Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

yohnell

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Szczecin
  • Kod pocztowy
    70-895
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

yohnell's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Odkopię trochę temat. Mam nietypowy problem. Mianowicie mój garaż mieści się pod kontenerem morskim. Muszę ocieplić sufit czyli podłogę kontenera. Miałem izolacji z wełny ale po testach kamerą zauważyłem mostki. Piętro jest grzane, ciepło ucieka przez ceowniki konstrukcji kontenera. Dlatego chcę użyć piany polynor i zamknąć mostki następnie wełnę z powrotem tam gdzie była, czyli w przestrzenie między tymi ceownikami czyli 15cm. Najważniejsze moje pytanie czy w takim ulozeniu warstw jak poniżej dawać folię Paroszczelną, podłoga z ogrzewaniem , wylewka, 3cm podłoga kontenera, 15cm ceowniki oblane pianą i 15cm wełny między nimi, płyta osb. Garaż jest nieogrzewany.
  2. Witam, proszę o poradę. Z racji iż nie wyszło mi idealne wypoziomowanie kontenerów a podłogi są średniej jakości muszę wypoziomować podłogę przed ułożeniem styropianu podłogowego i paneli. Kontenery mają bardzo solidne sklejki na podłodze, osadzone na stalowych ramach więc jest sztywno. Różnica poziomu do 2 cm , dlatego chciałem coś cienkowarstwowego. Myślałem o anhydrycie wylane od 2-5cm. Jednak to koszt. Przy 90mkw. Wpadłem na szalony pomysł, wysypać drobny piasek i go wyrównać, następnie na niego wyłożyć twardy xps lub pir. Jednak to chyba zbyt szalone? Będzie się pewnie wszystko ruszać. Dlatego jakaś sugestia? Czy tylko przy takiej grubości anhydryt wchodzi w grę.
  3. Wtrącę się, PKP energetyka, czy ktoś już robił do nich takie podejście? Jakieś wskazówki, jak do tej pory stwierdzam, że to bastion PRL, więc nie wiem czy to tak ładnie pójdzie. Poza ich technikami nikt nie ma dostępu do skrzynki z głównym zabezpieczeniem, w odróżnieniu do ENEA np. Niedługo będę chciał zrobić podejście do zmiany.
  4. Jak się uda , poniżej 400tys z wykinczeniem ten projekt. W standardzie domu niskoenergetycznego. Kubatura 175 m mieszkalne 140. Wszystko zależy od materiałów, bryły i fanaberii. Jak by pójść po bandzie to do 300 szło by się zmieścić.
  5. Dzięki, tak się chciałem utwierdzić. W zasadzie od razu po pianowaniu, zabudowuję dach, potem ściany, liczę w ciągu miesiąca zrobić całą elewację, dom mam długi po wschodniej i zachodniej stronie, więc muszę się spieszyć, bo ściany są najbardziej nastawione. Chyba że dla zabezpieczenia obłożę budowlaną folią, albo jakąkolwiek, póki danego elementu nie będę zabudowywać, żeby piana jak najkrócej była poddana na słońce. Farba mimo wszystko swoje kosztuje.
  6. Witam, mam mocno nietypowy projekt. Dokładnie dom z kontenerów morskich. Za kilka dni mam mieć ocieplenie i nasuwa się pytanie. Pianujemy piana zamknietokomorową od zewnątrz i otwartą wewnątrz. Nośnikiem piany jest stal. Na zewnątrz są stelaże pod elewacje z desek i płyt cementowych. Tu się nasuwa pytanie, czy potrzeba taką pianę jeszcze osłaniać membraną, jeśli tak to jaką i w jakim celu, poza ochroną przed słońcem, zanim nie skończy się elewacji. Na moim projekcie architekt żadnej membrany nie przewidział. Lecz wiadomo jak to jest z nimi. Logika mówi że nie ma sensu skoro zamknięta piana nie przepuszcza wilgoci .
  7. Kilka zdjęć z różnych etapów zaawansowania prac. Obecnie czekam na zrobienie pianowania całego domu, następnie elewacja wentylowana, i wchodzę ostatecznie wykańczać środek. Czyli wyrównanie podłogi, zamknięcie ścian, GK. Ogrzewanie i wyposażenie. To tak w skrócie. Nie wiem czy mogę podać nazwę Fanpagu na FB, na którym dokumentuję najważniejsze momenty.
  8. Witam wszystkich, chciałem was zainteresować czymś innym, mianowicie domem z przerobionych kontenerów morskich. Walczę sam z tatą od roku i może uda się do listopada wprowadzić. Odpowiadając na najczęściej zadawane mi pytania, dlaczego taki dom, Takie moje małe marzenie. Drugie zaś, a czy to taniej wychodzi? Tak, ale nie koniecznie mój projekt. Za to jest ciekawszy niż zwykły, murowany.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...