Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

danul

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Grodzisk Mazowiecki
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

danul's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witajcie, Miałem okazję skonsultować się z osobami, które budują Śliwa 2 (G2) i okazuje się, ze koszty (bynajmniej w mojej okolicy) do stanu zamieszkania to ok 500k. Patrząc na wyceny Archonu teoretycznie Miranda 9(G2) jest niewiele tańsza
  2. Tutaj Kaizen ma rację. Fakt jest taki, że łatwiej (bynajmniej w mojej ocenie) budować garaż przynależny do domu - wygodniej chociaż jest i wiele wad, które zostały opisane w tym poście.
  3. I wstępnie również na ten projekt padł - w naszej okolicy martingg znalazłem dwie budowy (jedna własnie rozpoczęta), więc będzie z kim można porównać doświadczenia jak również koszty SSZ.
  4. Dzięki, tym postem bardziej racjonalnie zaczynam liczyć. Nie wiem czy jakikolwiek projekt, który nam się spodoba jest w zakresie tych 500tys Tak naprawdę na naszej liście pozostały projekty: https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-sliwach-2-m4c22351c430e2 https://z500.pl/projekt/49/z49,przestronny-i-praktyczny-projekt-domu-z-lukarnami-i-garazem-od-frontu.html i omówiony powyżej Szmaragd 4 https://www.extradom.pl/projekt-domu-szmaragd-4-WAH1584?gclid=EAIaIQobChMI8uOQ7LXj6gIVh94YCh3tRwM4EAAYASAAEgJUAfD_BwE Czy widzicie tutaj również duże zagrożenie jeśli chodzi o budżet a podejście realne? Przepraszam, że tak dopytuję o inne projekty ale widzę że moje wyliczenia co do kosztów domu nijak mają się do przedstawionych w tym temacie. Mamy świadomość że nie będzie tanio ale dom jest na cale życie zatem chcemy aby funkcjonalnie oraz wizualnie spełniał nasze oczekiwania. Wiem że domy parterowe są nieco tańsze, ale jednak komfort również wiec szukamy rozwiązania możliwie najlepszego
  5. Nurek za ile Twoim zdaniem jest realna szansa wybudować Mirandę z uwzględnieniem: - dobrych materiałów (pytanie jakie porotherm + styropian) ew. dwa pustaki + pomiędzy styropian - likwidacją dużych okien z tyłu (pozostawienie jednego jako wyjście na taras) - połączeniem gabinetu oraz kotłowni i zrobienie jednego pomieszczenia (gospodarcze) - pozostawienie jednego komina - instalacji pompy ciepła, rekuperacji (elektrykę zrobię sam) Czy kwota 400k brutto jest realna czy to nadal za mało?
  6. Czy zatem stosując Twój przelicznik 2tys/m2 poniższy dom powinien wybudować za 290tys - mamy tutaj 143m2 podłóg + 100k instalacje etc = 400k za developerski? https://www.homekoncept.com.pl/produkt/projekt-domu-homekoncept-31/#additional_information Weryfikując jednak wyceny ze stron wychodzi to znacznie więcej niż 2tys/m2
  7. Kaizen trudno się z Tobą nie zgodzić, bo masz wiele racji jednak mimo wszystko nie chce zwykłego domu parterowego, powierzchnia na piętrze jest dla mnie ważna. Stąd też przeliczając koszty nie widzę dużej różnicy pomiędzy np. Mirandą czy chociażby takim domem: https://www.extradom.pl/projekt-domu-fabian-3-WOE1148 a powiedziałbym, że wyjdzie drożej
  8. Kaizen myślałem o takim domu konkretnie o: https://www.extradom.pl/projekt-domu-heros-4-z-wiata-garazowa-WRL1046 Ale nie ukrywam, że wygrały tutaj względy estetyczne dwóch wskazanych w pierwszym poście domów. Różnica w kosztach budowy jest stosunkowo niewielka jednak większa powierzchnia do ogrzania i pokoje nie do końca spełniające wymagania.
