Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

busso

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez busso

  1. Cześć, pytanie laika. Zauważyłem dziś (nie mam jeszcze założonej podbitki dachowej) ze na elementach więźby zrobiły się sznity. Wyszedłem na strych i tam są one również widocznie. Czy to typowe sznity od skurczu drewna?
  2. My robiliśmy wylewkę po stolarce okiennej i mamy wylewkę dociągniętą pod samą stolarkę - więc powinna być. Może jest jakiś powód, dla którego to tak zostawili - warto ich dopytać.
  3. Cześć wszystkim, przychodzę z zapytaniem co myślicie o takich jak na zdjęciach pęknięciach? Wyszły po zimie - a było dość mroźno. Dom jeszcze nie ocieplony, nie grzany. Tynki robione w listopadzie. Pęknięcia jak widać przy monecie nie są jak na moje oko duże. Myślicie ze to przez skurcze wywołane temperatura czy doszukiwać się czegoś głębiej? Tutaj zdjęcia : https://ibb.co/TWbqXNY https://ibb.co/R9h8xXY https://ibb.co/wpXXFHL https://ibb.co/B6fTQnf https://ibb.co/zNCpMhV https://ibb.co/2PnLQnY
  4. Dziękuje bardzo Slawko123 - rozjaśniłeś mi trochę sytuację. Chyba ostatnia zagwozdka z tym związana - czy na wskutek tych nazwijmy to "zmian" trasy przyłącza gazu czy prądu i tego, że z budynku wychodzić one będą innym miejscem, niż to pierwotnie przewidziane poprzez PZT trzeba sporządzać jakieś projekty zamienne, czy tutaj też nie trzeba się o to martwić i wystarczy narysować tak jak zostało zrobione i tyle?
  5. Dziękuje za odpowiedź Slawko123. Czyli po prostu reasumując jak postawili to z PSG tak ma zostać, oni ten projekt sobie zatwierdzili (olewając trochę nasze PZT) i po naszej stronie pozostaje tylko na inwentaryzacji powykonawczej narysowanie przez geodetę ostatecznego przebiegu trasy przyłączy, zgadza się? Ponieważ poprzez zmianę lokalizacji zmieni się też "punkt wyjścia" instalacji z domu - tak, żeby dobrze było ją podprowadzić pod skrzynkę gazową. Podobnie będzie z prądem, bo też Tauron chce skrzynkę postawić gdzie indziej, niż to było na PZT. W tej sytuacji chyba też projektant od PZT, który pełni nadzór autorski musi się podpisać, że taka zmiana względem PZT nastąpiła i że jest ona nieistotna, zgadza się?
  6. Witajcie, mam taką zagwozdkę - mianowicie w PZT, który załączaliśmy do wniosku o pozwolenie na budowę mieliśmy wyrysowane na mapce jak mają iść przyłącza. W momencie gdy przyszło co do czego i w pierwszej kolejności do realizacji przyłącza gazu Panowie wykonujący przyłącz po stronie PSG stwierdzili, że jednak skrzynkę będzie lepiej postawić w innym miejscu i tak też zrobili zapewniając mnie, że nie będzie to tworzyło problemu przy zgłoszeniu budynku do odbioru - podobnie zanosi się do tego Tauron, który również skrzynkę chce zlokalizować w innym miejscu niż to było na projekcie. Oni twierdzą, że skrzynkę zawsze lokalizuje się na etapie realizacji przyłącza i to co jest w PZT nie ma znaczenia. I tutaj rodzi się pytanie - czy postawienie skrzynek oraz co za tym idzie zmiana trasy przebiegu przyłączy może rodzić jakiś problem przy oddawaniu budynku do użytku? Czy będzie to traktowane pod art. 29a ? Szczerze pisząc już trochę zgłupiałem i nie wiem kto mówi prawdę.
  7. Dzięki CityMatic @Pytajnick - dobre pytanie - szczerze to nie wiem, tez mnie to dziwi.
  8. Dziękuje za podpowiedzi. Spoiny jak myślicie, lepiej pianka porothermu czy zaprawa murarska? Jest tez kiła ubytków w pustakach i chciałbym to sensownie wypełnić.
  9. Dzięki za odpowiedz. Jest jakieś wyjście z tej sytuacji poza rozbiórka tego? Mógłbyś polecić coś do wypełniania spoin? Fachowcy to robią pianka porothermu ale jakoś nie jestem do tego przekonany bo nie wypełniona jest cała spoina.
  10. Dzień dobry Społeczności! Bardzo proszę o poradę czy taki brak przewiazania muru grozi pękaniem ścian po zatynkowaniu? Fachowcy twierdzą ze nic się nie będzie działo z tym, ale mam spore wątpliwości. Proszę o poradę. Dodatkowo mam pytanie - czym najlepiej wypełnić szczeliny w pustakach? Przy murowaniu powstało ich kilka i fachowcy załatwiają to pianka do porothermu. Zdjęcie muru : https://foty.eu/3mh/14324BD6-B7D2-4800-9CFC-3C4E738040D2.jpeg
  11. jajmar, dziekujemy bardzo za podpowiedzi i naprowadzenie. Jesteśmy bardzo wdzięczni
  12. Niestety nie mam informacji na temat tego czy był wibrowany, czy nie. Będę musiał dopytać wykonawcy o to. Nie mam tez zdjęcia z zazbrojenia tego miejsca. Zrobione zostało zgodnie z projektem konstrukcyjnym - tutaj zdjęcie, może ono coś podpowie : https://foty.eu/3dd/304201FE-44A2-47A8-8753-19AF6477D83B.jpeg Pytam raczej pod katem tego czy jest to groźne dla samej konstrukcji i czy można to jakoś naprostować żeby to dalej nie pękało? Podobnie jak do tych pustaków : https://foty.eu/3dc/IMG_0481.jpeg Bo są jakby odchylone.
  13. jajmar, bardzo dziękuje za odpowiedź. Podsyłam jeszcze raz fotkę z trochę dalsza - czy teraz lepiej widać? https://foty.eu/3db/IMG_0484.jpeg Co do fotki nr 3 z pierwszego posta to tutaj pustaki jakby "wygięło" - te dwa co widać. Zdjęcia z dalszej odległości : https://foty.eu/3dc/IMG_0481.jpeg
  14. Cześć, jesteśmy w trakcie budowy naszego wymarzonego domu. Strop był u nas wylewany około 1,5 miesiąca temu i teraz pojawiły się takie oto defekty - czytałem w rysach skurczowych itp, słabej mieszance betonu (np za dużej ilości wody) ale nie wiem jak to się ma do naszego przypadku. Stąd pomysł na zadanie pytania na forum. Co o tym sądzicie? Najbardziej martwi nas to pęknięcie - nad nim centralnie jest ścianka z porothermu. https://foty.eu/3d7/IMG_0482.jpeg - to największe pęknięcie https://foty.eu/3d8/IMG_0485.jpeg - tutaj pęknięcie od dołu https://foty.eu/3d9/IMG_0479.jpeg https://foty.eu/3da/IMG_0483.jpeg
×
×
  • Dodaj nową pozycję...