Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

muszkieter7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    109
  • Rejestracja

O muszkieter7

  • Urodziny 09.08.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Charbrowo
  • Kod pocztowy
    83-352
  • Województwo
    pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

muszkieter7's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

27

Reputacja

  1. Czesc, przeczytalem Twoj post, ze masz plyte fundamentowa zaizolowana papą. Ja w projekcie mam podobnie i nie wiem w ogole jak mialovy to wygladac. Czy masz moze jakies zdjecia pokazujace hydroizolacje plyty? Tzn konkretnie pape na xps.
  2. Może tak bo w narożnikach gdzie nie ma gładzi śladu pęknieńć nie ma.
  3. i się zepsuło, dzisiaj przygotowywałem się do kładzenia gładzi, cześć mam już wygładzone, ostatnio poza pracami przy elewacji były prace związane z budową przyłącza. Rysy się pojawiły w narożniku w pobliżu którego była kopana woda i po przekątnej budynku . Są cieniutkie, i nie przez całą wysokość. W jednym narożniku pojawiły się dwie na każdej ścianie narożnej w odległości ok 20-21 cm od rogu z każdej strony. Tu nie było kopane, po drugiej stronie koparka kopała wodę w odległości ok 1 m od budynku ale nie obsypała się podbudowa płyty, tam też jest pionowa rysa i też cieniutka ale nie przez całą ścianę, oprócz tego w innym miejscu w okolicy okna na prostym fragmencie pod oknem też się pojawiły ryski pionowe, od dołu do góry. Dom jest na płycie na płycie śladu pęknieńć, ściany są z Ytonga 36,5 tynk cementowo wapienny, na zewnątrz zaprawa multipor x700 i tynk silikonowy. Ekipa zgodnie z zaleceniami polewała elewacje przed zarzuceniem zaprawy i siatki, na drugi dzień był grunt caparola i na kolejny tynk silikonowy, tynki wewnętrzne robione w maju. Co może być przyczyną, KB podejrzewa że ściana dostała wilgoci od szprycy wody, kleju zapraw i tynku i po prostu tynk wewnątrz zapracował, hmm coś mi się to kupy nie trzyma, najlepsze że rysy nie biegną od płyty do stropu tylko zaczynają się powyżej płyty i nie dochodzą do stropu. Temperatura w trakcie pracy na elewacji była dość wysoka ok 25 stopni. Na zewnątrz śladu pęknieńc nie ma.
  4. Sd bk Sd= mikro*d czyli dla bo Sd= 5*0,365= 1,825, dla styro 20 cm czytam i czytam i...jest lobby styropianowe i lobby bezstyropianowe, i każdy ma swojszą rację że ściana pomijalnie wyprowadza wilgoć, albo znacząco to jak słuchać PO albo PiS, czysta polityka i marketing, jak dla mnie wystarczy tego dociekania, a rozmawiałem ze specem z Ytonga, dla nich to styro mógłby nie istnieć, potencjał widzą w 1w, z kolei eksperci ze stowarzyszenia producentów styropianu udowadniają że styropian jest paroprzepuszczalny prawie jak ściana z bk, w jednej publikacji pokazują że w styro zachodzi kondensacja co znacząco pogarsza U całej przegródy a inny program pokazuje że nie ma prawa być. Czyli prawda, tyż prawda i g... Prawda, przypomina mi się cytat z Łysiaka Historia jest jak dziwka kto ją opisuje ten ją ma. I tym miłym akcentem chciałbym zakończyć rozważania nad dyfuzją pary. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.
  5. Edytuje ale takich smaczków nie widać w zakładce lekki beton nie ma wyboru gęstości, podobnie jak nie ma multipora płyt ani zaprawy, jak wybieram lekki beton to przy -5 kondensacja praktycznie na powierzchni
