Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

krzysiek_pl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez krzysiek_pl

  1. Odświeżę temat, ale mam ten sam problem, hałas / buczenie w połowie domu jest nie do zniesienia. Co prawda mam innej firmy oczyszczalnię. Dziś po konsultacji z producentem stwierdził, że słyszał o takich problemach i są dwa sposoby: podniesienie dyfuzora ponad dno, żeby nie dotykał, albo montaż tłumika. Podniesienie dyfuzora niewiele dało, więc producent ma podesłać mi tłumik. Napiszę coś więcej za kilka dni. Jestem załamany, a tak walczyłem o oczyszczalnie w sądzie (zakaz miasta) a teraz się to zemściło.
  2. A co ma wspólnego ilość postów z wiedzą? Może to moje X konto tutaj? Poza tym, to nie ja grzeję 120 m t cap 9 kw. I tak, masz za dużą pompę.
  3. Tu sie nie zgodzę, ale to moje zdanie. Pompa powinna być dobrana na styk. Przecież nawet, gdyby było -20, pompa 7 kw ma wtedy moc przy delcie wody 55C 3.3 kw, jak odpalę grzałki to mam 6.3 kw. Pokrywa bez problemu zapotrzebowanie domu. - ile dni masz - 20 na zew.? - średnia roczna temp. jest +7..i moim zdaniem dla tej temp. powinno sie dobierać pompę (bez użycia grzałki) Ale może ja się nie znam
  4. Artur CWU to promil dla nas, od 8 lat nie mamy wanny, więc dla nas kąpiel raz na 2 tygodnie to max, na co dzień wystarczy prysznic, a przecież z palca dać + 5 na CWU to żaden problem. Poza tym 22 stopnie w domu to max dla nas. Gdyby Panasonic miał 8 kw, nie byłoby tych pytań (dlatego patrzyłem Daikin 8 kw) ale jeśli mam wybrać pomiędzy idealnie dobraną 7 kw a przewymiarowaną 9 kw, to już mi się mózg lasuje.
  5. 2 dorosłe osoby + kot, który nie lubi kąpieli
  6. To jest dosyć ważna informacja dla mnie. Bo jak to 9 kw da mi większe zabezpieczenie (a tą samą modulację przy zapotrzebowaniu np. 2 kw), to lepiej by ja wziąć. Skąd można wziąć informacje o modulacji sprężarki w tych jednostkach? Rozważałem przez chwile pompę Daikina 8 kw (była by to jakaś pośrednia moc), ale ubogość materiałów z ich strony skutecznie mnie odstrasza. Dodam, że jestem ponad 3 tygodnie na czytaniu o tym wszystkim.
  7. Interesuje mnie Split, All in One. Patrząc na tabelę Pansa, 7 zgrywa się idealnie. Przy -12, woda 40C, mam 124% mocy, natomiast 9 kw ma przy -18 ma 151% mocy... Diametralnie to się zmienia dla temperatur + 2, oczywiście na niekorzyść dla wersji 9 kw.
  8. A jak wygląda najniższa modulacja w serji J pompy Pansa 7 i 9 kw? Mam do grzania 115 m + 35 ogrzewany garaz, w sumie 150 metrów. Ja i mój hydraulik obstawiamy 7 kw, inni dobierają 9 kw. Dom nowy, 24 cm porotherm, + 20 ocieplenie, 30 cm wełna na a stropie, woj łodzkie. Na 99 % procent obstawiam 7 kw w seri J, ale z chęcią dowiem się coś o Was. Bo jakby wersja 9 kw mogla się tak samo modulowac jak 7, to wybór jest prosty, inaczej będzie przewymiarowane. Zapotrzebowanie domu wyliczylem i pokazuje i 5.5 kw przy - 18, przy + 1.5 około 2.6 kw, więc 9 będzie dużo za duża. Sam już nie wiem.
  9. Ciężko uzyskać informacje od urzędów, każdy odsyła gdzieś indziej, ale mam taką tabelkę gdzieś znalezioną (załącznik) i ewidentnie wynika że jestem. Dzięki za odpowiedź, choć nie ukrywam że nie jest ona pocieszająca. Wkurza mnie w tym kraju, że producent coś deklarując, zapewnia mnie, ale potem co do czego, odpowiedzialność ponoszę ja, a nie producent. Długi czas w kręgu mojego zainteresowania był BioDisc od Kingspan, ale ona chyba nie daje rady z Azotem (załącznik) jak widzę, bo już nie wiem jak mam odczytywać te parametry, ale przynajmniej są w mg/l Czystesrodowsko, znalazłem jeszcze takie coś: FFRUKKO SBR TECH 4 coś Ci znane? Ogólnie mało informacji na jej temat.
  10. Witam serdecznie, To mój pierwszy wpis, także pragnę się przywitać Na wstępie powiem, że jestem po 5 dniu czytania wszystkich możliwych wątków w temacie oczyszczalni, i powiem szczerze, boli mnie już głowa od tego natłoku informacji, ale nie ukrywam że pozyskałem cenne źródło wiedzy z tego forum. Mam działkę na obrzeżach miasta, które liczy około 40k mieszkańców, jak dobrze rozumiem wg. ustawy z dnia 2014 roku, jestem w aglomeracji 15000 - 99999. W związku z tym, muszę mieć dobrą oczyszczalnię biologiczną, a jeszcze lepiej, biologiczno -chemiczną. Wytypowałem kilka typów, które wg. Producenta spełniają wymagania ustawy, tj BZT – 90% ChZT – 75% Zawiesiny – 90% Azot – 70-80% Fosfor – 80% Będziemy w domu w 2 dorosłe osoby (oczyszczalnia prędziej może być niedociążona np. w czasie urlopu, niż przeciążona), w miarę racjonalnie zarządzamy tym co spłukujemy, dzieci nie będzie, goście rzadko. Ostatnio sprawdziłem, za 6 miesięcy pobraliśmy wody 50m6. Na docelowej działce nie ma ścieków, są w planach, kiedy będą, może rok, może 4…kto to wie. Niby jakiś plan ma być robiony w 2021 roku. Zależy mi na: - cichej pracy - w miarę bez zapachowej oczyszczalni - wiadomo, jak chyba każdy, taniej w utrzymaniu, przy niskim nakładzie kontroli, tj. żadnych ręcznych zaworów etc. - żeby rzeczywiście spełniała deklarowane obietnice oczyszczania ścieków 1. Feliksnavis FEL PN-4 2. HABA - BIOSTAR WIRO 3. HABA - BIO EASY FLOW 4. EKO-BIOCH 2500 (biologiczno – chemiczna) – chociaż w tej opcji, najmniej mi pasuje odprowadzenie rury wentylacji do wysokości dachu budynku Nie mam już innych koncepcji, co dzień mi się zmienia wizja, skłaniałem się do pozycji nr. 4, ale dziś trafiłem na pozycje numer 1 i wydaje mi się najbardziej optymalna. Będę wdzięczny za każdą sugestię ew. propozycję, za co z góry dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...