Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zielu82

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Zielu82's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki MiroMirek za sugestię z folią Aluthermo. Droga jest, ale ja okien też nie mam jakoś bardzo dużo, więc może nie będzie tak źle. A co do Portos to gdzieś na forum czytałem, że właśnie polecali tą firmę z powodu dobrej obsługi serwisowej w ramach gwarancji. Widać się zmieniło, albo ktoś miał szczęście. W każdym razie dzięki za informację.
  2. Cześć wszystkim, jestem na etapie murowania ścian i chciałem zamontować docelowo schowane w elewacji rolety zewnętrzne. Ściany z Ytong 600 24cm, okna 3 szybowe (prawdopobnie Vidok VP-82 Gold Energy lub Abakus BluEnergy/BluSyngeo), styropian grafitowy 18cm. Największe okno na parterze jakie jest w projekcie to 200x230, będzie ono fixed. Balkonowe 160x230 jedno fixed, drugie otwierane. Będzie też okno narożne w kuchni 2x 150x140. Domek budowany w ok. łódzkiego, więc w centrum kraju. To na czym mi zależy najbardziej to kwestie termoizolacji domu, więc zdaje sobie sprawę, że kwestia montażu jest istotna. Chciałem cofnąć nieco 4-6cm nadproża okienne aby kaseta mogła się schować w elewacji i była montowana do paska z XPS. Czytając forum i internety sporo osób pisze w miarę pozytywnie o PORTOS z napędem ASA i po researchu zatrzymałem się na tej opcji. Chciałem się jednak poradzić jeszcze zakładając ten wątek czy może jednak warto przyjrzeć się jeszcze innej opcji? Lub jaki finalnie montaż byście zalecali? Na tym etapie mam jeszcze opcję korekty. Dzięki za sugestie.
  3. Zielu82

    Klej do XPS

    A pianką montażową np. xps pod płytę fundamentową Soudafoam classic można płyty sklejać. Pytam bo tak u mnie zrobiono, więc to nie pytanie już o wybór.
  4. Czy jak xps 2x10cm został położony na chudziaku i folii, napadał na niego deszcz, został przykryty folią i na to wykonawca chce kłaść zbrojenie i zalewać to jest to właściwe podejście? To, że dzisiaj chodząc po folii pod którą jest xps, który miejscami się poruszał, uginał jakby nie był równo położony i miejscami słychać było jak przelewa się pod folią woda... powinienem się tym przejmować? Czy też zbrojenie i 35 cm płyty fundamentowej przygniecie to wszystko i niepotrzebnie się czepiam? Widziałem też, że płyty były klejone na soudafoam classic zimową, czyli piankę montażowo-uszczelniającą. Czy to wszystko jest ok, czy kazać to zrywać?
  5. Witam, Właśnie miałem startować ekipę od SSO kiedy to... Konstruktor przerabiając projekt fundamentów tradycyjnych na płytę fundamentową dla projektu https://www.dobredomy.pl/projekt/melisaII wyliczył grubość płyty 35cm ocieplonej 20cm XPS z betonem podkładowym 10cm. Izolacja pozioma to podwójna warstwa papy izolacyjnej. Pomińmy proszę aspekt czemu i po co ta adaptacja Czy 35cm grubości betonu ze zbrojeniem to nie za dużo na taki dom? W kilku wątkach przeczytałem, że niektórzy konstruktorzy nie potrafią wyliczać lub nie mają odpowiednich programów aby dobrze wyliczyć parametry płyty i tworzą przewymiarowane projekty dla tzw. "świętego spokoju". Patrząc na oferty różnych wykonawców jak brinkmann czy parati grubość betonu zbrojonego to ok 20cm. Abstrahując już od kosztów materiału, obawiam się też, że akumulacyjność cieplna takiej płyty jest bardzo duża i nagrzanie jej będzie kosztowne. Czy w takim wypadku nie było by wskazane dodatkowo pod rurki wodne ogrzewania podłogowego wsadzić jeszcze przynajmniej 10cm EPSa aby jednak nie grzać tej ilości betonu i stali? Niestety późno wyłapałem ten "szczegół" bo już po otrzymaniu zgody na budowę, ale na tyle wcześnie, że jeszcze projekt nie jest realizowany. W najbliższych dniach jednak planowałem podpisać umowę z ekipą od SSO. Czy możecie poradzić co zrobić w takiej sytuacji? Teoretycznie mógłbym oddać ten projekt do firmy specjalizującej się w wykonywaniu płyt i ew. firmy OZC, która rozwiała by moje wątpliwości co do kosztów "nagrzewania" takiej płyty. Zmiany jakie mogły by się pojawić zapewne wiązały by się z ponownym składaniem pozwolenia na budowę? A może była by możliwa jakaś krótsza droga na zasadzie poprawki do projektu? Oczywiście wcześniej zwracałem się o ocenę kierownika budowy i nie wskazał, że jest to problem. Być może dla niego i konstrukcji nie jest, ale koszta to już mój problem i tego nie zweryfikował? Z góry dziękuję za sugestie i podpowiedzi, co radzilibyście zrobić. A może tylko naczytałem się za dużo internetów i szukam dziury w całym?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...