Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gruby

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez gruby

  1. Do mesieur-wysłałem odp na priv moja stara poczta też powinna być ok
  2. Witam! Szukam pianki wypełniającej, którą normalnie można kupić w pojemnikach 750ml lub 1000ml. Czy jest możliwośc dostania takiej pianki w pojemnikach dużo większych? Może jest jakiś tańszy zamiennik typowej pianki montażowej - coś co może być zastosowane do wypełniania przestrzeni np. w podwójnej ścianie? Pozdrawiam!
  3. Kilka dni temu wykonywałem podobną akcję. Z tego co wiem, dokładnie określone są odłegłości od innych przyłączy (woda, gaz, kanalizacja), a także głębokość na jakiej ma być kabel zakopany min. 80 cm. Nie spotkałem się nigdzie z określeniem odległości od granicy posesji. Taka regulacja z pewnością jest co do lokalizacji szafki przyłączeniowej, ale liczb niestety nie znam.
  4. gruby

    KOMINEK W SYPIALNI

    Mam kominek (a dokładnie wkład kominkowy) w tzw. pokoju gościnnym, który z powodu remontu części domu przez całą ostatnią zimę używaliśmy jako sypialnię. Teraz sypiamy w sypialni i żałujemy, że nie zrobiliśmy sobie drugiego kominka właśnie tam. Niewiele jest tak relaksujących momentów jak zasypianie przy ognisku. Należy tylko zadbać o bardzo dobry system kominowy (my musimy nad tym jeszcze popracować - przy mglistej, niżowej pogodzie otwierając drzwiczki kominka czasami dostaje się do pokoju trochę dymu). Druga sprawa to pozbywanie się popiołów. Dobrze byłoby mieć zsyp na popiół bezpośrednio pod kominkiem np. w piwnicy. Częste używanie tego sprzętu zawsze pozostawia jakieś ślady w pokoju. Ale i tak warto!
  5. gruby

    Wilgo?

    W remontowanym domu zastosowałem Ultrament-Suchy Mur. Drogi (500zł za 25l). Generalnie działa. Różnice widać gołym okiem. Metoda nawiercania otworów co kilka centymetrów i sączenie tam preparatu przez lejki. Dość pracochłonne. Pomysł z lejkami jak dla mnie zupełnie kiepski (czasochłonne i duża możliwość wylania preparatu na podłogę). Lepszy efekt dało wpompowywanie płynu przy pomocy pompki do dmuchania materacy . Najlepiej byłoby robić to pod ciśnieniem przy uszczelnionym wlocie otworu.
  6. Czy możliwe jest odprowadzanie deszczówki do studni dawniej używanej do czerpania wody pitnej? Czy takie studnie mają zdolność nie tylko czerpania wody ale też pochłaniania?
  7. Czy możliwe jest odprowadzanie deszczówki do studni dawniej używanej do czerpania wody pitnej? Czy takie studnie mają zdolność nie tylko czerpania wody ale też pochłaniania?
  8. Ha! Znowu mnie wylogowało. To powyżej to od grubego.
  9. gruby

    wydrukować wątek

    Podziękowania za odpowiedź. Z niecierpliwością czekam na efekt pracy panów informatyków. Pozdrawiam!
  10. gruby

    wydrukować wątek

    Witam! Czy Droga Redakcja czyta i odpowiada na pytania i sugestie poruszane w tym dziale? Jeśli tak, to czy jest szansa na jakieś informacje na temat drukowania zawartości Forum.
  11. Także rozpoczynałem od okien. Wiele kombinacji by te nowe okna uchronić przed zniszczeniem. Myślę by montaż okien był ostnią z cięższych prac (kucia, wiercenia, betonowania)
  12. Jeśli sufit w łazience będzie wykonany z płyt GK wodoodpornych. Czy powinno się je jeszcze jakoś zabezpieczyć? Czy płyta GK nadaje się nawet na takie miejsca jak okolice wanny?
  13. Podczas pobytu na zachodzie zaskoczyło mnie, że duży procent łazienek w których miałem okazję gościć nie było okafelkowane. W tamtym czasie nie wnikałem w szczegóły. Nie jestem wielkim fanem kompletnie wykafelkowanych łazienek. Może ktoś ma doświadczenie z wykańczaniem łazienki na inny sposób. Oczywiście poza kapitalną farba olejną
  14. Cztery domki w moim sąsiedztwie, a w tym i mój zostały obrobione od strony pustej parceli. Dwa razy wyłamane drzwi od strony ogrodu i dwa razy wypchnięte okna od piwnic. W przypadku piwnic włamania odbywały się podczas snu lokatorów. Wystarczyło by sąsiedzi w jedną noc nie spuścili rolet. Alarmu też nie uruchomili, a złodzieje uznali czujniki ruchu za kamery(?) i ponawieszali na nie znalezione w domu ubrania.
  15. To ja pisałem o tym Viessmann'ie z zas. 80L. Siedzę tu już jakiś czas i gryzę pazury z wściekłości, że dopiero teraz zacząłem czytać FORUM. Co do mojego kotła to totalna porażka. Kosztował mnie 6Tyś., no bo dobra marka to musi być dobry. Potem musiałem dokupić jeszcze specjalne rury do spalin, następne 1200zł (przy zakupie kotła oczywiście zostało to przemilczane) Jak już pisałem sprzęt ten nie ma istotnych rzeczy: 1-wejścia na cyrkulacjnę, 2-nie ma możliwości przełączenia się w stan ogrzewania przepływowego, więc po wyczerpaniu wody z zasobnika trzeba czekać około 15min aby mieć kolejną porcję letniej wody. Na reklamach Viessmsna kocioł ten wisi gdzieś gdzie ktoś ma biurko do pracy. Teraz wiem, że może tak zrobić ktoś kto lubi serwować sobie mocne wrażenia słuchowe. Kocioł jest bardzo hałaśliwy - turbina pobierająca powietrze i wyrzucająca spaliny. Ludzie sprzedający te kotły albo prawie nic o nich nie wiedzą, albo niechętnie udzielają informacji. Próby dodzwonienia się do informacji technicznej Viessmann'a na Dolny Śląsk jak do tej pory nie powiodły mi się. Z tego powodu trafiłem na FORUM.
  16. 1. Nie startowałbym z remontem domu na początku jesieni (czas lesi strasznie szybko). 2. Przed zalaniem posadzki położyłbym kilka rurek pomiędzy strategicznymi punktami pomieszczeń (wejścia instalacji) a pozostałymi ścianami. Możliwość przeciągnięcia niezaplanowanego przewodu (np. linia do drugiego telefonu w domu) bez kucia bruzd lub prowadzenia tego przewodu przez różne zakamarki. 3. Zamontowałbym kocioł turbo (z zamkniętą komorą spalania) w piwnicy, a nie w pomieszczeniu gospodarczym na parterze - nikt mnie nie ostrzegał, że to urządzenie jest dość hałaśliwe. 4. Podłączyłbym się do instalacji burzowej w czasie gdy robiono mi podlączenie instalacji wodnej - teraz nowe projekty, kopanie itp.,lub inne kombinacje, aby odprowadzić wodę deszczową.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...