Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DamianKakietek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez DamianKakietek

  1. Drodzy forumowicze, chciałbym Was się poradzić o sposób dostarczania C.W.U w mieszkaniu. Obecnie posiadam termę junkersa ( dokładnie: gazowy, przepływowy podgrzewacz wody ) i zasila on umywalkę, zlew oraz wannę. Przeprowadzam remont generalny mieszkania i chciałbym wymienić obecną termę na coś innego. W nowym planie łazienki znajdzie się umywalka, wanna oraz prysznic. Chciałbym, żeby pod prysznicem znalazła się zarówno deszczownica jak i normalna słuchawka. Z tego co udało mi się wyczytać to deszczownica potrzebuje około 15-17 l/min przepływu, najmocniejszą termę jaką znalazłem to vaillant atmomag z przepływem maksymalnym 14 l/min. Deszczownicę którą chciałbym zakupić to model Grohe: Grohe Rainshower Cosmopolitan w instrukcji ma napisane, że posiada ogranicznik przepływu do 9.5 l/min, oznacza to, że max. co będzie się przez nią przelewać to 9.5 l/ min i może być mniej ? Druga sprawa to jak podtynkowy element grohe rapido E ma w opisie informację, że wydajność przepływu to 27 l/min to oznacza to max. przepływ i znów ten przepływ może być mniejszy ? No i ostatnie pytanie, być może nawet najważniejsze, czy jak nie da się podłączyć deszczownicy do termy to czy zamiast, takiego gazowego, przepływowego podgrzewacza gazowego, można używać kotła dwufunkcyjnego z otwartą komorą (nie ma możliwość zamontowania zamkniętej komory) i używać takiego kotła tylko do ogrzewania C.W.U ? Nigdy nie używając go do C.O ? Co myślicie o takiej opcji ? Dziękuję serdecznie za wszystkie porady i za każdą pomoc. Pozdrawiam serdecznie Damian
  2. Dzięki wielkie za pomoc! Tak też zrobię, ma nadzieję, że wszystko się uda
  3. Dzięki wielkie, tak właśnie czytałem, że takie łatwe i przyjemne to to nie będzie Może jeszcze takie pytanie laika, ale czy taką obejmę daje się tylko pod nasuwką czy również dać na niej ?
  4. Dzięki wielkie za pomoc! Wydawało mi się, że czwórnik, będzie najlepszym wyborem, że względu na to, że obecny trójnik, znajduje się praktycznie w stropie i wydawało mi się, że nie będzie problemu, ale zastanowię się nad tym co poradziłeś, żeby zrobić dwa trójniki. Dzięki wielkie za tę radę o opasce, nie myślałem o tym, a to mega ważne, żeby nie wracać do tego ponownie Co do tych opasek to wystarczą takie montowane na samą rurę, czy jeszcze dodatkowo montowana do ściany ? Czy warto zwrócić uwagę na tę nasuwkę, jaka firma jaka technologia, czy wszystko to jest to samo ? Czy ważne jest na jakiej wysokości montuje się taką nasuwkę ? bliżej, dalej od trójnika ma to znaczenie ? Wymyśliłem sobie, żeby wyciąć rurę jakieś 50 cm nad trójnikiem, wyjąć go i wstawić dwa nowe trójniki lub jeden czwórnik i nową rurę tak, żeby weszła na styk do starej, nieruszanej rury na górze i połączyć je nasuwką, dodatkowo zabezpieczyć by się nie zsunęła niżej. Dobrze myślę ? Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc!
  5. Uzyskałem zgodę od wspólnoty, ale resztę ma sobie zrobić sam jak coś chcę kombinować. Planowałem podsunąć ekipie remontowej pomysł na wycięcie starego trójnika i zamontowanie czwórnika a brakujący kawałek rury zastąpić nową, krótszą i połączyć wszystko nasuwką. Coś takiego znalazłem w internecie, ale nie wiem czy to jest bezpieczne i czy to się w ogóle stosuje. Kolejny pion jest po lewej stronie łazienki o trochę ciężko będzie uzyskać spadek, zwłaszcza, że jest to strop zbrojony i kucie oraz wycinanie prętów zbrojeniowych może być problematyczne. Wrzucam dwa zdjęcia jak obecnie wyglądają łazienki, a jakby miały wyglądać po połączeniu.
  6. Hej, Chciałbym zapytać was o poradę w sprawie remontu łazienki. Obecnie w mieszkaniu(stare budownictwo) są dwie łazienki obok siebie (łazienka + toaleta obok). Chciałbym je połączyć i wstawić zarówno prysznic jak i wannę. Przy takim planie wc musiałoby być przełożone z drugiej strony pionu kanalizacyjnego a tak gdzie obecnie jest wc znalazł by się prysznic. Problemme jest to, że w pionie kanalizacyjnym znajduje się trójniki do którego jest podłączony obecnie WC. Czy istnieje możliwość usunięcie starego trójnika i wstawienie nowego w jego miejsce by móc podpiąć zarówno prysznic jak i WC z drugiej strony pionu bez demontażu całego pionu że względu na to, że nade mną jest jeszcze jedno piętro ? Cały pion jest wymieniony na pcv. Czytałem o wycinaniu starego trojnika i wstawiania nowego z dodatkowymi nakładkami na rurze? Oraz czy podpięcie odpływu z prysznica do rury kanalizacyjnej jest dobrym pomysłem ? Dzięki wielkie za pomoc!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...