  6. Hmm nie ma wyboru, lekki beton bez rozróżniania na 300, 600, brak zaprawy x700 lub odpowiednika, brak multipora, ciężko zrobić model 1w ale dzięki za linka
  7. Konrad Witczak Fizyka budowli. I cieplno-wilgotnosciowe projektowanie ścian z betonu komórkowego. Opieram się na tych dwóch pozycjach jeśli chodzi o moje poglądy na dyfuzję pary wodnej, kondensację w przegrodach etc. Proponuję poczytać i dyskutować. Albo Bo jak pisałem panowie opracujcie własne analizy ale nie jednowykresowe:), powiem Wam że Was cenie za kulturę pomimo różnic poglądów. Różnorodność poglądów ubogaca jeśli zachowany jest szacunek do stron a mam nadzieję że tak jest.
  8. Panowie Kaizen i Fotohobby zróbcie swoje rozprawy naukowe i obalcie tezy poprzedników, bo widzę że naukowców tu nie brakuje. Opieram się na wiedzy dostępnej a nie dysputach forumowych obierzyświatów.
  9. Nie kładłem tynku silikonowego na bok tylko na bk jest x700 i na to silikonowy, Weber kiedyś miał wyprawę na ściany jednowarstwowe.
  10. Czyli te wszystkie analizy pokazujące kondensat w 2w to bujdy? Powinieneś napisać rozpraw doktorską i wykazać niekompetencję poprzedników
  11. I o to chodzi wentylacja to podstawa, a fani styropianu utrzymują że przez ścianę "wyjdzie" kilka procent pary, przez jednostronnie zamkniętą oklejoną styropianem zapewne tak, ale jak widać z analiz kondensat z 1 w jest usuwany w czterokrotnie większej ilości i ok 35 procent szybciej. Więc na chłopski rozum w 2w para migruje do przegrody napotyka opór w postaci styro i tylko część jest w stanie wyprowadzić na zewnątrz ponieważ Sd styro jest duże. W przeciwieństwie do ścian 1 W gdzie każda kolejna warstwa powinna mieć mniejsze opory dyfuzyjne i tak jest i musi być żeby działało. Ps Kaizen w starych domach nie było izolacji od gruntu i podciąganie kapilarne na porządku dziennym
  12. Ytong ma już Ytong energo ultra 36,5 który spełnia normę 2021
  13. No i to jest clou tych wywodów:) Kaizen przeczytałeś moje cytaty z Cieplno-wilgotnoscioweg oprojektowania ścian z betonu komorkowego dotyczące usuwania kondensatu ze ścian 1 w i 2 w i co ty na to że jednak ściana 1 w pozbywa się wilgoci szybciej i w większej ilości?
  14. Tak jak pisałem cenie Ciebie jako interlokutora i doceniam Twój wkład i jak wiesz nie twierdzę że 1 w będzie cieplejsza niż 2 w, różnice zdań mamy w obszarze dyfuzyjności przegrody i sensu takowej. I tylko tam. W 2 W dyfuzja pary jest od wewnątrz, minimalna na zewnątrz i czyli wywietrzniki i rekuperator. Nie twierdzę że w 1w, mogę szczelnie opatulic się paroizolacja i trwać w błogim przekonaniu że grzybów nie będzie. U siebie sterujesz parametrami i je kontrolujesz a w 1 W będzie to trochę los, z tym że dyfuzja nie jest procesem dynamicznym.
  15. Praktykujesz na swoim termosie a ja swoim podszytym wiatrem domku, ja mam swoje doświadczenia a ty swoje, powtarzam gdybyś zbudował i eksploatował dom jednowarstwowy to ok ale podpieramy się tą samą teorią a doświadczenia empiryczne mamy różne, ty już wiesz jak będzie w domu jednowarstwowym nigdy w nim nie mieszkając, a ja wiem jak już jest choć nie mieszkam ale też bywam w domu który jest eksploatowany od 4 lat. Bez rekuperatorów, zauważ że ściana jednowarstwowa (0,47 kg/M2) wyprowadzi kondensat w 13 dni a dwuwarstwowa (0,12 kg/m2) w 20 dni przy czym wg analizy w jednowarstwowej jest go 4 x więcej. Czyli dyfuzja jest czy jej nie ma? Bo piszą że odparuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...