Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

muszkieter7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    109
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez muszkieter7

  1. Może tak bo w narożnikach gdzie nie ma gładzi śladu pęknieńć nie ma.
  2. i się zepsuło, dzisiaj przygotowywałem się do kładzenia gładzi, cześć mam już wygładzone, ostatnio poza pracami przy elewacji były prace związane z budową przyłącza. Rysy się pojawiły w narożniku w pobliżu którego była kopana woda i po przekątnej budynku . Są cieniutkie, i nie przez całą wysokość. W jednym narożniku pojawiły się dwie na każdej ścianie narożnej w odległości ok 20-21 cm od rogu z każdej strony. Tu nie było kopane, po drugiej stronie koparka kopała wodę w odległości ok 1 m od budynku ale nie obsypała się podbudowa płyty, tam też jest pionowa rysa i też cieniutka ale nie przez całą ścianę, oprócz tego w innym miejscu w okolicy okna na prostym fragmencie pod oknem też się pojawiły ryski pionowe, od dołu do góry. Dom jest na płycie na płycie śladu pęknieńć, ściany są z Ytonga 36,5 tynk cementowo wapienny, na zewnątrz zaprawa multipor x700 i tynk silikonowy. Ekipa zgodnie z zaleceniami polewała elewacje przed zarzuceniem zaprawy i siatki, na drugi dzień był grunt caparola i na kolejny tynk silikonowy, tynki wewnętrzne robione w maju. Co może być przyczyną, KB podejrzewa że ściana dostała wilgoci od szprycy wody, kleju zapraw i tynku i po prostu tynk wewnątrz zapracował, hmm coś mi się to kupy nie trzyma, najlepsze że rysy nie biegną od płyty do stropu tylko zaczynają się powyżej płyty i nie dochodzą do stropu. Temperatura w trakcie pracy na elewacji była dość wysoka ok 25 stopni. Na zewnątrz śladu pęknieńc nie ma.
  3. Sd bk Sd= mikro*d czyli dla bo Sd= 5*0,365= 1,825, dla styro 20 cm czytam i czytam i...jest lobby styropianowe i lobby bezstyropianowe, i każdy ma swojszą rację że ściana pomijalnie wyprowadza wilgoć, albo znacząco to jak słuchać PO albo PiS, czysta polityka i marketing, jak dla mnie wystarczy tego dociekania, a rozmawiałem ze specem z Ytonga, dla nich to styro mógłby nie istnieć, potencjał widzą w 1w, z kolei eksperci ze stowarzyszenia producentów styropianu udowadniają że styropian jest paroprzepuszczalny prawie jak ściana z bk, w jednej publikacji pokazują że w styro zachodzi kondensacja co znacząco pogarsza U całej przegródy a inny program pokazuje że nie ma prawa być. Czyli prawda, tyż prawda i g... Prawda, przypomina mi się cytat z Łysiaka Historia jest jak dziwka kto ją opisuje ten ją ma. I tym miłym akcentem chciałbym zakończyć rozważania nad dyfuzją pary. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie.
  4. Edytuje ale takich smaczków nie widać w zakładce lekki beton nie ma wyboru gęstości, podobnie jak nie ma multipora płyt ani zaprawy, jak wybieram lekki beton to przy -5 kondensacja praktycznie na powierzchni
  5. Hmm nie ma wyboru, lekki beton bez rozróżniania na 300, 600, brak zaprawy x700 lub odpowiednika, brak multipora, ciężko zrobić model 1w ale dzięki za linka
  6. Konrad Witczak Fizyka budowli. I cieplno-wilgotnosciowe projektowanie ścian z betonu komórkowego. Opieram się na tych dwóch pozycjach jeśli chodzi o moje poglądy na dyfuzję pary wodnej, kondensację w przegrodach etc. Proponuję poczytać i dyskutować. Albo Bo jak pisałem panowie opracujcie własne analizy ale nie jednowykresowe:), powiem Wam że Was cenie za kulturę pomimo różnic poglądów. Różnorodność poglądów ubogaca jeśli zachowany jest szacunek do stron a mam nadzieję że tak jest.
