
Szymon.M
Użytkownicy-
Liczba zawartości
7 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Lębork
-
Województwo
pomorskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Szymon.M's Achievements
WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)
10
Reputacja
-
Fakt że od kilku lat porządnych mrozów nie było i dopiero w tym roku pierwszy raz od 2012 spadło do -20, ale Gdańsk przy zatoce to nie Lębork 30 km od morza w dolinie na podmokłych terenach. W 2012 nad ranem to i - 30* raz złapało
-
Zastanawiam się nad mocą pompy. Wybór padł na daikin altherma all in one. OZC : Strefa klimatyczna: STREFA I Projektowa temperatura zewnętrzna θe: -16 °C Średnia roczna temperatura zewnętrzna θm,e: 7,7 °C Powierzchnia ogrzewana budynku AH: 216,0 m2 Kubatura ogrzewana budynku VH: 511,1 m3 Całkowita projektowa strata ciepła Φ: 4411 W Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 4411 W Zapotrzebowanie na ciepło - ogrzewanie QH,nd: 3510 kWh/rok Nastawiałem się na wersję 6kW. Powierzchni grzanej pompą ciepła155m2, reszta to piwnica grzana klimatyzacją. OZC liczone na styropian grafit 20cm 0.031 i 30 cm wełny 0.035. Styropian dałem jednak 22cm, a wełny 35cm na skosach i 45cm na podłodze strychu. Wylewki cementowe 7,5-8cm parter i piętro tylko podłogówka. CWU dla rodziny 2+2, w weekendy często 4+2. 4kW ma przy -7*C 5,14kW i powinna spokojnie wystarczyć. Z drugiej strony boję się że jak przy 4kW przyjdzie zima -15*C, zwali się rodzina na weekend to pompa będzie 3 godziny grzała CWU, albo chodziła ciągle z grzałkami. Czy 6kW nie będzie za mocno przewymiarowana ?
-
W niektórych schematach w hydroizolacjach mineralnych szam jest na górze płyty. Jak takie rozwiązanie sprawdza się w praktyce ? Wiem że można uszkodzić w trakcie dalszych prac, ale czy są jakieś inne przeciwwskazania ? Drugie pytanie czy ktoś miał do czynienia / użył u siebie zaprawy krystalizujące ?
- 16 600 odpowiedzi
-
- abc instalacji
- alarmy
-
(i 110 więcej)
Oznaczone tagami:
- abc instalacji
- alarmy
- antywłamaniowe
- architektura
- beton
- bezpieczeństwo
- bojler
- bramy
- bramy garażowe
- budowa
- cwu
- cyrkulacja
- dachy
- dom
- dom bez granic
- domek letniskowy
- domy drewniane
- drenaż
- drzwi
- działka budowlana
- dzienniki budowy
- eklektyczne
- ekogroszek
- ekologiczne
- elektryczność
- elewacje zewnętrzne
- fasada
- firany
- fontanny ścienne
- fundament
- fundamentowa
- fundamenty
- fundamenty i piwnice
- garaż
- garaże
- gaz
- gres
- grupy budujące
- hyde park cegła
- instalacje
- inteligentne instalacje
- izolacja
- izolacje
- kaskady
- klimatyzacja
- kominki
- kominy
- koszenie trawników
- kotły
- lista płac wykonawców
- materiał
- miedź
- mieszkanie
- my z mieszkań
- nieruchomości
- o oblicówkach
- ogród
- ogrody
- ogrodzenia
- ogrzewanie
- ogłoszenia drobne
- okna
- osb
- oświetlenie
- pilawa
- piwnica
- plan
- poddasze
- podjazdy
- podłoga
- podłogi
- podłogówka
- pokój
- pompa ciepła
- pompy ciepła
- powierzchnia działki
- prąd
- projekt
- projektant
- projekty
- przed
- przemyślany
- przyłącza
- pustak
- płyta
- rekuperacja
- schemat
- schody
- ściany
- ściany wodne
- ścieki
- solary
- sswin
- stodo 12
- stropy
- taras
- thermobel
- tynki
- wentylacja
- więźba
- wizualizacja
- wnętrza
- woda
- współczynnik
- wykończenie ścian
- wymiana doświadczeń
- wysadzinami
- zabezpieczenie
- zasłony
- zewnętrzne
- zużycie prądu
- ławy
-
Tak jest to zmiana nieistotna. Planowałem masę KMB i szlam mineralny od webera, ale zastanawiam się czy nie zmienić poziomej na papę . Dzięki za pomoc. Mam jeszcze jedno pytanie jak powinno wyglądać przygotowanie wykopu. Wszędzie piszą żeby ostatnie 20-30cm z dna zebrać łopatą, bo koparka naruszy grunt. Czy w przypadku gdy wykop zalewam chudziakiem też trzeba tak robić ? czy może wystarczy zebrać wszystko co będzie luźne ?
-
Jacentyy czytałem Twoje posty w starszych tematach o tym że zagęszczanie podbudowy na iłach czy glinach pylastych to proszenie się o kłopoty i ma to sens. Początkowy plan był taki jak napisałeś - wykop, zalać chudziakiem i na tym płyta. Jednak jak na razie każda firma od płyt( znane firmy) z którą konsultowałem wycenę chce dać podbudowę pod płytę. Żadna nie zaproponowała takiej opcji, a każda firma daje gwarancję na płytę. Planowałem coś takiego :
-
Woda to nie problem. Do wód gruntowych się nie dowiercili, tylko jakieś lekkie sączenia miedzy warstwami. Będzie ciężka izolacja i drenaże po obwodzie + na działce powyżej domu. Nie są to jakieś wielkie dodatkowe koszta Bardziej mnie zastanawia sens płyty fundamentowej. Największym plusem jest ciągłość izolacji termicznej gdzie w tym przypadku nie ma to znaczenia.
-
Dzień dobry wszystkim, Projekt gotowy papiery ogarnięte, za miesiąc rozpoczęcie budowy. Tymczasem z nudów naczytałem się za dużo o płytach fundamentowych i teraz mam mega wątpliwości, czy w moim przypadku ławy to dobry wybór. Grunt to glina w stanie plastycznym i twardoplastycznym. Dom 107m2 zabudowy, podpiwniczony, z poddaszem użytkowym. Początkowo miała być płyta, ale konstruktor po kilku dniach stwierdził że ławy+wymiana gruntu spokojnie dadzą radę. W sumie głównym problemem był brak w okolicy firm obeznanych z wykonywaniem płyt. Niby nic trudnego, ale raczej nikt by nie chciał żeby na jego domu się uczyli Wiem że dla niektórych może to być szok, ale nie znam nikogo kto by miał płytę fundamentową, nawet jak pytałem o wentylację mechaniczną to nikt nie ma Konstruktor i kierownik uważają że ławy będą ok, a glina nie jest takim złym gruntem jak niektórzy mówią. Sąsiad obok budował się 13 lat temu, zwykłe ławy, badania gruntu brak, wymiany gruntu, podsypek, zasypek nie robił. Codziennie wykop był zalany przez deszcz i po takim czasie żadnych pęknięć itp. Zostać przy ławach, czy robić płytę i spać spokojnie