  9. Kaizen jeśli chodzi o okna to z tyłu planuję zostawić jedynie jedno duże (w miejscu gabinetu drzwi do pom.gospodarczego, pozostałe mniejsze nie do samej ziemi a raczej szersze, a węższe i jedno z tyłu do wyjścia na ogród). W przypadku balkonu wiem, że znacząco podnosi koszty, ale żony nie przekonam:) . Bardzo ciekawe spostrzeżenie jeśli chodzi o łazienkę na górze - nie brałem pod uwagę faktycznie dużych strat ciepła wynikających z nieszczelności w garażu. Prawda jest tez taka, ze samochodu nie trzymam w większości w garażu a jeśli chodzi o szczelność bramy tutaj nie interesowałem się jeszcze tematem możliwości ich uszczelnienia, ale jeszcze dziękuję za tą uwagę. Filmik widziałem, ale to wszystko zależy od dostawcy - podobno porotherm ma dużą wytrzymałość Busters Planuję nie oszczędzać na materiałach i raczej sukcesywnie robić kolejne rzeczy, ale szacuję 500k na budowę, instalacje,i częściowe wykończenie (bez kuchni oraz łazienek). Ceny rosną z każdym rokiem, więc przede wszystkim chce dobrze pobudować dom i powoli skupić się na spokojnie na wykończeniu (obecnie mamy gdzie mieszkać, więc nie mamy ciśnienia).
  10. Dzień Dobry, Jak większość tu zaglądających na to forum przymierzamy się z żoną do budowy domu najwcześniej w 2022. Wcześniej jednak staramy się zweryfikować rynek, ceny technologie etc. Dotychczas chcieliśmy budować Szmaragd 4: https://www.extradom.pl/projekt-domu-szmaragd-4-WAH1584?gclid=EAIaIQobChMIvpXO0PLH6gIVZLR3Ch0d7Qy1EAQYASABEgI8evD_BwE z uwagi na jego teoretyczną prostotę w budowie a co za tym idzie koszty samej budowy (jak się okazuje nie do końca). Jednak niedawno zainteresował nas zupełnie inny projekt, który niedawno pojawił się na stronie archon a dokładnie: https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-willa-miranda-9-g2-m44b24b6ab278c Realne koszty budowy domów teoretycznie są bardzo zbliżone (realne przede wszystkim po stronie szmaragd z uwagi na dużą ilość wybudowanych już domów // miranda to zupełnie nowy projekt). To czego oczekujemy od domu to przede wszystkim dom dla rodziny 2+2, w którym planujemy zastosować pompę ciepła, reperację oraz fotowoltaikę. Miranda po niewielu po prawkach (eliminacja gabinetu na korzyść powiększenia pom. gospodarczego, zastosowanie w/w technologii oraz wysoka ścianka kolankowa) idealnie wpasowuje się w nasz zamysł domu. Pytanie jednak ja to z tymi kosztami. Nie ukrywam,że liczę do wprowadzenia do domu ok 600k. Niewielką część wykończenia zrobię sam tak samo jak elektrykę, więc trochę kasy pozostanie. Mamy do Państwa kilka pytań: 1. Czy jako bardziej doświadczone osoby widzicie w tych projektach coś niepojącego co znacząco zwiększy koszty? - osobiście skłaniamy się do mirandy 2. Czy porotherm to dobre rozwiązanie (ściana jednowarstwowa) - czy może lepiej budować z dwuwarstwowej jak kiedyś? Obawiam się ew. uszkodzeń elewacji i koniecznych napraw. 3. W przypadku mirandy na pewno chcielibyśmy zrezygnować całkowicie z kominów (nie potrzebny m.in kominek) 3. Może mogą Państwo polecić inne ciekawe domy z garażem i pokojami min 14m2 z mniejszą powierzchnią użytkową? Bardzo dziękujemy za wszystkie spostrzeżenia i uwagi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...