Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nowaenergia

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    89
  • Rejestracja

O nowaenergia

  • Urodziny 01.01.1976

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gdynia
  • Kod pocztowy
    81-524
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

nowaenergia's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Może niech im ktoś powie żeby nie robili z siebie gł...ów przecież norma PN EN 308 jest dla producentów wymienników, to że wymiennik ma 95% sprawności nie znaczy, że centrala będzie tyle miała, a klasy energetyczne obowiązują w Polsce od 01.2016 a nie od 05.2020.
  2. Ja mam taki: Model z 2018 roku i u mnie są kanaliki jak na grafice powyżej i woda spływa grawitacyjne. I raczej mnie nie przekonasz, że woda lepiej płynie po płaskim niż pionowo w dół - zakładam, że napięcie powierzchniowe to wartość stała.
  3. Nie wiem jakie testy robi Thesla, wiem za to że w ułożeniu pionowym woda spływa grawitacyjnie, a w poziomym nie wiec jeśli jest problem z odpływem kondensatu z wymiennika to na pewno nie w ustawieniu pionowym.
  4. Zapycha się tylko w części gdzie są drobne kanaliki, w skosach nie ma kanalików. Mam wymiennik RecAir w domu (miałem budować reku ale odpuściłem) i sprawdzałem to. Jak by ktoś potrzebował wymiennik RecAir RU160 - długość 450 mm można pisać na prv.
  5. Ta dolegliwość z zaleganiem kondensatu dotyczy tylko i wyłącznie central gdzie przepływ powietrza przez wymiennik odbywa się w kierunku poziomym. Szukaj centrali gdzie strumień wyciągowy przepływa przez wymiennik pionowo z góry na dół. A tu: https://www.recair.com/pl/recuperator_models.php sobie możesz sprawdzić jakie parametry będzie miał duży a jakie mały wymiennik przy strumieniu powietrza jaki jest wg Ciebie ok.
  6. Źródło: Załącznik nr 2 - http://nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze/aktualnosci/art,23,nowa-wersja-programu-czyste-powietrze.html
  7. Te wytyczne były bez sensu i niezgodne z obowiązującymi przepisami ponieważ od 2016 w całej UE obowiązują klasy energetyczne dla rekuperatorów. Na szczęście zostało to poprawione i teraz jest tak: "Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła musi spełniać wymagania klasy efektywności energetycznej minimum A na podstawie karty produktu i etykiety energetycznej."
  8. Mylisz się, mówię tylko wyraźnie, które prawdziwe nie są. czytaj ze zrozumieniem, bardzo proszę, kilka wpisów wcześniej: Cytat Napisał Nodus Zobacz post "A skąd ta pewność że reQnet podaje rzeczywiste dane?" Odpowiedz nowaenergia: "Nie ma takiej pewności, jest tylko pewność, że Thesla podaje nieprawdziwe."
  9. Dokładnych nie zamieszczę bo nie mam labolatorium pomiarowego, ale jeśli coś będzie nie tak na pewno o tym wszystkich poinformuję.
  10. Nie, rozmawiamy o uczciwości producentów rekuperatorów.
  11. Czemu nie spełnia? Możesz rozwinąć temat?
  12. Wiem o czym piszesz, to było omawiane już na tym forum. Ale teoria, że mniejszy wymiennik działa lepiej dotyczy tylko central, w których wymiennik jest ustawiony jak w Thessli. Jeśli przepływ powietrza przez wymiennik w części przeciwprądowej jest poziomy przy małych wydajnościach centrale tracą sprawność przy temp zewnętrznej poniżej 10 (w zależności od wilgotności wewnątrz budynku jest to bardziej lub mniej intensywne). Wynika to z zatykania kanałów wymiennika powstającym wewnątrz kondensatem, co powoduje zmniejszenie sprawności ze względu na zmniejszenie powierzchni czynnej wymiennika. Przy większych prędkościach powietrze przetyka wymiennik i problem się minimalizuje. Wystarczy jednak ustawić wymiennik tak by powietrze wyciągane z budynku przepływało pionowo z góry na dół i problem znika całkowicie - woda odpływa grawitacyjnie. Kto nie wierzy niech wyciągnie wymiennik z centrali i przetestuje. Wystarczy spryskać wymiennik wodą i poobracać trochę. Problem ten nie występuje też w wymiennikach entalpicznych. Przewymiarowanie wymiennika to jest błąd, ale zastosowanie w centrali o wydajności 400 m3/h wymiennika RS160 o szerokości 500 mm to na 100% nie jest przewymiarowanie. Jeśli ktoś głosi taką teorię to po prostu nie potrafi się przyznać do błędu i zwala winę na innych
  13. Nie zgadzam się z tym. Jak ktoś chce mieć mały wymiennik kupuje centralę o małej wydajności, która jest tańsza. To najważniejszy element w ty, urządzeniu.
  14. Nie ma takiej pewności, jest tylko pewność, że Thesla podaje nieprawdziwe.
  15. Nie twierdzę, że tak nie jest ale przez to, że Thesla podaje nieprawdziwe dane nie jesteśmy w stanie tego stwierdzić na podstawie dokumentacji ze strony producenta.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...