Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Qbkens

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Qbkens's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Myślę, ze jasno napisałem co potrzebuję. przed chwilą dostałem drugą wycenę na 9 tysięcy. Zastanawiam się nad inna opcją. W necie są strony które oferują adaptacje na terenie całego kraju po dosyć niskich cenach w porównaniu z lokalnymi.
  2. Wiesz co, chetnie bym to komuś oddał ale od lokalnego projektanta dostałem wycenę na 13500 zł za adaptacje: mapa zagosp. terenu, WZL i wod kan, proj zjazdu i uzgodnienia. Żadnych papierów nie musi załatwiac bo wszystko już mam. Żadnego pośrednictwa w złożeniu dokumentów też nie chciałem. Żadnych zmian w projekcie typowym. Działka prosta, warunki gruntowe bardzo dobre, nic nie trzeba kombinować, robota na godzine max przy proj zagosp. terenu. Prawie z krzesła spadłem jak zobaczyłem tą kwotę. Dlatego szukam informacji jak ten wyzysk ominąć.
  3. Cześć, wielu projektantów adaptujących załatwia wszystkie formalności do uzyskania pozwolenia na budowę. Oczywiście doliczają za to odpowiednią opłatę. Tak się składa, że dysponuję dużą ilością czasu wolnego i wiele dokumentów mogę sam załatwić. Zastanawiam się które dokumenty wg prawa inwestor nie jest w stanie uzyskać ? Czy uzgodnienia przyłączy też inwestor może załatwić czy tylko uprawniony projektant ? Co z ZUDem ? Pozdrawiam
  4. Olaboga, co Ty wypisujesz za głupoty . Mało kto czyta prawo budowlane, raczej posiłkujemy się zredagowanymi tekstami, więc się nie dziw, że dopytuje skoro już jedziemy artykułami z ustaw. Trzymaj się proszę meritum, na wielu poważnych stronach jest napisane, że kierownik budowy może dokonywać nieistotnych zmian w projekcie jeśli ma uprawnienia konstrukcyjno-budowlane. Ponawiam zatem pytanie, który artykuł mówi, że tylko projektant adaptujący gotowy projekt może dokonać jakichkolwiek w nim zmian ? Wiadomo, że projektant ze stosownymi uprawnieniami ? Nie wiem po co pytasz o takie podstawy. Mi o to w ogóle nie chodziło...
  5. Przeczytałem ten przepis i nie ma tam wzmianki o tym, że musi to być projektant adaptujący. Z którego przepisu to wziąłeś ?
  6. Na wszystkie zmiany nieistotne jest zgoda osoby która sporządziła projekt. Nie ma żadnych ścian nośnych, słupów itp na parterze oraz na poddaszu więc nic raczej nie trzeba przeliczać i analizować godzinami.
  7. Witam, mam upatrzony projekt domu ale niestety układ pomieszczeń mi nie odpowiada. Czytałem, że kierownik budowy w trakcie realizacji inwestycji może zatwierdzić zmianę np ścianki działowej, otworów okiennych. Pytanie brzmi czy za każdą zmianę czyli tak na prawdę w tym przypadku wpisanie kilku zdań w dzienniku budowy będzie chciał dodatkowego wynagrodzenia ? Ile mniej więcej może zawołać ?
  8. Witam, zawnioskowałem do gminy o czasowe zajęcie drogi celem wykonania przyłączy. W odpowiedzi dostałem informację, że od "1.01.2021 zgody na czasowe zajęcie nieruchomości w dotychczasowej formie nie będą udzielane. Obecnie zajęcie nieruchomości jest możliwe wyłącznie w formie ustanowienia służebności przesyłu.w formie aktu notarialnego" czy ktoś z Was spotkał się z tak skomplikowaną procedurą ? jest to powszechne ?
  9. Cześć, zastanawiam się nad wymiana gruntu. 6 metrów w dół ponieważ mam glinę plastyczną i miekkoplastyczną. Nie są to niestety małe koszta i tak się zastanawiam nad obniżeniem ich poprzez wrzuceniem na sam dół czegoś tańszego niż pospółka czy piasek. Myślałem że 3 metry czegoś tańszego i 3 metry piasku. Czy jest w ogóle sens tak kombinować?
  10. Miałeś podane wartości plastyczności (IL) warstw w opini? Ja mam glinę plastyczna 7 m w głąb i kombinuje jak tu nie pójść z torbami
  11. A może wymienić grunt tylko pod ławami? W przyszłym tygodniu będę mieć dane gruntu nasypowego
  12. W opracowaniu jest napisane że nasyp jako niejednorodny nie może być jednoznacznie określony pod względem cech fizykomechanicznych.
  13. Spokojnie starczy. Popatrz na dzienniki budowy, filmy na yt gdzie ludzie podają koszty poszczególnych etapów. Niedawno widziałem na yt filmik z budowy parterowego 150 m kw., do sso zapłacili ekipie bodajze 50 tys zł. Za materiał na Twój dom myślę że będzie ok 70 k. Dolicz robociznę dekarza za dach ok 10 k za dom ok 35 k i masz na moje oko 115 k
  14. Witam, szukam konstruktora/projektanta specjalizującego się w fundamentach
  15. Witam, czy ściana fundamentowa nie jest zbyt niska ? budowa Gdańsk, dobre warunki gruntowe
×
×
  • Dodaj nową pozycję...