Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaca01

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez jaca01

  1. Witam. Jestem właśnie po zamontowaniu dachu w salonie katedralnym gdzie mają być widoczne jętki. Niestety już po montażu wynikł pewien problem, mianowicie jętka jest w odległości 10 cm od okien w ścianie szczytowe oraz 15 cm ponżej góry okien, przez co zasłania ona trochę okna. Czy jest możliwość zamiany tej jętki na jakieś alternatywne rozwiązanie? Np jakieś rozwiązanie metalowe (drut) o dużo mniejszym przekroju?
  2. Jakie według Was są największe różnice pomiędzy Grenton i Ampio? Przyglądam się obu systemom i po wstępnych rozmowach z instalatorami i czytaniu materiałów dochodzę do następujących wniosków: Ampio: - system wyciągający rękę do instalatorów, brak dostępu do modułów w wolnym obrocie, zakup jedynie przez instalatora - więcej integracji (potencjalny rozwój samodzielny poprzez integracje, co wydaje się mocno problematyczne) - jeden instalator groził mi że jak coś zmienię w instalacji to stracę gwarancję Grenton: - możliwość samodzielnego zakupu modułów, - możliwość rozwoju poprzez pisanie skryptów (dla mnie to akurat plus) - tańszy (według instalatorów podobne oferty dają około 15% taniej w systemie Grenton) - ogólnie wydaje się słabiej rozwinięty Kilku instalatorów twierdziło że Grenton ma lepszą społeczność i więcej jest materiałów w sieci. Natrafiłem na razie tylko na dwóch instalatorów co zajmują się oboma systemami, oboje polecali mi Grenton, może dlatego że chcę na ten moment system w wersji podstawowej i potem go samodzielnie rozwijać, oraz jako że się dzie w IT to Grenton niby będzie dla mnie przyjemniejszy. Jak się odnosicie do powyższego? Zaznaczam że wszystko mi jedno jaki będzie system, planuje się też dopytać o Loxone na dniach
  3. @henrykow instalacja kanalizacyjna została właśnie ułożona.
  4. Grunt był zagęszczany wczoraj małą zagęsczarką (110) oraz w zeszłym tygodniu dużą zagęszczarką, również obok zepsutego muru. Mur ani drgnął, wszystko się wyjaśni w weekend z rozbiórką. Dzięki wszystkim za pomoc.
  5. @henrykow, @d7d Koparkowy nie pali się do roboty, twierdził z murarzem że uszkodzenie jest minimalne i nie wpłynie w żaden sposób na pracę ściany, sprawa nie była załatwiona na gorąco. Jak będe jeszcze raz na budowie to wykonam zdjęcie. Mam też umówioną ekpię na zalewanie chudziaka lada dzień, będzie trudno się wyrobić z rozbiórką, chyba że wykonałbym ją po wylaniu chudziaka, ale nie wiem czy gra jeszcze będzie warta świeczki
  6. co myślicie aby zaszalować to, włożyć siatkę zbrojeniową i zalać betonem? Na pewno wyrówna to ściankę
  7. Dzięki za odpowiedzi. Wykruszyły się trochę spoiny pionowe, reszta spoin była sprawdzana czy się nie wykrusza. Jeśli chodzi o rozbiórkę to jest to rozwiązanie którego chciałbym uniknąć, liczyłem na jakieś uzupełnienie z dozbrojeniem raczej. Żadnego wieńca nie planuje na ścianie fundamentowej.
  8. Cześć, Murarz wymurował ściankę fundamentową na wysokość dwóch bloczków, podczas zasypywania piaskiem fundamentu koparka uderzyła w ściankę i przesunęła ją maksymalnie w miejscu uderzenia o 1.5 - 2 cm, ścianka wygięła się po łuku na dystansie około max 1.5m. Nie było mnie na miejscu w chwili zdarzenia. Co robić w takiej sytuacji? Murarz radzi, żeby wyrównać to betonem naprawczym i pozalepiać ewentualne ubytki w wykruszonej zaprawie. Mur według jego opinii dalej solidnie stoi, przesunął się na izolacji z folii 1mm (plastpapy) pomiędzy fundamentem a ścianą fundamentową.
  9. Witam. Czy jeśli zbudujemy saunę całkowicie oszkloną to czy jedna z jej ścian może być jednocześnie ścianą prysznica? Chodzi oto czy gdy szyba nagrzana temperaturą w saunie zostanie ochlapana zimną wodą z prysznica to nie pęknie.
  10. Wybrór padł na folię głownie z jednego powodu: płyta była mokra, ciężko jest przykleić papę na mokry beton
  11. Wybór padł na folię PVC 1mm, papa termozgrzewalna będzie między fundamentem a murami domu.
  12. Zatem co brać kiedy beton mokry/zimny? Papę czy masę?
  13. Witam, Przymierzam się do kładzenia izolacji poziomej na fundamencie aby na niej murować ścianę fundamentową. Murarz uważa że należy zrezygnować z termozgrzewalnej papy na rzecz zwykłej folii ponieważ papa nie przyklei się do mokrego betonu, czy ma tutaj rację? Kierownik zalecił papę termozgrzewalną.
  14. Poprosiłem kierownika o ponowny przyjazd i zbadanie poziomu płyty. Płyta zaczęła schnąć i w jednym miejscu przebija się widok zbrojenia, jakby było wylane za mało betonu.
  15. Co do podbudowy to btła ubijana warstwowo przez 2 dni, następnie o 4 dniach przyjechali budowlańcy i dobijali przed układaniem XPSu
  16. Kierownik był, budowlańcy zarzekają się że szalunek nie miał poziomu. Beton wylany i wypoziomowany. Przy laniu chodzili i sprawdzali niwelatorem
  17. około 7-8 cm. Dolne zbrojenie jest na dystansach, grubość płyty 25 cm. Stwierdziłem to po odległości zbrojenia od górnej krawędzi szalunku. Szalunek był stawiany na podsypce.
  18. Witam, Jestem na etapie wykonywania płyty fundamentowej, budowlańcy wykonali już zbrojenie. Dzisiaj będąc na budowie zauważyłem że zbrojenie w jednym roku jest o kilka cm wyżej niż w przeciwległym rogu. Jakie to może mieć konsekwencji? Spodziewam się że można to wyrównać betonem. Podczas wykonywania podsypki pod płytę budowlańcy twierdzili że wszystko jest równe jak "stół".
  19. Czy mogę w tym wypadku pouczyć go jakoś z pomocą prawa? Czy jest jakiś artykuł prawny, który reguluje kwestie prywatnie wybudowanych wodociągów na publicznej drodze?
  20. Witam, Podczas uzyskiwania warunków zabudowy dostałem informację, że potrzebuje zgody sąsiada na wpięcie się w sieć wodociągową, która jest dociągnięta do jego działki. Sieć wodociągowa biegnie pod drogą publiczną. Czy sąsiad zgodnie z prawem może być "administratorem" takiego wodociągu i ewentualnie żądać pieniędzy za wpięcie się do prez niego wybudowanego wodociągu? Czy nie powinien zdać tego wodociągu na gminę? Czy jest jakis artykuł prawny, który reguluje tą kwestię. Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...