  7. Panowie Kaizen i Fotohobby zróbcie swoje rozprawy naukowe i obalcie tezy poprzedników, bo widzę że naukowców tu nie brakuje. Opieram się na wiedzy dostępnej a nie dysputach forumowych obierzyświatów.
  8. Nie kładłem tynku silikonowego na bok tylko na bk jest x700 i na to silikonowy, Weber kiedyś miał wyprawę na ściany jednowarstwowe.
  9. Czyli te wszystkie analizy pokazujące kondensat w 2w to bujdy? Powinieneś napisać rozpraw doktorską i wykazać niekompetencję poprzedników
  10. I o to chodzi wentylacja to podstawa, a fani styropianu utrzymują że przez ścianę "wyjdzie" kilka procent pary, przez jednostronnie zamkniętą oklejoną styropianem zapewne tak, ale jak widać z analiz kondensat z 1 w jest usuwany w czterokrotnie większej ilości i ok 35 procent szybciej. Więc na chłopski rozum w 2w para migruje do przegrody napotyka opór w postaci styro i tylko część jest w stanie wyprowadzić na zewnątrz ponieważ Sd styro jest duże. W przeciwieństwie do ścian 1 W gdzie każda kolejna warstwa powinna mieć mniejsze opory dyfuzyjne i tak jest i musi być żeby działało. Ps Kaizen w starych domach nie było izolacji od gruntu i podciąganie kapilarne na porządku dziennym
  11. Ytong ma już Ytong energo ultra 36,5 który spełnia normę 2021
  12. No i to jest clou tych wywodów:) Kaizen przeczytałeś moje cytaty z Cieplno-wilgotnoscioweg oprojektowania ścian z betonu komorkowego dotyczące usuwania kondensatu ze ścian 1 w i 2 w i co ty na to że jednak ściana 1 w pozbywa się wilgoci szybciej i w większej ilości?
  13. Tak jak pisałem cenie Ciebie jako interlokutora i doceniam Twój wkład i jak wiesz nie twierdzę że 1 w będzie cieplejsza niż 2 w, różnice zdań mamy w obszarze dyfuzyjności przegrody i sensu takowej. I tylko tam. W 2 W dyfuzja pary jest od wewnątrz, minimalna na zewnątrz i czyli wywietrzniki i rekuperator. Nie twierdzę że w 1w, mogę szczelnie opatulic się paroizolacja i trwać w błogim przekonaniu że grzybów nie będzie. U siebie sterujesz parametrami i je kontrolujesz a w 1 W będzie to trochę los, z tym że dyfuzja nie jest procesem dynamicznym.
  14. Praktykujesz na swoim termosie a ja swoim podszytym wiatrem domku, ja mam swoje doświadczenia a ty swoje, powtarzam gdybyś zbudował i eksploatował dom jednowarstwowy to ok ale podpieramy się tą samą teorią a doświadczenia empiryczne mamy różne, ty już wiesz jak będzie w domu jednowarstwowym nigdy w nim nie mieszkając, a ja wiem jak już jest choć nie mieszkam ale też bywam w domu który jest eksploatowany od 4 lat. Bez rekuperatorów, zauważ że ściana jednowarstwowa (0,47 kg/M2) wyprowadzi kondensat w 13 dni a dwuwarstwowa (0,12 kg/m2) w 20 dni przy czym wg analizy w jednowarstwowej jest go 4 x więcej. Czyli dyfuzja jest czy jej nie ma? Bo piszą że odparuje.
  15. Polecam poczytać, Kaizen szczególnie Tobie twierdziłeś że będę miał 10 stopni na ścianie podczas gdy u Ciebie będzie 20, hmm w powyższej publikacji wykazano 1 stopień różnicy porównując ścianę ze styro z bk 36, nie podano odmiany ale i tak tragedii nie ma. Panowie na przegrodę wszystko ma wpływ temperatura, wilgotność, gęstość a nie tylko styropian. Więc proponuję poczytać i dyskutować, specyfika ściany jednorodnej jest inna niż wielowarstwowej.
