Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jacek--m

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

jacek--m's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam Właśnie rozpoczynam etap instalacji co i cwu, która będzie się składać z pieca kondensacyjnego, solara i kominka z płaszczem wodnym. Jednakże ostatnio instalator trochę mi zamieszał w głowie. Ze wstępnych informacji wiem że kominek będzie w układzie zamkniętym, a co za tym idzie podobno nie powinno się go użytkować gdy brak jest pradu. Trochę mnie to martwi bo co się może stać gdy napale w kominku pójdę spać i zabraknie w nocy pradu. Jakie są zagrożenia i czy jest zasadna ta inwestycja przy założeniu że przy dobrych wiatrach będę grzał kominkiem przez trzy dni w tygodniu (weekend). Pozdrawiam
  2. Witam Czy możecie mi polecić jakieś konkretnego kierownika budowy. Miejsce budowy Dąbrowa Górnicza. Etap budowy-stan surowy otwarty. Dziękuję za ewentualne namiary. Jacek
  3. Witam wszystkich Mamy mały dylamat. Jesteśmy na etapie wyboru okien z szybą P4. Bardziej skłaniamy sie do okien drewnianych od firmy ABA Wiktorczyk z Czarkowa lecz zastanawiamy się czy ciężar szyby P4 może wpłynąć w późniejszym czasie na ich użytkowanie. Jeśli chodzi o okna plastikowe to zastanawiamy się nad oknami VEKA. Jednocześnie mamy pytanie jak konserwujecie swoje okna drewniane tzn. czy wymagają częstszego mycia ramy Prontem itp. (np. co miesiąc) i czy musieliście je malować, jeśli tak to po jakim okresie? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  4. Wiatm! Mam taki dylemat jestem w trakcie zamawiania okien oraz drzwi balkonowych. W projekcie nie miałem zaprojektowanego ogrzewania podłogowego na które jestem zdecydowany. Według danych z projektu powinienem dać styropian 10 cm a następnie wylewka cementowa 5 cm zbrojona siatką z prętów 3mm co 10 cm, co łącznie daje 15 cm, lecz nie wiem o ile wzrośnie grubość podłogi przy ogrzewaniu podłogowym a to ma chyba znaczenie dla wysokości drzwi balkonowych. Acha w salonie będą płytki. Proszę podajcie jaka jest u Was łączna grubość podłogi przy ogrzewaniu podłogowym.
  5. A czy może ktoś z szanownych Forumowiczów jest użytkownikiem rekuperatora i jeśli tak to czy są jakieś rożnice przed jak i po zamontowaniu jak np. zużycie gazu w sezonie grzewczym.
  6. Witam wszystkich Jestem na etapie budowy domu tj. stan surowy zamknięty. Zastanawiam się na instalacją solara w celu zaoszczedzenia paru groszy. Ale ostatnio czytałem na temat rekuperatora który odzyskuj ciepło. Z uwagi na fakt iż obie instalacje nie są tanie muszę coś wybrać. Proszę o poradę co się zwróci szybciej. Dom 180 mk. Rodzina 4 osobowa.
  7. Witam! Noszę się z zamiarem kupna pakietu solarnego, ale nie wiem jakie wybrać kolektory czy płaskie czy próżniowe. Jedno co wiem to zdecydowanie różnią się ceną. np. pakiet VFK 900(kolektor płaski) kosztuje katalogowo 13176, natomiast VTK 550 (z kolektorem próżniowym) 19764 zł. Biorąc pod uwagę iż ogólnie solar przy 4 osobowej rodznie zwraca sie po ok.8-10 lat, to czy inwestycja w kolektory próżniowe zwróci się szybciej? O ile kolektory próżniowe są wydajniejsze od płaskich? Czy np w pochmurne dni są bardziej wydajne? Proszę o poradę.
  8. Zastanawiam się nad kupnem kominu firmy TONA. Komin do kominka oraz do pieca kondensacyjnego. Czy Macie jakieś doświadczenia jeśli chodzi o tego producenta?
  9. Czy przy ścianach z porothermu 30 można zastosować ściany fundamentowe z bloczków fundamentowych o szerokości 25 cm?
  10. Witam, Szukam solidnej ekipy budowlanej do budowy domu jednorodzinnego, parterowego z użytkowym poddaszem o powierzchni użytkowej 167 m2. Budowa w Dąbrowie Górniczej. Dom w Lubczyku 2 z garażem 2 stanowiskowym. Chciałabym rozpocząć budowę na wiosnę 2008 roku. http://www.archon.pl/index.php?act=12_a&sid=m44362d444f460&lang=pl Serdecznie proszę o kontakt.
  11. Witam, jestem na etapie adaptacji gotowego projektu. Mój architekt jest w trakcie nanoszenie zmian tj przeniesienie komina, grubość ścian, rodzaj stropu. Architek uważa iż powinniśmy również skorzystać z usług konstruktora który określi konstrukcję fundamentu itp. Jest to ponoć konieczne przy staraniu sie o pozwolenie na budowę. Jak do tej pory nie spotkałem sie z kimś takim jak konstruktor. Sądziłem że takie zmiany konstrukcyjne robi architek. Zastanawiam sie czy jest to jakieś naciągnięcie na kasę czy np potrzebne są jakieś uprawnienia których nie posiada architekt. Proszę o komentarz
  12. Jaki rodzaj żwiru (nazwa żwiru) stosuje się pod i nad rury drenarskie ?
  13. Witam wszystkich jestem zainteresowany kupnem projektu Diuna I. Czy ktoś z Was przesuwał komin z prawej stronu na lewą w pomieszczeniu nr 8 i czy to jest możliwe? http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=66
  14. http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=66
×
×
  • Dodaj nową pozycję...