Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Franc Bekenbauer

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Franc Bekenbauer's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ocieplenie będzie 15 cm styropianu, 30 wełny mineralnej na poddaszu, 20 cm w stropie pomiędzy kondygnacjami. A na stropie nad piwnica będzie styrobeton i styropian około 10 cm razem. Później kable w wylewce około 5 cm.
  2. Witam. Mam stary dom 240 m2. Chciałbym w nim zainstalować kable grzewcze ale w wylewce 5 cm bo nie mam miejsca na więcej. Będę grzał bezpośrednio. A ma pietrze będę miał grzejniki elektryczne akumulacyjne. Pytanie brzmi czy to dobry pomysł z kablami bo nie wiem czy rachunki mnie nie zjedzą. Dom z cegły pełnej z pustka powietrzna. Będzie ocieplony z zewnątrz i w wewnątrz. No o jest piwnica pod całym domem. I będzie instalacja fotowoltaiczną około 10 kw I czy kable grzewcze mogą grzać bezpośrednio bo wszyscy mówią o akumulacji.
  3. Witam, Posiadam dom ( budowany w latach 80 ) okolo 240 m2. Parter 125 m2 a piętro 115 m2. Budynek praktycznie w całości podpiwniczony ( z wyjatkiem łazienki na parterze. Piwnica ok 100 m2). Robie generalny remont. Wszystkie stare tynki ze ściany są skute do gołej cegły. Cała stara elektryka zerwana. Dom będzie modernizowany tzn. mam zamiar go ocieplić tj całe poddasze, strop miedzy kondygnacjami, i z zewnątrz. Okna mam dwukomorowe. Teraz muszę wybrać sposób ogrzewania. Myślałem nad: - kablami grzewczymi połaczonymi z fotowoltaika. Jak myślicie czy jest to dobry pomysł?? Kable na cały dom wyliczyli mi na okolo 15 tys i do tego mogę sobie dołożyc fotowoltaike. Bo koszt instalacji wodnej podłogówki i np pompy ciepła jest o wiele droższy niż tych kabli. A jak połacze z panelami to koszt jest porównywalny. Ale mogę mieć tanie ogrzewanie. Tak mi sie wydaje przynajmniej. Co radzicie???
  4. Podłogówki na pietrze nie zrobię bo mam drewniany strop i nie wiem czy da radę. Wiem ze się da ale nie wiem czy wytrzyma strop i jaki koszt.
  5. Witam, jestem na etapie wyboru instalacji grzewczej. Posiadam dom ( budowany w latach 80 ) okolo 240 m2. Parter 125 m2 a piętro 115 m2. Budynek praktycznie w całości podpiwniczony ( z wyjatkiem łazienki na parterze. Piwnica ok 100 m2). Robie generalny remont. Wszystkie stare tynki ze ściany są skute do gołej cegły. Cała stara elektryka zerwana. Mam tak jakby stan surowy. Dom będzie modernizowany tzn. mam zamiar go ocieplić tj całe poddasze, strop miedzy kondygnacjami, i z zewnątrz. Okna mam dwukomorowe. I teraz mam ból głowy co za ogrzewanie zamontować. Myślałem nad: Pompą ciepła powietrzną. Na parterze ogrzewanie podłogowe a na piętrze klimakonwektory. Nie wiem czy to będzie dobry sposób na ogrzewanie... i czy by mi się to opłacało ( żebym się nie zdziwił jak przyjdzie rachunek za ogrzewanie) Proszę o pomoc. Z góry dziękuje.
  6. A jak do PC z ogrzewaniem podłogowym na parterze i z klimakonwektorami na pietrze ma się cena użytkowania?? Oczywiście orientacyjnie. Czy to będzie najlepsze rozwiązanie??
  7. A jakbym zamontował na pietrze klimakonwektory?? Ponoć dobrze współpracują z PC
  8. Ale jakbym się niezdecydował na podłogówkę na pietrze to co wybrać??
  9. Też tak chciałem zrobić ale mam strop drewniany i może nie wytrzymać. No i względy finansowe.
  10. Witam, jestem na etapie wyboru instalacji grzewczej. Posiadam dom ( budowany w latach 80 ) okolo 240 m2. Parter 125 m2 a piętro 115 m2. Budynek praktycznie w całości podpiwniczony ( z wyjatkiem łazienki na parterze. Piwnica ok 100 m2). Robie generalny remont. Wszystkie stare tynki ze ściany są skute do gołej cegły. Cała stara elektryka zerwana. Mam tak jakby stan surowy. Dom będzie modernizowany tzn. mam zamiar go ocieplić tj całe poddasze, strop miedzy kondygnacjami, i z zewnątrz. Okna mam dwukomorowe. I teraz mam ból głowy co za ogrzewanie zamontować. Myślałem nad trzema opcjami: 1. Pompa ciepła powietrzna. Na parterze ogrzewanie podłogowe a na piętrze grzejniki niskotemperaturowe 2. Kocioł elektryczny z buforem. Na parterze podłogówka a na piętrze grzejniki. Zmieniam tarye na G12 i grzeje w tańszej taryfie a w dzień bufor oddaje ciepło. 3. Kable grzewcze plus fotowoltaika. Na parterze i piętrze ogrzewanie podłogowe, z tym, że na piętrze będą maty grzewcze. Najbardziej jestem za pompa ale nie wiem czy tak pompa da rade w starym budynku i czy koszty uzytkowania nie bedą za wysokie Fajny pomysł to te kable grzewcze ale nie wiem jak w praktyce to wychodzi i jakie są koszty uzytkowania. i czy fotowoltaika da radę pokryć zapotrzebowanie na energie. Kocioł z buforem tez jest ok ale nie wiem jak to się ma do użytkowania. Nie wiem co wybrać do domu... I nie wiem co by mi się najbardziej opłacało ( żebym się nie zdziwił jak przyjdzie rachunek za ogrzewanie) Ma ktoś jakieś doświadczenie juz z takimi róznymi typami ogrzewania. Proszę o pomoc i fachową poradę. Z góry dziękuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...