  16. https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.hplush.pl/documents/20662/93511/Projektowanie%2Bcieplno-wilgotno%25C5%259Bciowe%2B3.1.pdf/4edcefb7-bf65-45e7-8a75-5bf75077a346&ved=2ahUKEwjvsrHplYXzAhVSjqQKHQ93AO4QFnoECCEQAQ&usg=AOvVaw1gVb_jclbvd2q5x-e6fmlg
  17. A tak na serio to polecam Fizyka Cieplna Budowli Konrad Witczak, jest dostępny pdf, gdzie jest opisane jak działa dyfuzja pary przez przegrody, hmm nawet są programy do jej obliczania, mityczne programy do mitycznych ścian
  18. praktykuje na prawdziwym domu, a nie teoretyzuje siedząc w termosie, jak pisałem jak trzeba będzie docieple i zrobię termos, i opiszę, choć wątpię że będzie taka potrzeba, sąsiad robił audyt energetyczny domu wraz ze sprawdzeniem kamerą termowizyjna i wniosek był taki że przy dociepleniu 5 cm dom będzie spełniał parametry domu energooszczędnego, zaznaczam że kolega z braku kasy nie budował pełnym systemem Ytonga a wziął tylko bloczki , reszta to najtańsze rzeczy typu kleje, tynki zewnętrzne itd. Trwam w micie otwartych dyfuzyjne ścian, i jest to moim wyborem,
  19. No jestem ofiarą losu, to może mędrcy świata wytłumaczycie dlaczego w ocieplonym domu z plastikowymi oknami nieogrzewane pomieszczenie zagrzybiało, podczas gdy wcześniej to samo pomieszczenie z tymi samymi oknami nie wykazywało oznak ataku grzyba? Bronicie steropianu bo nie rozumiecie jak działa fizyka, choć mam wrażenie że rozumiecie tylko bronicie się przed tą wiedzą. Niech żyje styropian! Po wsze czasy:)
  20. Kaizen pochodzimy z dwóch światów, ja nie hołubie styropianów i rekuperatorów, bardziej skłaniam się ku tradycyjnym technologiom, prosto i bez zbędnego kombinowania. Przeżyje zimę i dam znać, bez fałszywego marketingu, choć mam sąsiada który mieszka w 1w i nie narzeka choć sturo pod okap zapchał. Co kto lubi i jak komu funduszy staje.
  21. Tylko dlaczego zabytków nie ocieplają styropianem od wewnątrz? A multiporem owszem, bo jest kontynuacją mitycznego oddychania ścian i nie rozwija grzybów i pleśni.
  22. mit idealnych steropianowych domów żywy nie mniej. Wiadomo w kupie siła.
  23. Nic nie grałem bo pomimo zainstalowanej kotłowni PSG jeszcze mi nie odpalił przyłącza, trochę na dole grzejnikiem wczesną wiosną.
  24. Gość na filmie opowiada historię z budowy, a u mnie już nie obserwuje wilgoci technologicznej, ponieważ płytę odkrywałem od jesieni, tak aby nie stała w wodzie do czasu stropu, później odkrywałem strop aż do membrany, zrobiłem okiennice , drzwi żeby nie sniezyło, nawet układałem styropian na stropie żeby nie przemarzł, więc nie ma wilgoci technologicznej, wilgoć skoczyła po tynkach i lekko po wylewce na poddaszu ale po ok 4 tygodniach wszystko wróciło do normy bo jednak ściany mają zachowana dyfuzję pary. Nie dziwię się jak wszyscy piszą że dom schnie kilka lat, gdybym nie pilnował płyty i stropu do tej pory jeszcze by były wilgotne a tak zimą sobie schły, co mnie kosztowało trochę wysiłku żeby odśnieżać plandekę dwa tygodnie z rzędu. Ale na wiosnę zero wody na parterze i płycie. Budowlańcy mają to w pompie jak komuś zalewa budowany dom.
  25. Kaizen nie wiem jak to zrobiłeś ale przypisałem mi cytat kolegi Sebixxa
×
×
  • Dodaj nową pozycję...