Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mojer

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mojer

  1. W moim przypadku: -nowy dom zamieszkały od miesiąca, 5 osób, temperatura wahająca się w pomieszczeniach od 24 do 22,5 C. - na CWU i CO w październiku wyszło mi zużycie z podlicznika 439 kw/h do daje 14,2 kw/h dziennie. Grzane w G12w, pompa praktycznie cały czas na ruchu (inwerter) Nie wiem czy to dużo czy mało. Dom nowy więc zużycie z czasem może będzie niższe, w XI przewidziany montaż PV 6,93 KW/p
  2. Jak w temacie, chciałbym powiesić antenę LTE na kominie obrobionym blachą. Myślałem na mocowaniem z wykorzystaniem taśm stalowych (https://allegro.pl/oferta/obejma-kominowa-5m-maszt-stalowy-1m-ocynk-100cm-10162265627). Czy taki sposób montażu byłby odpowiedni ( boję się o obróbkę blachy przy odciąganiu taśm stalowych), czy może szukać czegoś innego. Waga anteny wraz ze wspornikiem nie powinna przekraczać 5 kg
  3. Widzę, że w tym wątku wypowiadają się osoby znające się na zawiłościach zakładów energetycznych, więc i może mi doradzicie. Dom w SSZ, prąd brany od skrzynki (budowlany) z innego budowanego domu (dogadałem się z właścicielem). Na dniach wchodzi elektryk, zrobi swoje i wystawi mi papiery o wykonaniu okablowania i rozdzielni. Chciałbym załatwiać prąd docelowy, najprawdopodobniej z Energii. Jak najszybciej to załatwiać, gdyż chciałbym jak najszybciej wystawić obecne mieszkanie na sprzedaż i wykańczać docelowy dom. Może szybciej będzie załatwiać budowlany i przekształcać go na bytowy??
  4. Rottweilera brak, ale owczarek szkocki jest na pokładzie. Instalator papiery ma, lecz z Waszych opinii będę upierał się na normalne kanały WM w łazienkach i wywiew sterowany poprzez centralę.
  5. Cóż, moim pytaniem jest czy ten kominek jest w stanie dostarczyć kilka kilowatów energii cieplnej, by wspomóc pompę. W normalnych "okolicznościach przyrody" kominek będzie rozpalony kilkanaście razy w roku.
  6. Witam Dom o powierzchni ogrzewanej 115m, źródło ogrzewania pompa ciepła Fujitsu 8kw. Z racji obecnej zimy i bardzo niskich temperatur w nocy rozważam dołożenie do kominka Zibi/lucy kanałów z wentylatorem do dogrzewania pomieszczeń. Odległość najdalszego pokoju do kominka to około 10 metrów. W domu przewidziana jest wentylacja mechaniczna. Czy waszym zdaniem dołożenie kanałów powietrznych na poddaszu (styropian 20 cm) podniesie w razie potrzeby temperaturę w domu?
  7. Witam Dzisiaj byłem z instalatorem na budowie by zaznaczył mi miejsca na nawiewy/wywiewy na stropie. Przy planowaniu instalacji zaskoczył mnie sugerując by w łazienkach nie dawać wywiewów WM, zamiast tego sugerował połączenie łazienek wspólnym kanałem z wentylatorem kanałowym - wyrzut z tego kanału w kanale wentylacyjnym komina (będzie kominek). Argumentował, że w okresie letnim będę mógł wyłączyć rekuperację, zaś zapachy łazienkowe nie będą się rozchodziły po domu. Szczerze mówiąc sam nie wiem co myśleć o takim pomyśle. Co Wy sądzicie?
  8. Witam Pacjentem jest strop wykonany w technologii Teriva PaneL S, w jednym z narożników widać] pręty zbrojeniowe. Najprawdopodobniej są to pręty wychodzące ze słupa, które zostały słabo przygięte. Widoczne jest to w jednym miejscu, cała reszta stropu jest ok. Jak to wpływa na eksploatację stropu i jaki jest sposób na zabezpieczenie tego
  9. Witam Jako że jestem przed stawianiem ścian działowych mam do forumowiczów pytanie. Planuję zmniejszyć kotłownie do wymiarów 4,10x1,35. W pomieszczeniu planuję umieścić pompę Fujitsu Waterstage 8kw, zbiornik CWU 300l, osprzęt potrzebny do pracy ogrzewania podłogowego oraz rekuperator kcx-300. Boję się czy te 1,35m szerokości pozwoli na w miarę swobodny dostęp do urządzeń.
  10. Według OZC zapotrzebowanie wychodzi na 61w/m2. Wiec przy założeniach z pierwszego postu brać 6 czy też 8kw?
  11. A jak przedstawiają się pompy Fujitsu, jest może gdzieś ranking PC?
  12. Witam Na wstępie chciałbym się z Wami przywitać. Jako że jestem absolutnym laikiem w kwestiach budowlano/energetycznych po lekturze zagadnień związanych z ogrzewaniem doszedłem do wniosku, że chciałbym by mój dom ogrzewany był PC. Planuję do tego także wentylację mechaniczną oraz fotowoltaikę. W zaprzyjaźnionej firmie zajmującej się szeroko pojętą wentylacją dostałem ofertę na pompę ciepła firmy Fujitsu Waterstage o mocy 6kw oraz 8 kw. Różnica cenowa pomiędzy nimi jest marginalna, bardziej chodzi mi o fakt by system ogrzewania nie był przewymiarowany. Dom według projektu Kwiatowa 5 (https://www.galeriadomow.pl/projekty-domow/projekt-dom-przy-kwiatowej-5.html) Pustak 25 cm +15/20 cm styropian Liczba mieszkańców 5 osób Strefa klimatyczna województwo kujawsko pomorskie Powierzchnia ogrzewana 120 m2, tylko ogrzewanie podłogowe, ewentualnie mały grzejnik scienny w łazience CWU 300l Instalator wyliczył wstępne zapotrzebowanie energetyczne na 50w/m Zaproponowano mi pompę http://klima-sklep.pl/pompy-ciepla/10094-pompa-ciepla-fujitsu-waterstage-wsya100dg6-woya080lfca.html oraz http://klima-sklep.pl/pompy-ciepla/10092-pompa-ciepla-fujitsu-waterstage-wsya50dg6-woya060lfca.html do tego zbiornik na cwu https://www.technika-grzewcza-sklep.pl/sklep/produkt/galmet-wymiennik-300-wezownica-stojacy-kod-26-308100.html#/ Poproszę o opinie na temat tego rozwiązania, czy pompa 8kw nie będzie zbyt duża dla tego domu?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...