Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

LikeBelow

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez LikeBelow

  1. Czołem, mam dylemat w kwestii wyboru kołów/wkrętów do zamontowania profili UD do ściany. Ściana o konstrukcji drewnianej, przykryta płytą OSB. W betonie użyłbym kołka szybkiego montażu, natomiast nie jestem pewny czy nadaje się on do belek drewnianych. Jak to wygląda? Jeśli się nie nadaje, to czym lepiej zamontować profile?
  2. Cześć, otrzymałem ofertę na wykonanie instalacji rekuperacji, klimatyzacji i pompy ciepła do domu szkieletowego 140m2, użytkowej 115m2. Pompa ciepła: HITACHI: RWM-3.0NRE-W - jednostka wewnętrzna RAS-3WHVRP - jednostka zewnętrzna PC-ARFH1E-03 – sterownik przewodowy ATW-WTS-02Y – czujnik temperatury do zasobnika c.w.u. ATW-3WV-01 – zawór trójdrogowy przełączający – co/cwu DAIKIN: EHVH08S23DA9W – jednostka wewnętrzna ERGA08DAV3– jednostka zewnętrzna Oferta obejmuje dostawę i montaż jednostki zewnętrznej i wewnętrznej ze zbiornikiem c.w.u. i wykonanie instalacji freonowej pomiędzy obiema jednostkami. Tu mam do wyboru Daikin i Hitachi. Osobiście skłaniam się ku Daikinowi. To jest druga firma, z którą rozmawiam na temat Daikina i wydaje mi się, że to dobry wybór. Klimatyzacja: INNOVA: IGZL09NI-1 – 2 szt. – jednostka wewnętrzna ścienna o mocy 2,5kW IGZL18NI-1 – 1 szt. – jednostka wewnętrzna ścienna o mocy 3,5kW IGZM324NO-1 – 1 szt. – jednostka zewnętrzna o mocy 7,1kW DAIKIN: 3MXM68N – jednostka zewnętrzna o mocy 6,8kW CTXM15N – jednostka wewnętrzna ścienna o mocy 1,5kW FTXM20N – jednostka wewnętrzna ścienna o mocy 2,0kW FTXM35N – jednostka wewnętrzna ścienna o mocy 3,5kW W przypadku klimatyzacji oferta obejmuje jedną jednostkę zewnętrzną i trzy wewnętrzne (salon z kuchnią i dwa pokoje). Tutaj chyba kwestia jest wyboru firmy. Wiem, że Daikin jest ok, ale zastanawiam się czy warto dopłacać, czy też wybrać nieco tańszą firmę Innova. Rekuperacja: Rekuperator Systemair SAVE VTR 500 L/R. Rekuperacja obejmuje instalację rekuperatora, zastosowanie kanałów wentylacyjnych spiro (blacha stalowa ocynkowana), izolację kanałów z wełny mineralnej, nawiew i wywiew przez zawory wentylacyjne lub kratki wentylacyjne, instalację tłumików hałasu, czerpni i wyrzutni ściennej. Cała oferta obejmuje wykonanie projektu wykonawczego wszystkich instalacji. Ceny: Rekuperacja: 23 500 + vat. Klimatyzacja: 15 600 lub 11 750 + vat (odpowiednio Daikin i Innova). Pompa ciepła: 24 670 lub 21 200 + vat (odpowiednio Daikin i Innova). Projekt liczony osobno. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i opinie.
  3. Cześć, nie jestem pewny czy w dobrym miejscu zakładam temat, ale: szukam firm, które podejmą się kompleksowo instalacji pompy ciepła do CO i CWU, rekuperacji i fotowoltaiki. Nie musi to być jedna firma, która zrobi wszystko. Dom ~140m2, szkieletowy. Ilość osób: 6. Miejsce instalacji: województwo lubelskie. Ktoś może coś polecić?
  4. Niby tak. W tym projekcie jest ocieplenie podłogi, bo użytkowe poddasze to opcja i w standardzie docieplają tylko ten sufit. Pogadam z wykonawcą na ten temat, bo może faktycznie to lepsza opcja. Nie zastanawiałem się szczerze mówiąc nad umiejscowieniem centralki, chciałem to zostawić firmie wykonującej. Czemu to ma tak duże znaczenie?
  5. Dzięki za odpowiedzi, wiem w jakim kierunku iść. Ja nie zdecyduję się raczej na brak izolacji między kondygnacjami, bo początkowo nie planujemy gospodarować góry i docieplać dachu, chcemy tam tylko przygotować podłogi i ściany i niech sobie czeka. Teraz jeszcze mocno myślę o rekuperacji.
  6. Cześć, buduję dom drewniany (z tzw. paczki) i stoję przed wyborem sposobu ogrzewania. Dom posiada użytkowe poddasze. Mój zamysł jest taki żeby zrobić ogrzewanie podłogowe we wszystkich pomieszczeniach oprócz pokoi, a w pokojach niskotemperaturowe kaloryfery. Do grzania CO i CWU chcę użyć powietrznej pompy ciepła i zamontować fotowoltaikę. Dom ~140m2 Co myślicie o takim rozwiązaniu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...