmiękczający. O ile węglowy jeszcze jako tako zdaje swój egzamin, bo wystarczy go wymienić raz na 3-5 miesięcy, to zmiękczający muszę regenerować przynajmniej raz na 2 tygodnie, aby dawał cokolwiek. Wymiana tak wysokich filtrów jest problematyczna, bo zawsze trochę tej wody wyleje się na podłogę. Szukam więc zmiękczaca, który będzie miał przepustowość zdolną zasilić średniej wielkości deszczownicę w łazience i kran w kuchni jednocześnie, a najlepiej gdyby miał jeszcze filtr węglowy, ale ceny takich rozwiązań trochę mnie przerażają i zastanawiam się w jaki sposób to złoże się regeneruje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...