Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Danulaka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Danulaka's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Znaleźliśmy w projekcie taką dziwną rzecz, dylatacja ławy fundamentowej w miejscu zaznaczonym czerwoną linią, według projektu do zrobienia np. z papy. Rysunek jest bez skali, długość tego odcinka z dylatacją to około 4 metrów, całość ławy w kierunku pn-pd to około 10 metrów. Da się coś takiego zrobić przy jednym wylewaniu? Raczej nie wydaje nam się ale może ktoś tak robił. Czy jest możliwość w trakcie jednego zalewania ławy zrobić dylatację "od niej samej"? Jakiś sztywny materiał dylatacyjny przyklejony do chudziaka? Kiedyś pamiętam dylatacje ze szkła ale w projekcie opisano jako papa. Czeka nas częściowe wylanie, odczekanie przynajmniej tydzień, rozszalowanie, przymocowanie papy, i ponowne wylewanie? Jeśli tak to w którym miejscu najlepiej zrobić przerwę roboczą podczas wylewania?
  2. A ja mam pytanie uzupełniające. Gigantyczna ilość arotów. Kiedy je wykonać? Zgodnie z instrukcją od arotów powinny zostać umieszczone w wykopie w zagęszczonym gruncie - dokładnie tak samo jak kanalizacja. Zagęszczacie po całości i później rozkopywanie zasypki na jakieś 15 arotów i kanalizację może być lekko irytujące. Jak sobie z tym radzicie? Ktoś ułożył aroty przed zagęszczaniem i później miał z nimi problem? Z innej strony woda będzie miała wejście pod ławą fundamentową. Trzeba to zrobić przed zasypaniem więc po tym arocie i tak trzeba jeździć zagęszczarką. Ktoś uszkodził arota przy zagęszczaniu?
  3. Witajcie, w łazience planuję dwie umywalki lub jedną z dużym blatem i dwoma małymi słupkami na kosmetyki, niewielką wannę 150-160cm, prysznic 80-90cm i sedes połączony z bidettą. Problem jest to, że jak tego nie zaprojektuję tak tworzą się wąskie przejścia. Łazienka wygląda tak: Pierwsza koncepcja, którą mam: - lewa ściana na umywalki i szafki - naprzeciw wejścia wanna ze swobodnym dojściem do okna - w prawym górnym rogu sedes (ale nieważne pod jakim kątem się ją ustawi to zostaje przed nim maksymalnie 40cm) - w prawym dolnym rogu kabina prysznicowa (ale chyba nie ma co marzyć o dużej takiej 80x140 bo się zrobi wąskie przejście) Druga koncepcja - lewy dolny róg przy wejściu wanna narożna "łezkowata" - naprzeciw wejścia umywalki (ale brakuje wtedy miejsca na dwa słupki po bokach) - w prawym górnym rogu sedes (ale problem jak powyżej) - w prawym dolnym rogu kabina prysznicowa (i problem tak jak wyżej) Może ktoś świeżym umysłem zerknie i zobaczy jakąś inną szansę na aranżację?
  4. Jeśli można, to podłączę się do tematu odnośnie pomysłu na budowę ściany działowej z silikatu na pierwszej warstwie z betonu komórkowego. Jakiej klasy należy kupić taki bloczek, żeby na ścianie działowej grubości 12cm i wysokości 3 metry z silikatu udało się jeszcze powiesić szafki w kuchni? Musi być szerszy niż ściana?
  5. Drzwi harmonijkowe muszą być, będą pasować do wystroju. Co z nimi nie tak? Gdzie szukać niezadowolonych użytkowników? Wnętrza mają mieć ponad 290cm wysokości, stąd wyższe okna będą ładniej wyglądać. Przy trzech wyższych oknach ile mogą więcej kosztować 3000zł? Jeśli tak to przy koszcie domu jest to akceptowalne Uzupełnione, jeszcze o dwa zapomniane okna: - pięć okien 210x160 - dzielone na pół, jedna strona otwierana, druga uchylno-otwierana - cztery okna 70x150 - uchylno-otwierane - jedno okno 150x70 - uchylno-otwierane - jedno okno 180x90 - uchylne - bez rolety - jedno okno 210x150 - dzielone na pół, jedna strona otwierana, druga uchylno-otwierana - jedno okno 90x330 dzielone w połowie dół uchylno-otwierany góra otwierana, bez rolety (albo dwa okna postawione na sobie?) - dwa okna 210x240 - dzielone na pół, jedna strona otwierana, druga uchylno-otwierana - jedno okno 300x240 - otwierane Co jest nie tak z tymi harmonijkami? W programach wyglądają pięknie, całkowicie otwierają przestrzeń. Gdzie można poczytać o ich wadach? Chodziło o ciepłe parapety z XPS, takie podkładki pod okna, jak rozumiem o tym samym piszemy? Okazało się, że okno o wysokości 330cm ma być bez rolety i jeszcze jedno okno też będzie bez rolety. A same napędy mają być na przewodowe. Czy moskitiery w rolecie to dobry pomysł? Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  6. Witajcie, ponieważ w innym wątku trwa ożywiona dyskusja na inne tematu to tutaj poszukam szczęścia. Zanim napiszę do salonów chcemy wiedzieć co chcemy. W domu mamy mieć w dużym uproszczeniu: - pięć okien 210x160 - cztery małe okna 70x150 - jedno wysokie okno 90x330 (albo dwa okna postawione na sobie?) - dwa okna 210x240 - jedno okno 300x240 (chcemy harmonijkowe, chyba łamane na 3?) Co wiemy że chcemy: - energooszczędność - okna PCV chyba barwione tylko z zewnątrz a wewnątrz białe - rolety podtynkowe ze sterowaniem elektrycznym, tylko nie wiem jakie żeby się nie psuły - wszystkie okna otwierane, część skrzydeł uchylna - ciepłe parapety, taśmy uszczelniające, po przeczytaniu forum raczej rezygnujemy z wysunięcia okien w ocieplenie ze względu na brak uzasadnienia ekonomicznego tylko nasunąć ocieplenie na okno, chyba że cena nie wzrośnie drastycznie. Czy dobrze rozumuję z oknami: - pakiety trzyszybowe, czy coś takiego jak swisspacer ma sens? - wypełnienie gazem ma sens? kiedyś pisano że on po pewnym czasie uchodzi. - profile szersze będą szczelniejsze i cieplejsze? np 7 komór i ponad 80mm szerokości, co jeszcze? 3 uszczelki? - folia antywłamaniowa czy dużo to kosztuje? - powłoka samomyjąca ma sens? - ktoś ma i rzeczywiście to działa? - czujniki otwarcia okna montowane fabrycznie u któregoś producenta będą poprawnie zrobione czy lepiej we własnym zakresie i co z gwarancją i ciepłym monrażem? - rolety podtynkowe, jakiś konkretny producent? Coś ważnego przy wyborze? - czy moskitiery w rolecie to dobry wybór? jak z ich wymianą? W takiej z pewnego portalu można samemu kupić i wymienić siatkę a tutaj pewnie tylko fabryczny element czy majsterkowicz sam da radę? - napęd elektryczny, na przewodzie, raczej polecany na tym forum somfy - ktoś potwierdzi? Czy ktoś z Was po rzuceniu okiem na wymiary okien i wymagania może rzucić rząd wielkości kwot? Chciałbym wiedzieć czy szykować się na 50 tysięcy czy raczej 100 tysięcy i mamy z czegoś zrezygnować. Na co zwracać uwagę w korespondencji z salonami? Jakie profile wybierać, żeby okna nie wyglądały na pancerne i profile nie zabierały połowy okna?
  7. Witajcie, szukam okien do domu. Bardzo dawno się nimi nie interesowałem i tak naprawdę nie wiem co jest teraz dostępne na rynku w jakiej cenie a nie chciałbym zasypywać salonów bezsensownymi zapytaniami. Jak tutaj się nie uda to będę musiał W domu mamy mieć w dużym uproszczeniu: - pięć okien 210x160 - cztery małe okna 70x150 - jedno wysokie okno 90x330 (albo dwa okna postawione na sobie?) - dwa okna 210x240 - jedno okno 300x240 (chciałbym harmonijkowe/łamane) Co wiem że chcemy: - okna PCV - rolety podtynkowe ze sterowaniem elektrycznym, tylko nie wiem jakie żeby się nie psuły - wszystkie okna otwierane, część skrzydeł uchylna - ciepłe parapety, taśmy uszczelniające, wysunięcie w ocieplenie w zależności jak pozwolą żaluzje podtynkowe. - energooszczędność Nie wiem z czym uderzać do salonów z oknami żeby bezsensownie nie nabijać im korespondencji. Nie wiem czy mi się dobrze wydaje, że takie harmonijkowe/łamane ma niewielu producentów? Na co przy nim zwrócić uwagę? Czy ktoś z Was po rzuceniu okiem na wymiary okien i wymagania może rzucić rząd wielkości kwot? Chciałbym wiedzieć czy szykować się na 50 tysięcy czy raczej 100 tysięcy i mam z czegoś zrezygnować.
  8. Dziękuję za odpowiedzi, do tej pory kontaktowaliśmy się tylko z jedną ekipą i oni powiedzieli, że chcą mieć nocleg na budowie i wystarczy im stara przyczepa. Zastanawiam się nad czymś bardziej komfortowym typu kwatery ale oni powiedzieli, że chcą cokolwiek byleby na budowie. Wolę mieć jednak jakieś dane do obliczeń do rozmów z innymi ekipami.
  9. Witajcie, czy ktoś z Was robił kalkulację jeśli chodzi o noclegi dla ekipy w okolicy Warszawy? Na ten moment rozmawialiśmy z pierwszą ekipą, wymagają miejsca do spania. Stary kontener budowlany to koszt rzędu 5-7 tysięcy ale koszt dostawy spory, stara przyczepa kempingowa również podobne ceny ale transport łatwiejszy. Z tym, że później trzeba męczyć się z odsprzedażą, pewnie starą przyczepę łatwiej odsprzedać bo jest bardziej mobilna. Zastanawiam się ewentualnie nad tanimi kwaterami ale tam płaci się za dzień za osobę a brakuje mi podstawowej danej do kalkulacji. Zatem do sedna ile faktycznie dni spędziły Wasze ekipy na budowie? Ktoś robił notatki i może się podzielić najlepiej taką rozpiską z przerwami, ewentualnie jakaś dobra dusza pokieruje do jakiś dzienników budowy z taką rozpiską?
  10. Witajcie, poszukuję ekipy do SSO po wschodniej stronie Wisły. Czy polecany tu kiedyś Pan Mirek nadal działa? Ktoś z forumowiczów korzystał z jego usług? Dużo kosztuje? Możecie polecić jakąś ekipę za rozsądne pieniądze? Nie muszą być na 5+ bo mam w rodzinie zbrojarza starej daty, który może weryfikować jakieś błędy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...