Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jupik

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jupik's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Przeczytałem ten wątek dość obszernie i ciężko mi znaleźć jednoznacznie który produkt powinienem kupić. Przeszukując internety hasłami "zmiękczacz wody głowica Clack" trafia się zwykle w to samo miejsce, tak jakby nie było innych sprzedawców tych produktów. Rozumiem, że KLARSAN poleca swoje produkty, które wydają się dobre. Pytanie czy są inne godne polecenia zbudowane na tych polecanych komponentach, z odpowiednią gwarancją itd?
  2. Np. https://bluewater24.pl/kompaktowy-zmiekczacz-wody-cristal-clack-pallas-ck-25-lewatit-s-p-1407.html czy https://bluewater24.pl/nowoczesny-zmiekczacz-wody-clack-25-cl-lewatit-s-p-1107.html
  3. Dostałem dziś jeszcze maila z nowymi pomiarami z ZGK i wyniki mówią o twardości ok 230. qbek17 zakładając zuzycie 10m3 czy poleciłbyś jakiś konkretny model?
  4. Dziękuję za odpowiedź. A jak te propozycje wyglądają na tle np. Water Technic 32, Hydro Plus 32, USTM Lotus Sensor 25 czy nawet Viessmnn Aquahome ?
  5. Witam, Szukam porady w wyborze zmiekczacza. Zuzywamy (rodzina 2+2) ok 10-12 m3 wody miesiecznie. Według danych publikowanych przez ZGK woda ma twardosc 250-300 mgCaCO3/dm3. Instalacja jest z rur PEX, a zmiekczacz ma zmniejszyc ilosc kamienia odkładającego sie na sanitaritach oraz w sprzęcie AGD. Z góry dziękuję za pomoc.
  6. Ok, to od czego tu zacząć. Przede wszystkim to chce to zrobić dobrze, bo wywalić 14k PLN na okno i potem kląć pod nosem to byłoby średnio fajnie Wg mniej jedyna możliwość montażu okna w tej chwili to tak żeby cała rama (Schüco ma 219 mm) zmieściła się w grubości muru. U mnie wychodzi tak, że wówczas na styk rama licowałaby się ze ścianą od środka. I tu pierwsza wątpliwość. Rama Schüco HS ma 88 mm, a z ramą szyby to nawet 174 mm. Zastanawiam się czy to nie będzie to zwyczajnie za szerokie jeśli nie schowa się tej ramy pod tynkiem, a drugie jak to obrobić, żeby dobrze wyglądało jeśli miałby się stykać bezpośrednio ze ścianą. Żeby zwizualizować załączam obrazek: Oczywiście w związku z tym muszę usunąć podłogę drewnianą i betonową posadzkę żeby to wszystko się tam elegancko zmieściło. Problem jaki mam to jak to zmierzyć żeby ustalić ile potrzeba poszerzenia żeby próg okna był na równo z podłogą. Po prostu nie wiem co tam deweloper kiedy zamontował. Z tym też wiąże się kwestia na czym to okno postawić żeby było stabilnie i dobrze zaizolowane. To chyba tyle na razie.
  7. Witam, planuję wymianę okna tarasowego na okno typu HST Schüco Thermoslide. Dom jest oczywiście wykończony i zamieszkały od 8 lat i teraz mam lekki zgryz z tym jak to mądrze zrobić. Do tej pory zamontowane było zwykłe uchylno-rozwierne okno o wymiarach ok. 3500 x 2300. Dom jest ocieplony 15 cm styropianu, a dodatkowo wkoło okien zrobione są bonie co daje ok 20 cm ocieplenia. Zastanawiam się jak podejść do tematu montażu i nie jestem pewien co będzie najlepszym rozwiązaniem W internetach znajduję tylko informację dot. montażu w nowo budowanych domach, a to daje nam zupełną swobodę w wyborze metody. Stąd pytanie do forumowiczów, czy ktoś miał do czynienia z montażem okien tego typu w gotowych domach? Jak do tego podszedł? Cokolwiek Dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...