Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

seba.jedesign

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

seba.jedesign's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Odświeżę troszkę temat, bo ciekawy. Podczas mojej budowy, przed planowaniem czy w trakcie budowy,tzn na etapie fundamentów, stanu surowego otwartego ,zakrytego dachem nigdy bym nie pomyślał o takim problemie jakim stała się woda po pierwszych mocnych deszczach i dachu 250m2. Teren wokół domu stał się bagnem, no i teraz co tu robić, mnóstwo roboty i nie zaplanowanych kosztów. W pierwszym planie zbiornik 12 m3 wkopany ,okop wokół domu na przewody odprowadzające wodę.Niby wszystko dobrze do pierwszych deszczów, 1,5 dnia deszczu no i zbiornik pełny,co dalej ? Wypompowałem , ale nie o to chodzi .Postanowiłem wykopać studnie chłonna, tylko abym się nie zapędził poprosiłem o wizytę geotechnika,zrobił odwiert,czysty żwir na głębokości 3m do 4,5 m, dalej znowu glina z piachem. Geotechnik uznał ze na tym etapie zrobił by drenaż jeszcze wokół domu. Wykopałem studnie chłonna, poprowadziłem nadmiar z zbiornika 12m3 do studni Po następnych deszczach próba wchłaniania studni . Pompa do zbiornika i wypompowywanie z niej wody do studni chłonnej, działa !, 1 krąg 75 cm opróżniła w 10 minut. Kolejny etap to kopanie nadmiaru z zbiornika do studni chłonnej no i ponowny okop domu aby poprowadzić drenaż, obsypany żwirem . Dramat,nie życzę nikomu. Przy zasypywaniu wpadłem na pomysł aby rozgraniczyć obsyp żwirowy od zasypywanej ziemi,aby się nie zmieszało i położyłem na szerokość okopu agrowłókninę, choć nie wiem czy dobrze zrobiłem, dodam że pomysł spontaniczny w trakcie pracy,nie wiem czy dobry, po czasie wiem ze przepuszczalność wodna agrowłókniny jest żadna. Nie chciałbym ponownie wracać do tego tematu i wykopywać tej agrowłókniny. Pozdrawiam.
  2. Można by z parę fotek odnośnie tego murka oporowego na e-mail? [email protected] Byłbym bardzo wdzięczny . Dziękuję.
  3. można by z parę fotek odnośnie tego murka oporowego na e-mail? [email protected]
  4. Dziękuję za wypowiedzi, biorę je wszystkie pod uwagę i będę działać.
  5. Od drogi do domu jest około 7 metrów , nie było tak źle .
  6. źle się wysłowiłem, mam ławę fundamentową zasypaną i wylaną już na gotowo. Jasne , teraz trzeba coś pomyśleć, dodatkowo teren trzeba nadsypać , a to zafundowany koszt osób którym zaufałem.
  7. Fundament jest na gotowo, jutro ekipa ma zacząć stawiać ściany. Odechciewa mi się tej budowy normalnie.
  8. Co w takim przypadku zrobić, pomóżcie.
  9. U mnie zaistniał bardzo podobny problem jak u autora tego tematu. Dom parterowy . Płyta fundamentowa jest na poziomie +5cm od drogi, także punkt 0 będzie + cegła, daje nam to 35 cm ponad drogę. Mniej więcej tak miało być, zakładając iż do wejścia miały prowadzić 2 schody po 15 cm. Wszystko było by dobrze gdyby architekt założył że działka ma spad około 40 cm z drugiej strony działki, gdzie ma być taras zadaszony stropem, także z dwoma stopniami. Dodam jeszcze że do sąsiadującej z tylu działki zostaje tylko 5 metrów. W tym momencie płyta fundamentowa jest tam 40 cm ponad poziom terenu względem sąsiada, plus 30 cm przy stanie zero, razem 70 cm. Brak mi słów, myślałem że ktoś komu człowiek zawierza tj.architekt,geodeta ma określoną wiedzę i powinien w takiej sytuacji dopomóc że można było fundament o 30 cm obniżyć biorąc pod uwagę granice i poziom sąsiada. Różnica jest tak duża że nawet usypanie nic nie da przed zalewaniem z mojej strony sąsiada. Miało być nisko, jest gorzej jak źle juz na samym początkowym etapie budowy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...