Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rewolF

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez rewolF

  1. Na jaki model się zdecydowałeś, w jakiej cenie i gdzie kupowałeś?
  2. Wprowadziliśmy się właśnie do nowo wyremontowanego domu no i wiadomo, że plany planami a życie i tak wszystko zweryfikuje. Plan był taki że w wiatrołapie położę płytki chropowate aby w przypadku mokrej podeszwy nie wywinąć orła. Okazuje się że chyba poszedłem o krok za daleko bo wybrałem płytki R11, które są niezwykle chropowate, spełniają swoją rolę, ale do sprzątania kompletnie się nie nadają, 6m2 a 30 minut sprzątania. Na razie to było jedno sprzątanie, jeszcze trochę poremontowe, ale obawiam się czy przypadkiem nie będzie to wyglądało tak zawsze. Czy ktoś ma podobne doświadczenia i może coś w tej sytuacji doradzić? Myślałem już nawet o tym aby może je zeszlifować, jest to możliwe?
  3. Przeczytalem, że suchy beton jest trudniejszy w przygotowaniu, trzeba mieć dodatkowo urządzenie do zagęszczania oraz, że suchy beton pobiera wilgoć z gleby, tymczasem u mnie beton będzie wylany na betonie, w którym jest dużo mniej wilgoci niż w glebie. Jakie korzyści przemawiają za użyciem suchego betonu zamiast zwykłego?
  4. Podsypki nie mogę zrobić bo wygląda to tak jak na zdjęciu poniżej. Czyli jedyna opcja to wylanie nowego betonu w odpowiednich szalunkach? Pytanie jaka jest minimalna temperatura, przy której mogę te pracę wykonywać? https://ifotos.pl/z/qqnrnes
  5. Chciałbym poznać opinię co sądzicie o taki temacie. Przed domem, przed drzwiami wejściowymi mam wylany podest, ale przez około 20 lat nie został niczym wyłożony, w związku z tym wygląda słabo. Dodatkowo podczas remontu domu zrobilem nową wylewką pod ogrzewania podłogowe, podłoga się podniosła, w związku z tym, muszę teraz poziom podestu wyrównać do poziomu drzwi i zrobić jeden schodek (podest ma wymiary około 4x3m). Jeden z majstrów wpadł na pomysł, żeby nie wylewać betonu, tylko ten podest co jest wyłożyć odpowiednio dociętymi bloczkami betonu komórkowego, a na niego położyć kafle. Co sądzicie o takim pomyśle? Ja od strony technicznej widzę korzyści, bo łatwiej będzie mi znaleźć kogoś kto mi to zrobi, dodatkowo zakładam, że wilgotna aura oraz niska temperatura nie będę odgrywać ważnej roli. Pytanie jednak, czy taki gazobeton nadaje się do położenia w takim miejscu?
  6. Trochę jeszcze pomęczę, który rodzaj piasku wybrać? https://zapodaj.net/102e53970fd5f.jpg.html
  7. Ok, a rolka 2x50m geowłókniny wystarczy?
  8. Bardzo dziękuje za odpowiedź, to jeszcze jedno, na ile można szacować pojemność tego oczka? Wymiary są bardzo nieregularne, ale pi razy oko, wymiary jak w linku, głebokość w najniższym miejscu to 120cm https://zapodaj.net/5c5e99aa4ea6f.jpg.html
  9. To już za późno bo zrobiłem małą dziurę w dnie. Założyłem, że są materiały, którymi w przyszłości będę mógł zalepić tę dziurę, duża nie jest bo mniej więcej 20x15cm. W jaki sposób przymocować tę geowłókninę do ścianek bocznych, jest na to jakiś patent?
  10. Podsumowując co sądzicie o takim rozwiązaniu: - w dnie zrobiona dziura aby woda miała gdzie uciekać - na to geowloknina - teraz pytanie czy zwykły piasek łatwo będzie w przyszłości usunąć? - następnie na gorze chce założyć trawnik, czy na piasek klasę ponownie geowloknine? Jaka powinna być grubość czarnej ziemi aby trawa miała szanse rosnąć przez dłuższy czas?
  11. Dziękuje za odpowiedź. A czy piasek będzie łatwo wyciągnąć z takiego oczka? Ile kosztuje mniej więcej 1 tona piasku? Ta rura w jakim momencie będzie przydatna?
  12. Witam, kupiłem dom wraz z dobrodziejstwem inwentarza w postaci oczka wodnego. Niestety musimy je zasypać z uwagi na małe dzieci. Mam wstępny plan jak to zrobić ale chciałem się upewnić czy jest to słuszna droga oraz doprecyzować szczegóły - generalnie plan jest taki, żeby w przyszłości oczko reaktywować. Oczko jest spore, o nieregularnych kształtach, coś ala nerka, długość około 6metrów, szerkość 2 metry, głębokość około 1m. https://naforum.zapodaj.net/a6535dc2379e.jpg.html Pomysł jest taki, że w pierwszej kolejności wypompowuje wodę. Następnie dno wykładam folią, na to wysypuję kamień polny w rozmiarze 16-32mm. Na to znowu kładę folię, wysypuję ziemię i zakładam na samej górze trawnik. Czy folia budowlana czarna będzie dobra? Czy zrobić aby po położeniu foli na kamienie, wysypaniu ziemi, powierzchnia była równa? Dodatkowo brzeg oczka wyłożony jest kamieniami zatopionymi w cemencie. Nie chciałbym z folią wychodzić poza brzeg oczka, chciałbym ten brzeg zachować, ale co zrobić, żeby ziemia nie wpadała między ścianę oczka a pierwszą wartwę folii?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...